Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cenzura internetu SOPA i ACTA


Czaro_22

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni po podpisaniu w Tokio umowy ACTA ambasador Słowenii w Japonii, Helena Drnovsek Zorko, przeprosiła w liście otwartym za to, że ją podpisała. Trzy dni po wyborze nowego premiera Słowenii Zorko potępiła umowę, twierdząc, że ogranicza ona wolność w internecie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11067684,Ambasador_Slowenii__Przepraszam__ze_podpisalam_ACTA.html?lokale=warszawa

Całą EU USA zrobiły w *****? Co za cyrk :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni po podpisaniu w Tokio umowy ACTA ambasador Słowenii w Japonii, Helena Drnovsek Zorko, przeprosiła w liście otwartym za to, że ją podpisała. Trzy dni po wyborze nowego premiera Słowenii Zorko potępiła umowę, twierdząc, że ogranicza ona wolność w internecie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11067684,Ambasador_Slowenii__Przepraszam__ze_podpisalam_ACTA.html?lokale=warszawa

Całą EU USA zrobiły w *****? Co za cyrk :facepalm:

Widze że ty jakąś obsesje masz na punkcie tego ACTA...za niedługo to Ci mózg z lasuje przez te czytanie tych pierdół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po **** włazisz do wątku zatytuowanego "Cenzura internetu SOPA i ACTA" :decayed:

Zrób jak mówili w Matrixie. "Ignorance is a bliss"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się temu sporowi od samego początku i mimo że niby wszyscy znają ACTA nie mam pojęcia dlaczego wiąże się go tylko z Internetem. W mediach mówi się o ACTA jako o problemie Internetu ale jeżeli przeczyta się ten dokument uważne to widać że internet to tylko mała część jakiej on dotyczy. ACTA jest traktatem handlowym narzuconym przez USA, na warunkach USA. Nacisk jest wręcz fizycznie odczuwalny. Jak wiemy ACTA dotyczy przeciwdziałania rozpowszechniania podróbek nie tylko w Internecie ale przede wszystkim w świecie realnym. ACTA będą miały zastosowanie wszędzie tam gdzie zostanie naruszenia zasada rzekomej oryginalności. Narzuci to rozprowadzanie produktów opartych na konkretnych patentach. Do czego zmierzam? Otóż ACTA zakładają na sygnotariuszy stosowanie wyrobów które są poparte patentami zarejestrowanymi w wielkich korporacjach zachodu (czytaj USA). A dlaczego bo nie mamy własnych które mogłyby konkurować z tamtymi. To od razu eliminuje konkurencje krajów rozwijających się takich jak Polska. Nie będziemy mogli niczego wyprodukować bez kupna licencji od korporacji zachodnich inaczej będziemy odpowiadać za podrabianie, czyli będziemy biedni ponieważ licencje są tak drogie że nie sprzedamy niczego taniej od nich. To będzie miało wpływ na wiele gałęzi przemysłu jak na przykład przemysł około-samochodowy. Nie znajdziemy tanich części zamiennych. To samo dotyczy przemysłu IT. Nie mamy żadnych patentów z tej dziedziny. Nawet przemysł rolniczy ucierpi ponieważ licencje na żywność modyfikowaną genetycznie mają tylko amerykanie. Jednym słowem spowolni to lub nawet zatrzyma wzrost gospodarczy. Dlatego takie kraje jak Chiny Rosja czy Indie nie podpisały tego dokumentu. Tam gospodarka idzie do przodu i będzie szła. To oni będą konkurencją dla zachodu. Jak ratyfikujemy ACTA stracimy również całkowitą kontrole nad wydobyciem gazu łupkowego ponieważ licencje na technologie wydobycia mają tylko amerykanie. Czyli nie zrobimy nic bez amerykanów nawet jak się na nich obrazimy. Jak dotkniemy tych złóż bez nich to za to odpowiemy. Jeżeli nie podpiszemy ACTA to możemy dyktować jakieś warunki bo ponoć mamy jedne z największych złóż na świecie. Biorąc pod uwagę krzywą wzrostu zapotrzebowania na jakieś 300 do 400 lat. ACTA jest dobre dla takich krajów jak USA ponieważ to oni mają wszystkie patenty a takie kraje jak nasz doprowadzi do pozycji "wyrobników" dla zapewnienia ich dobrobytu. Ratyfikowanie ACTA będzie jednym z największych przekrętów w dziejach polski. " kopiuj / wklej dalej -to nie moje słowa tylko innego użytkownika

Proszę wasz o kopiowanie i wklejanie tego na inne strony

Znalazłem gdzieś w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo do tego zmierza ten cały złodziejski układ, dalej myślcie że to chodzi o wasze piosenki nielagalnie pobrane czy tam odsłuchane na jutubie i nie piszecie że wiekszosć przepisów juz jest bo to bzdura one nie działaja w taki sposób jak maja działać za posrednictwem AC.. gówna :decayed: wypowiedzi profesorków majacych lat 50+ m aja sie nie jak do rzeczywistosci, oni czytali czytali nie mieli i nie maja pojecia o wszechstronnosci internetu i wolnosci słowa, tylko durne przypisywanie do jakiegos pokolenia kolejnego po JP2 :wallbash: :wallbash:

Dochodze do wnisoku że wiekoszśc ludzi po 30tce(czyli tych którzy nie wychowywali sie w dobie internetu) totalnie nie rozumie argumentów młodych, przykładem sa teraz próby dymisiji i licznych przeprosin publicznych, co z tego jak przeczytali jak zrozumieli to inaczej, a teraz nagle oswieciło jak USA zaczeła działać tak jak planowała :sick3: dzieci od nich wiedzą wiecej na temat internetu!!!!!!!

TU CHODZI O KASE. LICZY SIE KASA KAS KASA a nie jakieś dobro twórców i ich własnosci intelektualnych :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodze do wnisoku że wiekoszśc ludzi po 30tce(czyli tych którzy nie wychowywali sie w dobie internetu) totalnie nie rozumie argumentów młodych

No to doj.ebałeś Nam teraz :kox::polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodze do wnisoku że wiekoszśc ludzi po 30tce(czyli tych którzy nie wychowywali sie w dobie internetu) totalnie nie rozumie argumentów młodych

No to doj.ebałeś Nam teraz :kox::polew: :polew: :polew:

Moze z 30tka przesadziłem ale 40latkowie z pewnością :decayed:

takie wrazenie odnosze jak widze wypowiadajacych sie profesorków w telewizji, wiadomo nie kazdy staruch taki będzie, ale wiekszosć takich jest niestety, widze to u siebie w domu choćby :decayed: róznica pokoleń dość odczuwalna[br]Dopisany: 01 Luty 2012, 13:07_________________________________________________A z reszta mozna zadać pytanie dlaczego wychodzi tylko młodzież na te demonstracje?? Nie tu napewno nie chodzi o brak czasu :gwizdanie:

Ponieważ w tej kategorii wiekowej jest najwiecej uzytkowników i to nie znaczy że jak osiagnie taki 30 to przestaje być uzytkownikiem, internet to jak nie patrzec uzaleznienie wiec bedzie siedział jeszcze długo w tym :decayed: a taki który z internetem zetknał sie w wieku 40 i wiecej to tak naprawde duzo o nim nie wie ponieważ wykorzystuje go tylko do maila, do znalezienia oferty handlowej/usługowej/biznesowej i tyle :gwizdanie: bo raczej mało jest graczy w tym przedziale wiekowym :naughty: a juztym bardziej tych piratów nagminnie łamiacych prawo ściagając filmy i mp3 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za szczerość ale AndyN i Kowi macie nasrane pod czapkami jak nie wiem kto. Ok nie popieram tego całego paktu ale wy nie długo to sobie nawet do religii dopasujecie byle było to najgorsze co jest.

Jak już powiedziałem jestem przeciwny ratyfikacji ACTA ale wy stanowczo przesadzacie w wysuwaniu wniosków na ten temat.

Nie dawno pamiętam, z resztą co troche sie przewija że PIS to pieniacze i aby walczy z PO i zrobi wszystko by ich zgnoić. Ok zgadzam sie.

Ale teraz popatrzcie na to co piszecie i zobaczcie czy nie zachowujecie się jak Jaruś Kaczyński. Uderzające podobieństwo :gwizdanie:

:wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastaldo jeszcze zapłaczesz :wink4:

nadchodzi NWO :kox: :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo dużo się widzi własnie szumnych skrótów które dla normalnego kowalskiego nie wiele wnoszą a są skierowane głównie do dużego obrotu gospodarczego. jak ktoś słusznie zauwazył wszyscy się jarają tym że w internecie zabije to wolność słowa. Szczerze w to watpie :cool1:

Może i zapłacze ale jakoś nie spodziewam się tego szybko :evil:

Tym bardziej że wszyscy się naszczekają jak wściekłe psy na ten temat a potem skulą uszy i przyjma do wiadomości to co i tak jest przesądzone że to wejdzie w życie :disgust:

A tymi manifestacjami ludzie sobie zapracowali na miano huliganów. Przez to że TV i inne media tak to naświetliły a szary człowiek słuchający TV a nie własnego rozsądku przyjmie to do wiadomości, a jest takich wiekszość w naszym kraju :disgust:

Przykre ale prawdziwe :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze najgorsze jest to iz nasi to podpisali. I moze naprawde byc chójowo , nie musi ale moze [br]Dopisany: 01 Luty 2012, 14:34_________________________________________________Z tego co widze wolisz siedziec w domu , w ciepłych kapciach i przyjmować na klate to jak rzad z nami pogrywa w chója. powodzenia wiec życze :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przewracali poprzedni ustrój tez było duzo takich jak Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze najgorsze jest to iz nasi to podpisali. I moze naprawde byc chójowo , nie musi ale moze [br]Dopisany: 01 Luty 2012, 14:34_________________________________________________Z tego co widze wolisz siedziec w domu , w ciepłych kapciach i przyjmować na klate to jak rzad z nami pogrywa w chója. powodzenia wiec życze :hi:

Dokladnie. Do tej pory malkontenctwo bylo dla wielu pasja zyciowa. Ale jak przyszlo co do czego to -20* mrozu nie przeszkadz protestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu niema bardzo co przewracać.

Jak mam się w coś angażować to najpierw oceniam szanse na powodzenie, a tu były i sa nikłe. Jakoś tak mam że angażuje się tylko w to co ma szanse odnieść skutek i będa z tego wymierne korzyści :wink4:

Jeśli masz plan jak się pozbyc tego rządu to Ci przyklasnę i pójdę z Tobą. Zupełnie mi sie nie podoba polityka w naszym kraju. Ale co do ACTA nie widze az takiego zagrożenia ani szans na zmiane czegokolwiek więc pasuję. :decayed:

Trzeba by w czasie obrad wysadzić sejm albo wysłac wszystkich tym Tupolewem co został żeby się skończyło to bagno. Niestety do władzy i tak by poszli najczęściej może młodzi ale spadkobiercy tych teraźniejszych i niewiele by to dało pewnie :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za szczerość ale AndyN i Kowi macie nasrane pod czapkami jak nie wiem kto. Ok nie popieram tego całego paktu ale wy nie długo to sobie nawet do religii dopasujecie byle było to najgorsze co jest.

Jak już powiedziałem jestem przeciwny ratyfikacji ACTA ale wy stanowczo przesadzacie w wysuwaniu wniosków na ten temat.

Nie dawno pamiętam, z resztą co troche sie przewija że PIS to pieniacze i aby walczy z PO i zrobi wszystko by ich zgnoić. Ok zgadzam sie.

Ale teraz popatrzcie na to co piszecie i zobaczcie czy nie zachowujecie się jak Jaruś Kaczyński. Uderzające podobieństwo :gwizdanie:

:wallbash: :wallbash:

uświadom mnie prosze gdzie przesadziłem :notworthy: , przecież na temat acta juz zostało wiekoszosć powiedziane, podsumowujac jest to otwarta furtka dla wyciagania konsekwencji użytkowania internetu przez zwykłych użytkowników, można teraz wszystko i kazdego osądzić za błachostek pod pretekstem wykrycia złamania praw autoskich od widzi mi sie :gwizdanie:

Dlaczego teraz zaczynają przepraszać, tłumaczyc swoja niewiedze podczas podpisania?? tak wiem powiesz mi ze to celowa zagrywka, celowa to bedzie ale osądzić każdego odpowiednia karą finansową o słuchanie nielagalnych(nagle) piosenek na YT.. tak zaraz riposte dasz że prawo juz to obejmuje.. skoro tak to dlaczego te piosenki widniały i dalej widnieją na serwisie :chytry: chyba nie od tej strony zaczeli kopać...Tu chodzi o to żebyś oddał kase za dobrobyt, nic wiecej :gwizdanie: i nie robił konkurencji korporacją mającym patenty

Przypomnij sobie walke z piractwem jesli to Cie boli, nagonki na stadiony(wtedy to miało sens, bo zarabiali nie ci którzy powinni) póxniej była akcja zniszczenia sieci Peer to Peer P2P (KaZaA, emule, edonkey) zasade działania znasz, ganiali wyrokami sądowymi ściagajach i udostepniajacych, pare sieci padło, powstał torrent i pochodne :gwizdanie: próbowali zamknac serwisy udostępniajace linki .torrent np the pirate bay, torrent.org co poczesci sie udało, ale prawnie nie mieli podstaw wiec temat przetrwał, poniewaz to nie tylko piractwo sie tym zywiło...teraz nie mieli podstaw na zniszczenie serwerów uploadu plików to musieli sie wesprzeć przepisami prawnymi(teraz będą zagladać w pakiety które ty wysyłasz - kontrola) Druga sprawa wiele sie zmieniło od czasów stadionowych straganów po 20zł/CD, te sieci nie generowały zysków ludziom udostepniajacym(nie to że bronie piractwo)

Wszystkiemu winne było RIAA ale tak sie zagalopowali w wysyłaniu wyroków że listy trafiały takze do artystów dobrowlonie udostepniajacych własne "prace" czy to nie jest śmieszne, o co walczyli??? o KASE!!! Teraz internet jest o wiele szybszy niz kiedys wiec powstało duzo serwisów gdzie można odsłuchać na stronie muzyke niekoniecznie muzyke która jest w rzeczywisrtosci płatna, w końcu jest duzo wykonawców którzy świadomie udostepniają za DARMO, ale według tego ACTA Ci co to sciagna będą mogli być zatrzymani za naruszenie praw autorskich bo wpadli w posiadanie tresci objętych prawami autorskimi - kpina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym mówisz że " Z tego co widze wolisz siedziec w domu , w ciepłych kapciach i przyjmować na klate to jak rzad z nami pogrywa w chója ".

Któryś z Was był na tej manifestacji moi kochani patrioci co mi wymawiacie że olałem sprawe?

Sory za szczerość ale AndyN i Kowi macie nasrane pod czapkami jak nie wiem kto. Ok nie popieram tego całego paktu ale wy nie długo to sobie nawet do religii dopasujecie byle było to najgorsze co jest.

Jak już powiedziałem jestem przeciwny ratyfikacji ACTA ale wy stanowczo przesadzacie w wysuwaniu wniosków na ten temat.

Nie dawno pamiętam, z resztą co troche sie przewija że PIS to pieniacze i aby walczy z PO i zrobi wszystko by ich zgnoić. Ok zgadzam sie.

Ale teraz popatrzcie na to co piszecie i zobaczcie czy nie zachowujecie się jak Jaruś Kaczyński. Uderzające podobieństwo :gwizdanie:

:wallbash: :wallbash:

uświadom mnie prosze gdzie przesadziłem :notworthy: , przecież na temat acta juz zostało wiekoszosć powiedziane, podsumowujac jest to otwarta furtka dla wyciagania konsekwencji użytkowania internetu przez zwykłych użytkowników, można teraz wszystko i kazdego osądzić za błachostek pod pretekstem wykrycia złamania praw autoskich od widzi mi sie :gwizdanie:

Dlaczego teraz zaczynają przepraszać, tłumaczyc swoja niewiedze podczas podpisania?? tak wiem powiesz mi ze to celowa zagrywka, celowa to bedzie ale osądzić każdego odpowiednia karą finansową o słuchanie nielagalnych(nagle) piosenek na YT.. tak zaraz riposte dasz że prawo juz to obejmuje.. skoro tak to dlaczego te piosenki widniały i dalej widnieją na serwisie :chytry: Tu chodzi o to żebyś oddał kase za dobrobyt, nic wiecej :gwizdanie: i nie robił konkurencji korporacją mającym patenty

Własnie sam sobie odpowiedziałeś. Wycofują się żeby nie dostać w sondarzach. Najłatwiej się za niewiedzą ukryć :cool1:

Ale to że przepraszają i sie podają do dymisji to czysto polityczne zagrania. ACTA podpisana oni wezma za miesiąc inne stołki i będzie cacy. Lud uszczęśliwiony bo odszedł winny a oni bo załagodzą sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam się w coś angażować to najpierw oceniam szanse na powodzenie, a tu były i sa nikłe. Jakoś tak mam że angażuje się tylko w to co ma szanse odnieść skutek i będa z tego wymierne korzyści :wink4:

japierdole :facepalm:

.

Któryś z Was był na tej manifestacji moi kochani patrioci co mi wymawiacie że olałem sprawe?

byłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu niema bardzo co przewracać.

Jak mam się w coś angażować to najpierw oceniam szanse na powodzenie, a tu były i sa nikłe. Jakoś tak mam że angażuje się tylko w to co ma szanse odnieść skutek i będa z tego wymierne korzyści :wink4:

Jeśli masz plan jak się pozbyc tego rządu to Ci przyklasnę i pójdę z Tobą. Zupełnie mi sie nie podoba polityka w naszym kraju. Ale co do ACTA nie widze az takiego zagrożenia ani szans na zmiane czegokolwiek więc pasuję. :decayed:

boże :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...