Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Przebieg montażu instalacji LPG


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanowne grono forumowiczow

pytanie dosc nietypowe...

jak przebiega montaz gazu w A4 B5

widzial moze ktos jak wyglada to krok po kroku lub chociaz z grubsza co beda rozbierac itd

przedewszystkim interesuje mnie czy do tego wszystkiego bedzie potrzebne sciaganie przodu tak jak w przypadku rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie sciagają kolego możesz przed instalką podrzucić im kpl nowych świec jak nie wymieniałeś wcześniej i zrobić miejsce na kolo zapasowe w baganikiu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece wymienialem zaraz po kupnie auta na NGK, maja przejechane zaledwie 10tys km to chyba nie bedzie potrzeby je wymieniac?

a co do tego kolektoru to raczej gazownik bedzie wiedzial o tym ze trzeba go sciagnac, czy raczej mu o tym "powiedziec i patrzec na ręce"

co do bagażnika to zawsze panuje w nim ład i porządek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam butle zamiast w kole za oparciem mam koło... pełnowymiarowe a dużo śmigam w trasy i tak już kupiłem :) gdzie zakładasz gaz kolego ?? jakie koszty?? to jak 10 000 tys to nie ma co ruszać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejscowosc Kwiatkowka przed Tomaszowem Maz. firma TOMGAZ, kilku forumowiczow pisalo ze warto, pozniej okazalo sie ze kilku moich znajomych rowniez tam zakladalo i sa zadowoleni...

koszta. 2tys zl firmy STAG4

ale badz co badz obawy zwiazane z montazem zawsze są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownik bedzie wiedzial o tym ze trzeba go sciagnac, czy raczej mu o tym "powiedziec i patrzec na ręce"

[/qute] myslz ze jednak bedzie wiedzial co robic :gwizdanie: tez slyszalem o nich i slyszalem duzo dobrego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz jestem spokojny

jak wroce wieczorem dam znac jak poszlo

no ja juz jestem po...

jak narazie jest ok i nie zaluje, absolutnie nie ma zadnej roznicy w jezdzie na LPG jak i na PB, montaz trwal niecale 3 godziny ale wszystko panowie robili fachowo i sprawnie, co dalej czas (km) pokaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godz.? :gwizdanie:

możesz zrobić zdjęcia? żeby było też widać jak są nawierty zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja juz jestem po...

jak narazie jest ok i nie zaluje, absolutnie nie ma zadnej roznicy w jezdzie na LPG jak i na PB, montaz trwal niecale 3 godziny ale wszystko panowie robili fachowo i sprawnie, co dalej czas (km) pokaze

Po prostu mistrzostwo, 3godz na montaż i regulację w trasie:), pochwal się kto jest taki szybki.

Ciekawe jak szybko do nich wrócisz i ile jeszcze razy na regulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwal się kto jest taki szybki.

Ciekawe jak szybko do nich wrócisz i ile jeszcze razy na regulację.

przeczytaj caly watek to sie dowiesz kto jest taki "szybki"

i skad ta ironia w tym ze do nich szybko wroce :wallbash:

czekalem na miejscu i widzialem ze panowie sie nie opierd...li a robili we trojke

[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 22:03_________________________________________________

3 godz.? :gwizdanie:

możesz zrobić zdjęcia? żeby było też widać jak są nawierty zrobione

nie mam takiej mozliwosci jak teraz juz wszystko jest poskladane[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 22:06_________________________________________________Slawek84 chciales zdjecie ogolne pod maska prosze bardzo:

dsc00138kjk.jpg

chociaz nie wiem co ty chcesz tu zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze 3 h nawet w trzech .... :mysli:

Z tym ze monter wie ze kolektor sie zdejmuje to bym uwazal.

Sa tacy co twierdza ze opilki sie wypala :cool1:

A potem maly klopot.

Generalnie szybko wystroili, pewnie wgranie standard mapy, przejazdzka, wszystko gra i ok.

Powinno sie zebrac pelne mapy, przeanalizowac, wprowadzoc korekty i wtedy kolejna analiza.

I silnik smga jak na benzynce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I silnik smga jak na benzynce

tak tez wlasnie jest- pisalem juz nie widze jak dotad zadnej roznicy pomiedzy PB a LPG...

co dalej to sie okaze

po przejechaniu tys km mam do nich podjechac jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie BRC kładli coś około 6-7h we dwóch. Jeden wszystko pod machą a drugi butla i kable do przodu.... Od czerwca żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I silnik smga jak na benzynce

tak tez wlasnie jest- pisalem juz nie widze jak dotad zadnej roznicy pomiedzy PB a LPG...

co dalej to sie okaze

po przejechaniu tys km mam do nich podjechac jeszcze

Sczerze współczuję instalacji zamontowanej w 3 godziny.

Kolektor na 100% nie ściągany a jest aluminiowy i ma dość gróbe ścianki,

a wszystkie opiłki aluminiowe poszły w komore spalania.

No i nie opowiadaj, że chodzi jak na benzynce, bo po 3 godzinach montażu i z tymi wtryskiwaczami to nigdy nie będzie jak na benzynce, a z czasem będzie gorzej i gorzej aż się wtryski wyłożą na plecy.

Potem bedziesz szukał jakiegoś dobrego gazownika, żeby to wszystko ogarnął i zapłacisz jeszcze raz.

Taka jest rzeczywistość, ale ludzie nie chcą sie do niej przyznawać bo jest bolesna.

http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=15921

Tu są fotki z montaży w A6 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I silnik smga jak na benzynce

kolego zerkonij na mojego posta wyzej :cool1:.... ja pisze o tym jak trzeba wystroic i ze te 3 godz to malo .... Cacek zacytowal koncowke mojej wypowiedzi.

tak tez wlasnie jest- pisalem juz nie widze jak dotad zadnej roznicy pomiedzy PB a LPG...

co dalej to sie okaze

po przejechaniu tys km mam do nich podjechac jeszcze

Sczerze współczuję instalacji zamontowanej w 3 godziny.

Kolektor na 100% nie ściągany a jest aluminiowy i ma dość gróbe ścianki,

a wszystkie opiłki aluminiowe poszły w komore spalania.

No i nie opowiadaj, że chodzi jak na benzynce, bo po 3 godzinach montażu i z tymi wtryskiwaczami to nigdy nie będzie jak na benzynce, a z czasem będzie gorzej i gorzej aż się wtryski wyłożą na plecy.

Potem bedziesz szukał jakiegoś dobrego gazownika, żeby to wszystko ogarnął i zapłacisz jeszcze raz.

Taka jest rzeczywistość, ale ludzie nie chcą sie do niej przyznawać bo jest bolesna.

http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=15921

Tu są fotki z montaży w A6 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fassi1 skad ta pewnosc ze na 100% nie wymontowali kolektoru?

co do nie opowiadania jak silnik chodzi, hmmm mysle ze wiem najlepiej jak bylo.... jak jest teraz na LPG...

jak bedzie? czas pokaze, ale slyszac opinie o firmie w ktorej to robilem moge stwierdzic ze bedzie ok.

po krotkiej rozmowie z wlascicielem okazalo sie calkiem przypadkiem ze montowal on gaz u wielu moich znajomych czego sam nie wiedzialem na poczatku, ponadto na placu staly i czekaly juz na odbior dwie audi jedna A4 B6 druga wlasnie A6 C5 obie 1,8T

gosc mowi ze przerobili ich juz dziesiatki, wiec to moze on nich dobrze swiadczyc

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fassi1 skad ta pewnosc ze na 100% nie wymontowali kolektoru?

co do nie opowiadania jak silnik chodzi, hmmm mysle ze wiem najlepiej jak bylo.... jak jest teraz na LPG...

jak bedzie? czas pokaze, ale slyszac opinie o firmie w ktorej to robilem moge stwierdzic ze bedzie ok.

po krotkiej rozmowie z wlascicielem okazalo sie calkiem przypadkiem ze montowal on gaz u wielu moich znajomych czego sam nie wiedzialem na poczatku, ponadto na placu staly i czekaly juz na odbior dwie audi jedna A4 B6 druga wlasnie A6 C5 obie 1,8T

gosc mowi ze przerobili ich juz dziesiatki, wiec to moze on nich dobrze swiadczyc

:hi:

Wiem, bo sam mam styczność z montażem LPG i kilka tych aut też zagazowałem i wystroiłem i wiem ile zajmuje zdjęcie kolektora i gdzie podłącza sie reduktor do układu chłodzenia.

Ściągnij tą obudowę plastikową i porób dokładne fotki całego montażu i wklej do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotke po zdjeciu obudowy silnika nie ma problemu.

jakie jeszcze? jak to z przebiegu instalacji? przeciez nie stalem nad nimi z aparatem fotograficznym :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...