Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL TDI] SWAP z AJM na AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć co oprócz samego silnika , turbiny , skrzyni , sterownika będę musiał zmienić chcąc zrobić SWAP z mojego AJM na ASZ 130KM?

Czy intercooler jest tej samej wielkości?

Z tego co wiem fizycznie wszystko jest to samo.

:hi:

Opublikowano

musisz zrobic z AJM na AWX/AVF

ASZ to poprzecznie umieszczony silnik (golf, A3)

Opublikowano
  • Autor

A być może pomieszałem oznaczenia. :wink4:

Chodzi o SWAP na silnik 130KM z A4 B6.

Opublikowano

turbo, wtryski i program

przydałaby sie tez skrzynia biegów

Opublikowano

A nie taniej wirusa zaszczepić? No chyba, że silnik to szrot. Robiłem w Ścierze swapa - wszystko miało pasować, a dwa tygodnie zajęło spinanie tego do kupy. Twoja wola.

Opublikowano
  • Autor

No skrzynia do tego silnika jest bodajże 6-tka. :naughty:

I oprócz tego nie powinno być żadnych komplikacji?

Znaczy się silnik prawdopodobnie szrot. Dlatego jak już to chce włożyć AVF 130KM bo podobno jest lepszy niż AJM. No i trochę więcej mocy przy okazji nie zaszkodzi.

Myślałem jeszcze o silniku ARL ale przy tym to już chyba więcej rzeźbienia?

Opublikowano

słupek ARL jest taki sam jak w ASZ czy AWX

wiec tutaj silnik nie ma znaczenia

Opublikowano

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć co oprócz samego silnika , turbiny , skrzyni , sterownika będę musiał zmienić chcąc zrobić SWAP z mojego AJM na ASZ 130KM?

Czy intercooler jest tej samej wielkości?

Z tego co wiem fizycznie wszystko jest to samo.

:hi:

A co się stało, że chcesz robić swapa? Mój AJM też rozebrany..

Opublikowano
  • Autor

A co się stało, że chcesz robić swapa?

Ukradli kompresję. :wink4:

Mogę załatwić gotowy silnik z małym przebiegiem. Więc remont obecnego mi się nie opłaca. :wink4:

A Tobie Krzysztof co się stało? Słyszałem niechlubne opinie o AJM-ach. :angry:

Nie ukrywam że po włożeniu AVF i zawirusowaniu do 150KM byłbym miło pocieszony.

Opublikowano

A co się stało, że chcesz robić swapa?

Ukradli kompresję. :wink4:

Mogę załatwić gotowy silnik z małym przebiegiem. Więc remont obecnego mi się nie opłaca. :wink4:

A Tobie Krzysztof co się stało? Słyszałem niechlubne opinie o AJM-ach. :angry:

Nie ukrywam że po włożeniu AVF i zawirusowaniu do 150KM byłbym miło pocieszony.

Tulejka na korbie pękła i stukało. Coś tam ma jeszcze powymieniać, zobaczymy. Auto rozłożone czeka u machera na swoją kolej..

Opublikowano

mam troche czesci silnikowych do AJM-a :wink4: :wink4: :wink4:

Opublikowano

A co się stało, że chcesz robić swapa?

Ukradli kompresję. :wink4:

Mogę załatwić gotowy silnik z małym przebiegiem. Więc remont obecnego mi się nie opłaca. :wink4:

A Tobie Krzysztof co się stało? Słyszałem niechlubne opinie o AJM-ach. :angry:

Nie ukrywam że po włożeniu AVF i zawirusowaniu do 150KM byłbym miło pocieszony.

one często w serii prawie tyle mają :wink4:

wkładaj AVF, pare B5 juz z tym silnikiem jeżdzi

Opublikowano

Nie powinno być komplikacji a w necie są nawet podpowiedzi jak to zrobić :) Swap AJM na AW/AVF jest dla bystrzaka prawie P&P

http://www.passatplus.de/umbauten/motor2/index.htm

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za link. :) Widzę że przy tej robocie skrzynka z browarem to podstawa. :polew:

Opublikowano

Po sofcie byś miał około 170PS

Opublikowano

Widzę że przy tej robocie skrzynka z browarem to podstawa. :polew:

jak przy każdej innej modyfikacji :P

Opublikowano
  • Autor

Po sofcie byś miał około 170PS

A spalanie drastycznie by wzrosło?

Opublikowano

Po sofcie byś miał około 170PS

A spalanie drastycznie by wzrosło?

pojemność silnika taka sama więc spalanie drastycznie się nie zmieni...... przy normalnej jeździe, przy pałowaniu będzie wir hehe :decayed:

Opublikowano

Jak bedziesz jezdził normalnie to bedzie takie samo a nawet spadnie gdzies z 0,5l. Wkładaj AWX albo AVF wszystko p&p. skrzynie nawet mozesz zostawic ta co masz :good: :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.