Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Skrzypienie gdzieś z prawej strony tylnej kanapy (oparcia)


Tas2die4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem w swojej B6 sedan.

Strasznie cos skrzypi na wybojach w okolicach tylniego pasa bezpieczenstwa z prawej strony.

Gdy auto stoi, mozna po nim skakac, bujac, wszystko i cisza, zaczyna sie tylko na wybojach.

Probowalem juz WD40, psikalem we wszystkie szczeliny i pomagalo,ale na chwile i nie do konca, a ostatnio juz przestalo w ogole.

Ktos mial podobny problem??

Czym mozna to jeszcze potraktowac??

Aha, i moze to durne pytanie,ale jak sie sklada tylnia kanape, widze przy zaglowkach te "raczki",ale nie wiem jak ruszyc oparcie, moze wtedy mialbym lepsze dojscie do skrzypiacego elementu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... mam dokladnei TO SAMO! Tylko, ze w avancie...

Jesli znajdziesz jakies rozwiazanie problemu, to daj znac... Ja przed chwile myslalem o zmianie "zamka/zatrzasku" w oparciu, ale jeszcze nie wybralem sie do ASO (do avanta kosztuje jakies 100zl chyba).

Jeszcze do dzis obstawialem mocowanie rolety bagaznika (na oparciu), ale skoro u Ciebie w sedanie jest to samo, to juz nie wiem... zostaje chyba tylko zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też skrzypi, wlasnie w okolicach tego miejsca. dokladnie tak jak pisze Tas2die4.

wyczaiłem jedno miejsce - troche banalne, ale moze to jest to, a mianowicie - prawy głośnik na półce nie jest super dokręcony i jak go od spodu poruszałem to ma luzy troche. dokrece go jakoś (bo na razie nie wiem jak sie zabrac za sciagniecie zaślepki od góry) i jak sie poprawi to dam znac. moze to nie jest to, ale warto sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem zniknal, powiedzialem na serwisie co i jak, koles niby posmarowal uszczelke przy drzwiach i cos tam jeszcze (nie mogl sie okreslic co) i skrzypienie jak na razie zniknelo calkowicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to nie skrzypiało koło drzwi(a tak myslałem że tam) tylko podłokietnik jak był rozłożony :> i dostał WD i po skrzypieniu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś podobnego, tyle że nie skrzypi ale bardziej się "tłucze". Myślałem że to coś w bagażniku- sprawdzone, odpada. Drugie podejrzenie to amortyzator, bo dźwięki podobne do zużytego amortaztora. To też wyeliminowałem po tym jak sprawdziłem oparcie kanapy (jest rozkładane) szrpiąc za nie uzyskałem podobny efekt, który wydobywa się na nierównościach nawierzchni.

Teraz tylko problem co z tym fantem zrobić? Może ktoś miał podobny przypadek i wie co się tam mogło poluzować?

Ja podejrzewam ten "zamek" co trzyma oparcie. Jak będę miał chwilę porozbieram to ustrojstwo :)[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2008, 22:17 _________________________________________________Panowie problem z głowy!

U mnie pomogło przesmarowanie zwykłym smarem łożyskowym "bolca" na którym siedzi tylne oparcie. Wystarczy odkręcić torxem (chyba 20) obejmę na środku, która trzyma obie części oparcia (oczywiście przy złożonych oparciach). Następnie ściągamy, w kierunku środka interesującą nas stronę z owego bolca. U mnie widoczne na nim były ślady wyrobienia i dlatego piszczało/skrzeczało.Teraz idealna cisza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem z głowy!

U mnie pomogło przesmarowanie zwykłym smarem łożyskowym "bolca" na którym siedzi tylne oparcie. Wystarczy odkręcić torxem (chyba 20) obejmę na środku, która trzyma obie części oparcia (oczywiście przy złożonych oparciach). Następnie ściągamy, w kierunku środka interesującą nas stronę z owego bolca. U mnie widoczne na nim były ślady wyrobienia i dlatego piszczało/skrzeczało.Teraz idealna cisza!

mam nadzieje, że u mnie też to pomoże. Co wjadę w jakieś nierówności na drodze to skrzypi jak w starym polonezie, zaczęło się to tej zimy wcześniej było cichutko jak makiem zasiał. Jedynie jest spokojnie jak wiozę z tyłu pasażera.

Ma ktoś sposób co i jak jeszcze można wyciszyć w tylnych siedzeniach B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez tak skrzypialo

dopoki nie urwala mi sie prawa, tylnia sprezyna w amorku... cry

takze panowie, nie lekcewazyc problemu, bo moze sie zle skonczyc (no nie daj Boze oczywiscie)

amorek to to na pewno nie jest, jestem na 100% pewien, kiedyś miałem złożone siedzenia w bagażniku i cichutko było w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta są na 90% zamki od składanej kanapy. Taka ponoć ich uroda. Proponuję przesmarować porządnie silikonem technicznym. I robić to od czasu do czasu w ramach okresowej kosmetyki. U mnie przeszło jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo caly czas... musze faktycznie w koncu przesmarować.

Raz tam nawet wsadzilem kawalek szmaty w akcie desperacji [zeby byl mniejszy luz] i pomoglo na krotko dosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w zagłówku kierowcy coś lata (dzwięk jak dziecięca grzechotka :tongue4:) pewnie pasażerowie tego nie słyszą ale ja tak bo to w końcu zaraz przy moim uchu :disgust: Jak docisne zagłówek to jest ok a jak puszcze to zaraz ten cichy ale wkurzający dzwięk :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem te sam problem. Trzeba przesmarować dolny zawias trzymajacy oparcie dwie śrubki 13mm wyjąc bolec przesmarować i gotowe.Troche mało miejsca ale jaka ulga :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie skrzypialo a raczej skrzeczala ta listwa co idzie pod szyba tylna boczna w avanciku w okolicy gdzie wychodzi pas bezpieczenstwa okazalo sie ze jest tam taki zatrzask ktory ta listwe trzyma i ona myskoczyla z niego troche gimnastyki i wskoczylo na miejsce( a tez psikalem ,wkladalem kawalki gumy i nic)tak wiec sprawdzic dobrze co jest na rzeczy a tak wogole to a4 to lipa, tyle drobiazgow co w niej wychodzi to szkoda gadac poprzenia vectra b starsza a nie miala tyle drobiazgow do posmarowania dokrecenia regulacji itp i dodam ze material na siedzeniach to w.g..... na ktorym zostawia plamy nawet czysta woda. ale osiagow i przyspieszonka oraz spalania nie mozna jej odmowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta są na 90% zamki od składanej kanapy. Taka ponoć ich uroda. Proponuję przesmarować porządnie silikonem technicznym. I robić to od czasu do czasu w ramach okresowej kosmetyki. U mnie przeszło jak ręką odjął.

Czy ten silikon kosmetyczny jest lepszy od dobrego gestego smaru?

Przesmarowalem i prawie zadnej roznicy nie ma... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kosmetyczny, tylko techniczny! Taka lekka różnica :). Oczywiście, że można też użyć smaru. A może nie posmarowałeś tam gdzie trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarowałem mocowania + troche do wnętrza "zamka", ktory jest w oparciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim awancie też z tyłu skrzypiało na nierównościach.. Rozłożyłem siedzenia z tyłu..bolce owinąłem czarną taśmą materiałową samoprzylepną a w zamki psiknąłem wd40 i skrzypienie ustało :) Dodatkowo odzywała się też roleta gdyż wyrobiły się gniazda na zaczepy..na wybojach potrafiła się sama składać.. owinąłem te zaczepy też tą tasiemką i problem ustał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesmarowałem zamki w tylnych oparciach , nareszcie skrzypienie ustąpiło, męczyłem się z tym chyba z pół roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...