Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Świecący ciągle włącznik awaryjnych


colak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie zuważyłem iż włacznik awaryjnych świeci mi przy zamknietym aucie do tej pory było ok.-po ok. 30 sek. gasł , a teraz zamykając go z pilota/kluczyka raz na jakis czs mignie sobie a tak to sie świeci :( a nie powinien , natomiast jak auto jest nie zamkniete to gaśnie razem z oświetleniem wew. czyli jest ok.

Vag nie pokazuje zadnych błędów

jest kilka ątków ale nie widziałem żadnego konkretnego rozwiązania

Panowie od czego zacząć, co sprawdzić ?

Pozdrawiam colak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie tam tez nic nie było sprawdzałem wszystko :([br]Dopisany: 08 Styczeń 2012, 20:06_________________________________________________Witam ponownie ,

Panowie żadnych błędów kieronki,awaryjne dzialają ok , brak błedów odlaczylem nawet akumulator ale tez nic :( ta kontrolka jak przyszedłem po postoju 9h nie swieciła sie ale ja przyjechałem do domu i postał ze 2 h to zamało ona nadal swieci a dokladniej 10sek. swieci i przygasa na 1 sek. i tak w kolko ??

co to moze być??

czekam na podpowiedzi :)

pozdrawiam colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ostatnim czasem coś modziłeś autko jakieś dodatkowe oświetlenie?

najlepiej napisz do kolegi Bart-s on jest mistrzem od takich sytuacji :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie nic nie było robione powinno wsio działac :(

ostatnio u mnie sporo pada i może gdzies wilgoc sie dosała i łapie jakąs zware i napewno musi to wystepować jak auto ma aktywny alarm ponieważ jak go nie zamknę z centralki lampka gasnie wraz oświetleniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie nic nie było robione powinno wsio działac :(

ostatnio u mnie sporo pada i może gdzies wilgoc sie dosała i łapie jakąs zware i napewno musi to wystepować jak auto ma aktywny alarm ponieważ jak go nie zamknę z centralki lampka gasnie wraz oświetleniem :)

..zajrzyj pod dywana do modułu komfortu czy tam wilgotno niejest :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij włącznik świateł awaryjnych - rozłącz jego wtyczkę i sprawdź czy między pinem 2 i 6 w w/w wtyczce nie ma czasem zwarcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ok sprawdzę to czli moduł jest pod nogami kierowcy tak ?

A z wyjeciem tego włącznika świateł awaryjnych to sporo grzebania jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ok sprawdzę to czli moduł jest pod nogami kierowcy tak ?

A z wyjeciem tego włącznika świateł awaryjnych to sporo grzebania jest ?

MK sobie odpuść bo nie ma nic wspólnego z tym włącznikiem - za przycisk awaryjnych odpowiada MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Bart-s sprawdziłem i modułi wylacznik nadal to samo :( modul może jakis tam nalocik na obudowie w wolniejszej chwili bardziej to sprawdze ale nia było tak bt woda tam stała czy takie tam do środka nie zajzalem :( a wyłacznik i styki jego styki są ok narazie wypiołem włacznik awaryjnych i do momentu znalezienia przyczyny bede jeździl bez niego :) czekam na dalesz pomysły panowie bo ja juz :wallbash:

pozdrawiam [br]Dopisany: 10 Styczeń 2012, 21:18_________________________________________________P.S. a co to jest MCE.?

a i u mnie w włacznku jest 6 bolcy natomiast podpiętae są tylko piny 1,3,4,5albo 1,3,5,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kolego dobry pomyśł ale gdzie znajdują sie te czarne wtyczki od zamków by je wypiąć ?? mam nadzie ze nie pod tapicerką drzwi ??? [br]Dopisany: 11 Styczeń 2012, 15:04_________________________________________________witam

panowie macie jescze jakies porady co moze być bo już trace cierpliwość pomalu ???

teraz to nawet ja nie załaczam centralki to sie świeci ten przycisktzn swieci i raz na sek. co 10 sek zgasnie i tak w kólko teraz wypiołem włącznik ale nie ukrywam ze chcialbym dojść co jest grane ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeb w przycisku, miałem to samo... Odczep tapicerke drzwi , jak odkleisz troche na dole tą osłonke to zobaczysz wtyczke , zacznij od drzwi pasażera zamknij pilotem i patrz na przycisk awaryjnych, potem wepnij i sprawdz tak samo z drzwiami kierowcy. Dowiesz się który zamek niedomaga. U mnie też wszystko sie ładnie gasiło i wyglądało na ok, ale miganie podobno znaczy że moduł nie wchodzi w tryb uśpienia. Mi dodatkowo rozładowywało aku po 24h . Spróbuj tak jak mówie i daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w week pogrzebię :) i dam znac .

pozdr.[br]Dopisany: 13 Styczeń 2012, 09:21_________________________________________________witam ponownie Panowie

a wiec nie sciagałem tapicetek tylko wypiołem wtyczkę pomiędzy dzwiami a słupkami (drzwi kierowcy) zamknołem otworzyłem i odziwo wsio gra :) podpiołem VAG usunołem błedy pokazało tyko w module brak polaczenia i ten ze przerwane B+ czyli standardowo po odcieciu zasilania i było wszystko oki (ok 40 razy zamykałem i otwierałem )następnie odpaliłem auto, pochodzil , zgasiłem i co znów to samo skubaniec świeci :(:wallbash: I znów wypilem te samą wtyczkę i wpiołem zpowrotem odpaliłem i jest narazie oki ale to nie jest rozwiązanie problemu jutro jak znów bedzie świecił to wypne inną wtycze i zobacze jak nie pomoże to znaczy ze coś w dzwiach kierowcy sie dzieje

no chyba ze macie inne pomysły, badz wiedze na ten temat ???

pozdrawiam colak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz prawdopodobnie masz walnięte kabelki pomiędzy drzwiami a słupkiem jak poruszałeś było na jakiś czas dobrze sprawdź te kabelki zwłaszcza że często się łamią w naszych autkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dziś obizolowałem drzwi kierowcy ale nie pomogło w tyg może resztę dam radę faktycznie nie za ładnie to wygląda :([br]Dopisany: 14 Styczeń 2012, 19:36_________________________________________________Witam Panowie ,

Panowie nie mam juz siły z tym świecącym (mrugajacym) awaryjnym.

1)na Vag-u nigdzie nic nie pokazuję

2)przewody wszęszdzie poizolowane tam gdzie tego wymagało miedzy dzwiami a słupkami tył byl ok natomiast przd poprawiałem.

3)dostalem sie do modułu komfortu suchutko złącza wszystkie pieknie wygladaja wiec ok modul z koncowką AD

a sprawa wygląda następujaco robi jak chce raz jest ok raz mruga sobie w poniedzoialek bylo żle, przez te 3 dni nie jeździłem nigdzie dziś odziwo było oki ole wziołem sie za te przewody, moduł i bylo oki ale postało auto ok 6 godz. i pupa :(:wallbash: wstawiłem go do garażu zamknołem i czekam i co świeci sobie :kwasny:

Pany co jeszcze mam sprawdzić ????

Pozdrawiam colak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle walcze z zamkiem, bardziej obstawiałbym wtyczkę/ elektronike zamka niż przewody. Sprawdź czy nie ma wilgoci na plastiku, u mnie jest cały w kropelkach po deszczu, uszczelnie silikonem i będę sprawdzał czy mu przejdzie. Daj znać jak coś wymyślisz :) Po wypęciu i wpięciu wtyczki zamka też przestaje migać na pare dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy też borykałem się z tym problemem u mnie winny był zamek drzwi kierowcy (zimne luty).

Trochę to dziwne, że na VAG-u nic :mysli:

Przyczyn może być wiele ale jeżeli masz kable w słupkach ok to może lepiej przyjrzeć się zamkom w drzwiach.

Dodam tylko, że jak przyjdą większe mrozy to możesz mieć problem z odpaleniem furki po np. 20h. U mnie podczas mrugania tegoż włącznika i zamknięciu auta MK pobierał ok. 1,5 A :confused4: (normalnie ok 0,4 A) nie przechodził w tryb uśpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kolego dexter400 u nie jest ok po po przyjechaniu kawałka znów mruga czyli od razu praktycznie no może w tyg znajde czas i zwale tapicerkę i zobaczę co ram jest grane ale zeby bledu nie było ?? jesli tam mikro styk to by wywalilo praawa a tu nic , woda jest widoczna w kostce pomiędzy słuppkiem a drzwiami ale raczej wilgotno tam jest, ale wszystko jest w smarze wiec zwarcia nie powinno być . muszę zalatwić sobie miernik i sprawdzić jaki jest pobor prądu i wtedy może wzystkie obwody na bezpiecznikach posprawdzam bo zauważylem ze faktycznie po nocy to auto ciężej kręci :(

oki to jak coś wymyslimy to piszemy

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...