Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szumi mi przód jak by mi wysiadły łożyska


Gość M?ODY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .Szumi mi z przodu jakby wysiadły mi łożyska.Wymieniłem z przodu z prawej strony i dalej to samo.Przemieniłem całe koła z tyłu na przód i dalej to samo.S Q3Xzumi takie uczucie jakbywłasnie z tej strony co wymieniłem.Czy jest mozliwosc ze któras koncówka wahacza ma luz i podczas jazdy koło wpada wibracji i daje taki szum.Najlepiej to słychac jadąc 70 km\godz.Moje uto to AUDI A4 19 DTI KOMBI 1999r.Pozdawiam

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 29-10-2006, 00:42 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zaponania się z regulaminem forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum może pochodzić od: łożyska, opon, hamulców (nie odbijają dobrze)

Zacznij od opon - pomimo że sprawdzałeś to załóż z innym bierznikiem na oba przednie koła. Potem sprawdź hamulce może zapieczone i żle odbijają ... powinna felga być ciepła przy jezdzie bez hamowania. Łożyska w ostateczności bo to nie jest element który się szybko psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam identyko...takie jakby szumienie/syczenie po prawej stronie z przodu...na razie jeszcze nie wiem co to, ale bede w pon u mekanika, moze cos znajdzie...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja sie podłacze, mialem oponki letnie szumialo,poznij zmienilem na inne dlaej szumialo,teraz zamienilem na zimowki szumi jeszcze bardziej, niewiem co i jak,slychac jakby od przodu ale wiadomo czasami dzwiek przechodzi i nas myli, dodam ze kola sie nie nagrzewaja, chamule byluy wymieniona,tarcze ,klocki:( i troiszke sciaga:( moze łozyska?? autko 230 tys i niewiem cyz byly wymieniane:) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na zimowych to raczej bardziej szumi....

Dla mnie łożyska to szumią bardzo krótko... To się szybko przeradza w wycie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na zimowych to raczej bardziej szumi....

Dla mnie łożyska to szumią bardzo krótko... To się szybko przeradza w wycie :twisted:

z oponami to różnie bywa ... zimówki mają mieką gumę wiec ciszej w mieście a przy szybciej jezdzie możę być głośniej ... generalinie bardzo róźnie to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem cos podobnego tylko ze szum dochodzil mi z tylnej czesci auta, wczesniej juz czulem ze auto nie ma przyczepnosci na tylnej osi, co sie okazlo mialem amortyzator do wymiany! co bylo przyczyna szumow poniewaz kolo nie bylo dociskane odpowiednio do nawierzchni co powodowalo glosna prace kola, ale tak byl otylko w moim przypadku ! po wymianie oczywisice dwoch amorkow, dzwiek przestal mnie juz draznic.

Ale to musisz sobie sprawdzic czy faktycznie to jest wina amortyzatora !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Ja mam ten sam problem i właśnie dzisiaj auto jest u mechanika, zmienia łożysko. Myślałem, że to przegub wewnętrzny, ale po nasmarowaniu i przeglądzie został wykuczony. Jak odbiorę i usterka ustąpi to jutro napiszę co i jaki koszt naprawy. Pozdrawiam :audi::a4fan:

a dlaczego masz pusto w profilu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Szumi mi z przodu jakby wysiadły mi łożyska.Wymieniłem z przodu z prawej strony i dalej to samo.Przemieniłem całe koła z tyłu na przód i dalej to samo...

Dla mnie to opony. Łożyska raczej wyją, niż szumią (jak zauważył pre_pl).

Ale można łatwo sprawdzić przednie łożyska: lewarujesz stronę, którą sprawdzasz, pod drugi przednie podstawiasz podporę i zaciągasz ręczny. Wchodzisz do kabiny, odpalasz brykę, sprzęgło, 4-bieg i jazda! Jak łożysko jest do d..., to będzie wyło (słychać w kabinie jak cholera). Spróbuj przy 70km/h (u Ciebie). Może zaszumi??? :wink:

:audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Szumi mi z przodu jakby wysiadły mi łożyska.Wymieniłem z przodu z prawej strony i dalej to samo.Przemieniłem całe koła z tyłu na przód i dalej to samo...

Dla mnie to opony. Łożyska raczej wyją, niż szumią (jak zauważył pre_pl).

Ale można łatwo sprawdzić przednie łożyska: lewarujesz stronę, którą sprawdzasz, pod drugi przednie podstawiasz podporę i zaciągasz ręczny. Wchodzisz do kabiny, odpalasz brykę, sprzęgło, 4-bieg i jazda! Jak łożysko jest do d..., to będzie wyło (słychać w kabinie jak cholera). Spróbuj przy 70km/h (u Ciebie). Może zaszumi??? :wink:

:audi:

Oj nie wiem,czy akurat tak sprawdzisz poprawnie. Łożysko jak zużyte najbardziej hałąsuje,gdy koło ma styczność z podłożem,czyli gdy jest na nie nacisk.Ale może jestem w błędzie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem,czy akurat tak sprawdzisz poprawnie. Łożysko jak zużyte najbardziej hałąsuje,gdy koło ma styczność z podłożem,czyli gdy jest na nie nacisk.Ale może jestem w błędzie...

Gwarantuję, że jak huczy przednie łożysko, to tym sposobem przy danej prędkości zawyje w kabinie! Przerobiłem ten temat wiele razy. :wink:

Ale zawsze można jechać do mechanika i powiedzieć, że coś szumi lub wyje, a Ten wymieni wszystkie łożyska i zedrze niezłą kasę. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie każdy ... ja zostawiłem rok temu u mechanika auto na wymianę łożysk z przodu ... przyjażdżam, a tu auto nie zrobione ... skołował odpowiednie kółko + zapasówka i na przejażdżce cisza - werdykt: winne opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jesli chcesz sprawdzic czy to łożyska, bierzesz na podnosnik do góry koło w którym chcesz sprawdzic łożysko koło musi sie swobodnie kręcić), odpalasz, właczasz bieg najlepiej 2 i od razu 4 dajesz po garach i szybko gasisz silnik i słuchasz czy wali w kole (koło się swobodnie kręci). Jak wali to łozysko do wymiany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie do tematu

cos szumi mi w przedniej czesci samochody - tak mi sie wydaje ze to przod szumi tylko przy predkosci od 20-60km/h potem jest cisza

wymienilem lozyska jedno i drugie

wymienione klocki hamulcowe + sprawdzenie zaciskow - wszystko oki

felgi ori audi 15 prosciutkie dwa razy sprawdzane i wywazane

nowe opony barum bravuris 4x 195/65/15 przejechane niecale 2 tys (letnie)

zrobiona zbierznosc...

po tym wszystkim szum jest duzo mniejszy i pojawia w mniejszym zakresie predkosci ale szumi dalej moze przyczyna lezy w czyms innym niz kola? moze ktos mial podobny problem bo wywalilem juz kupe kasy a itak nie jest tak jak bym chcial? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na opony,sprawdzcie czy przez przypadek nie sa wyząbkowane.Jesli sa kierunkowe to maja wieksza tendencje do zabkowania,co do opon "barum" tym bardziej.Wiekszośc firm odchodzi od kierunkowych i wraca do asymetrycznych.Łożysko zaś przenosi na nadwozie calkiem inny dzwiek.Sprawdzenie łożysk juz podpowiadali,wystarczy podnieść cztery kółka w góre i zapiąc bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dropsone popatrz co napisałem wcześniej masz ewidentnie taki sam przypadek jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem calosc i najbardzie wku...a mnie to ze wywalilem ponad 700zl na nowe opony bo stare byly juz w bardzo zlym stanie i kazdy mowil ze dlatego szumi a tu lipa.... dzisiaj zalozylem zimowki zobaczymy ale nie licze na wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...