Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Rozkręcanie i regeneracja pompowtryskiwaczy


drdala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś wie w jaki sposób rozebrać pompowtryskiwacz żeby nic nie uszkodzić?

Ja podczas próby rozebrania pompowtryskiwaczy ułamałem dwa bolce czy szpilki nie wiem jak to nazwać

złamały się w tym miejscu:

3b4716b2f080.jpg

na zdjęciu widać tylko jeden z nich bo drugi (czarny zaostrzony) jest wyjmowany i nie mam go aktualnie przy sobie.

Wiem że większość z was powie nie bierz się za to oddaj fachowcowi ale ja nie czekam na taką odpowiedź. Czekam na odpowiedź kogoś komu udało się to zrobić albo chociaż wie jak to zrobić. Mam do dyspozycji myjkę ultradźwiękową którą chce je przeczyścić. Ten pompowtryskiwacz który pokazałem na zdjęciu udało mi się przeczyścić na tyle że na początku żadną z 5 dziurek nie leciała ropa podczas gdy streczem zastawiłem zawinąłem wszystkie dziurki którymi pompwtryskiwacz bierze rope i dmuchałem w niego a teraz już z 5 dziurek ładnie psika spirytus(jak na razie a później będzie lecieć ropa) :) Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, mam nadzieje ze sie rozwienie, mocna masz ta myjke? Pytanie czy jak caly bez rozbierania wrzuciles w ta myjke nic nie dalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cały się nie zmieścił ale można przecież raz jedną stronę a raz drugą. Jak mówię jakieś tam postępy były 5 dziurek się przepchało:) myślę że ta operacja plus wymiana oringów i w wielu przypadkach wymiana pompowtrysków na nowe nie była by konieczna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niebawem wezmę się za rozkręcenie starej pompki. Jeżeli mi się uda to zapodam foty. :wink4:

Ciekawi mnie to jak przebiega "profesjonalna" regeneracja w warsztacie który się tym zajmuje? Chodzi mi o czynności jak i o wymienione części.

Po zdjęciu które wrzucił kolega zbojna nie widać żeby były tam jakieś super małe części. :mysli:

drdala Możesz podpowiedzieć jak zabrać się do rozebrania tej górnej części gdzie jest sprężyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozebraniu sikała tylko jedną dziurką na 5 a po wyczyszczeniu w myjce i spirytusie 5 na 5:) ale niestety przy rozbieraniu ułamałem 2 bolce;/ a przed rozberaniem nie pamiętam co z nią było bo ponad rok temu wymieniałem pompowtryski. Wie ktoś może na czym dokładnie polega profesjonalna regeneracja pompowtryskiwaczy?

enjoypoznan

musisz ścisnąć tą sprężynę i w środku są takie 2 blaszki które musisz odgiąć obydwie na raz i wszystko. Składanie jest dużo prostsze bo wystarczy stanąć na pompowtryskiwacz ściskając spreżynę i te blaszki same zaskoczą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeszcze fotka rozebranego pompowtryskiwacza:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=82&t=221046

cowboy z tego forum go rozbierał, możesz ewentualnie do niego napisać.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jaki najlepiej jest stosować środek do mycia pompowtryskiwaczy w myjce ultradźwiękowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czyściłem spirytusem technicznym "teslanol aktiv reiniger isopropanol" jakiś efekt był bo zaczęło ładnie sikać z 5 dziurek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego udalo Ci sie rozebrac i zlorzyc poprawnie ta pompke? Jezeli tak moglbys sie podzielic swa wiedza?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z kumatych kolegów się podejmie opisu opartego zdjęciami jak się rozbiera i składa pompki,gdzie co i jak się przeczyszcza??????

Warto by było w tedy taki wartościowy temat wkleić na stałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czyściłem spirytusem technicznym "teslanol aktiv reiniger isopropanol" jakiś efekt był bo zaczęło ładnie sikać z 5 dziurek:)

przeciez to nie jest spirytus tylko alkohol izopropylowy, a nie wszystko co alkochol to spirytus :decayed:

spirytusy to stezony alkohol etylowy, metylowy i skazone mieszaniny typu denaturat, salicylowy i apteczny.

spirytusy chlona wode z powietrza a z woda z daleka od PD.

po czyszczeniu rozsadnie byloby przeplukac PD ON. isopropanol wyplucze ON z PD a ON jest jednoczesnie srodkiem smarujacym PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie w jaki sposób rozebrać pompowtryskiwacz żeby nic nie uszkodzić?

Jak rozebrac to nie wiem, ale w linku jest jak wyczyscic.

Moze sie komus przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze to wtryskiwacz z silnika benzynowego.

watpliwosci mam ze sterowaniem cewki wtryskiwacza bezposrednio napieciem akumulatora. normalnie sterowanie jest realizowane impulsami wypelniajacymi. wiec ostrozny bylbym przed stosowaniem tego sposobu do czyszczenia PD.

nie jest to rowniez metoda do usuwania mocno przywartych zanieczyszczen tzn osadow i nagarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec ostrozny bylbym przed stosowaniem tego sposobu do czyszczenia PD.

Oczywiscie, podalam to tylko jako ciekawy przyklad czyszczenia bez rozbierania. Gdyby ktos mial stary wtryskiwacz to moze sprobowac.

Poza tym, ostroznie tak jak pisze moderator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...