Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podniesienie mocy w 1,9 VP/PD koszty/części/efekty


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

nawet AWX po sofcie wymaga FMIC... ten mały seryjny to tylko gotuje dolot... w lato jak miałem małego Icka to temperatura 75*C. teraz max 35 w upalne dni

Wysłane z mojego Atari 2600:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz miec fmica,moze latac bez

no to po co wkladac BRD? jak przy pełnym bucie z 10 Km albo i wiecej pojdzie w las:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam silnik AVF obecnie przez soft moc zwiększona do prawie 170km. Wczoraj wymieniałem olej i zauważyłem, że turbo już dosc mocno puszcza olej.

Odsłoniłem turbo i już są duże luzy na wałku wirników. Powiedzcie mi co będzie lepszym wyjściem jeżeli nie chce zakładac FMIC, turbo od ARL'a czy od BRD ?

Duże luzy tzn jakie? Poprzeczny czy wzdłużny? Ten olej to gdzie widziałeś?

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:08 ----------

nie musisz miec fmica,moze latac bez

no to po co wkladac BRD? jak przy pełnym bucie z 10 Km albo i wiecej pojdzie w las:wink:

Jak masz chińczyka to też ileś tych ps idzie w las po butowaniu w upał. Dobry frontowy IC wciąż kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy poprzeczne. Sciągnąłem wąż przy IC i w środku z ICka aż kapało.

No właśnie chodzi mi tylko o koszt FMIC, bo jak bym musiał wykosztowac sie na BRD to za duży koszt by był tego jak na jeden raz. W przyszłości oczywiście bym o nim pomyślał ale musiał bym sie podbudowac finansowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy poprzeczne. Sciągnąłem wąż przy IC i w środku z ICka aż kapało.

No właśnie chodzi mi tylko o koszt FMIC, bo jak bym musiał wykosztowac sie na BRD to za duży koszt by był tego jak na jeden raz. W przyszłości oczywiście bym o nim pomyślał ale musiał bym sie podbudowac finansowo :)

Moim zdaniem przesadzasz. Mgiełka przez tyle lat to wiadomo że kilka ml oleju się nazbiera. Oleju Ci ubywa?

Koszt FMIC to ok. 1300-1500zł (części i robocizna).

Jeszcze powiem Ci, że jak wymieniałem swoją turbinę to mechanik powiedział mi, że z seryjnego ICka wylało się dobre 30ml oleju, a turbinę sprzedałem za normalne pieniądze i do tej pory (już jakieś 20tys) śmiga w octavii II zrobionej na ok 180ps.

Poprzeczne luzy muszą być. Wyczyść EGR, albo wymień odmę i będziesz miał mniej oleju w dolocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap 2,2 jest dlamnie najlepsza opcja

Pytanko tylko co i jak ze sprzegłem i 2masem.

no co:whistling:, jak nie wymieniałeś tego jeszcze to bedziesz musiał bo pewnie stare nie pociagnie:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi podmień wykres w pierwszym bo imageshack coś poyebał:kwasny:

http://i1049.photobucket.com/albums/s389/michal_s87/Oficial/th_wykres.jpg

u mnie działa ten wykres:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap 2,2 jest dlamnie najlepsza opcja

Pytanko tylko co i jak ze sprzegłem i 2masem.

no co:whistling:, jak nie wymieniałeś tego jeszcze to bedziesz musiał bo pewnie stare nie pociagnie:whistling:

Narazie wtryski sa na pokładzie ustawiona dawka i wtrys i teraz dylemat nad sprzegłem i dwumasem i nc tylko kpl.materialy potrzebne do modzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam do was pytanko: czy mogę zrobić program zostawiając katalizator ? Czy muszę go wyrzucić ? Będzie jakaś różnica w mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam do was pytanko: czy mogę zrobić program zostawiając katalizator ? Czy muszę go wyrzucić ? Będzie jakaś różnica w mocy ?

możesz zostawić, chociaż lepiej go wywal. Różnicy w mocy nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam do was pytanko: czy mogę zrobić program zostawiając katalizator ? Czy muszę go wyrzucić ? Będzie jakaś różnica w mocy ?

możesz zostawić, chociaż lepiej go wywal. Różnicy w mocy nie będzie

No to fajnie :D W każdej chwili mogę go usunąć po programie jakby coś się z nim działo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy wskazane jest wymienic filtr powietzra na jakis lepszy od naszych standardowych przy przerobkach mocy rzedu max 170KM ?

Jesli tak to co polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "sportową" wkładkę ale za dużo nie zmieniła ale też nie zaszkodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "sportową" wkładkę ale za dużo nie zmieniła ale też nie zaszkodziła.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...