Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] STP- FORMUŁA CZYSZCZENIA WTRYSKIWACZY DIESLA


KubaWallace

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że jak to wlejesz to do baku to zdechnie kot sąsiadki :)

Na 100% nie stwierdzisz różnicy, wymyślili te wynalazki żeby było o czym gadać/pisać.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to wlewam od ponad roku co drugie tankowanie profilaktycznie i nic sie nie dzieje ,ale i przed zastosowaniem tez nic sie nie dzialo poprostu profilaktyki nigdy za duzo :decayed: w poprzednim gnojowozie ajm na pd tez stosowalem tak samo -nastukal ponad 400 tys i nigdy nie mialem zadnego pd trafionego przy czym byl po programie.Dodam ze nie bylo to tylko stp, stosowalem rozne dostepne marki o podobnym dzialaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymyślili te wynalazki żeby było o czym gadać/pisać.

jesteś w błędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to jeszcze jedno pytanie :) bo dzisaj z rana zalalem pol baku a po poludniu znalazlem ten preparat u mnie w szafce bo kiedys go kupilem ale balem sie uzyc... :angry: wiem ze powino sie go pierw wlac a potem zalac ropka,ale ze szybko nie bede znowu tankowal to jakbym dolal teraz do ropki tak na suchara sam ten preparat to myslicie chlopaczki ze cos sie stanie ?? :mysli:

Stac zlego sie nic nie stanie... ale i dobrego rowniez.

Zeby ten preparat zacza dzialac, to na pelny bak nalezy wlac cale opakowanie STP.

Oczywiscie najlepiej w kolejnosci 1. STP 2. Diesel. Ale jak wlejesz odwrotnie tez nie bedzie tragedi.

I jak juz masz pelny bak i STP w srodku, to trzeba zaczac to wyjezdzac. Zeby ta mieszanka szla do silnika, a nie magazynowala sie w baku. A juz optymalnie jest zrobis jazde w trasie 500-1000 kilometrow. Piszesz ze szybko nie bedziesz tankowal i zalales 30L Diesla. Rozumiem ze masz pól baku.

To tez fatalnie... jesli wiesz ze auto bedzie stalo lub bardzo malo jezdzisz, to zatankuj do pelna.

Wiem ze diesel jest bardzo drogi (bo sama tez tankuje) Ale znajdz gdzies (pozycz jak nie masz) 150 zl i zatankuj auto do pelna. Przy obecnej pogodzie (czeste zmiany temperatur) to tylko Twojemu autku wyjdzie na dobre.

Pisze to wszystko z moich osobistych doswiadczen. Domyslam sie ze koledzy moga miec inne zdanie. Sama co jakis czas ( 7-8 tys) uzywam STP i dopiero po okolo 500-1000 kilometrow widac roznice w pracy silnika. Krotko mowiac ŁADNIEJ pracuje. Ale bez przesady, nowka to nigdy nie bedzie.

To tyle odemnie...

Pozdrawiam :)

ps. acha i jeszcze jedno, sa rozne dodatk do paliwa z STP, ja uzywam czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie test sprawdz korekcje na wtryskach przed wlaniem preparatu i po wlaniu ja lałem na pół zbiornika ale żadnej różnicy nie za uwarzyłem po prostu trzeba tankować na dobrych sprawdzonych stacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlej sobie mixola do 2 suwa i miod

Sam se wlej ;-) Jak chcesz wymieniać wtryski to voila, ale PD czy VP zdecydowanie tego nie lubią a wręcz możesz sobie popsuć wtryski.

dokładnie tak samo robię dla profilaktyki co 5000km raz STP raz LqM.

Silnik ciszej pracuje, poprawione korekcje , u mnie doszlo do tego około 0,5 l na 100 km mniejsze spalanie no i mniej kopci.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlej sobie mixola do 2 suwa i miod

Sam se wlej ;-) Jak chcesz wymieniać wtryski to voila, ale PD czy VP zdecydowanie tego nie lubią a wręcz możesz sobie popsuć wtryski.

a i "se" wlewam 2 nakretki tego na caly bak i jest odczuwalna roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i "se" wlewam 2 nakretki tego na caly bak i jest odczuwalna roznica.

Może jasniej na czym polega ta różnica ?

Twoje auto i mnie tam nic do tego rób sobie co chcesz.

Mixol dolewali kiedys do opału, aby paliwo bylo bardziej "tłuste". Pompki zarżniesz bardzo szybko, a wtryski pojeżdżą trochę dłużej ale to tylko kwestia czasu.

Jak mixol powoduje, że nie słychać pompek tzn, że pompki do wymiany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tego mixolu vs srodki stp i tym podobne, to moze i mixol nie unicestwi nam pd tak odrazu ,ale czy rozbieral ktos kiedys silnik od dwusuwa wsk mz itp kiedy dodawano taki specyfik ?tloki mialy niezle nagaru a wiec mixol raczej nam nie poprawi spalania ,a wrecz przeciwnie komora spalania bedzie po jakims czasie w nadmiernym nagarze a nie o to chyba nam chodzi.Te srodki raczej poprawiaja spalanie w przeciwienstwie do mixolu.Mysle ze lepiej odzalowac te pare zeta i wlac chociaz raz na jakis czas dobry srodek, niz oblepiac sadza komore spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do każdego auta stosowałem stp i inne o podobnym działaniu środki ,zapewne ich opisy to trochę przereklamowana sprawa jeżeli chodzi o ich skuteczność ale różnica w pracy silnika po użyciu jest odczuwalna i słyszalna ,natomiast na ile to może przedłużyć żywot silnika tego nie wiem, jednak gdy sprzedaję swoje auta które mają nalatane bardzo dużo km to silnik chodzi ładnie,równo i bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i "se" wlewam 2 nakretki tego na caly bak i jest odczuwalna roznica.

Może jasniej na czym polega ta różnica ?

Twoje auto i mnie tam nic do tego rób sobie co chcesz.

Mixol dolewali kiedys do opału, aby paliwo bylo bardziej "tłuste". Pompki zarżniesz bardzo szybko, a wtryski pojeżdżą trochę dłużej ale to tylko kwestia czasu.

Jak mixol powoduje, że nie słychać pompek tzn, że pompki do wymiany :P

lepiej sie zbiera, auto chodzi porównywalnie jak na paliwie z Niemiec czy Francji. mozliwe ze u nas takie paliwo ciulowe i dlatego tak. a po tych stp czy inne nie czulem zadnej roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej paliwo uszlachetnione po co ci jakieś preparaty ja to zalałem raz ale ze względu że zatankowałem Pb zamiast On

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pb lepiej ci silnik przeczyscilo niz kilkanascie srodkow stp na raz :decayed: ale fakt pompowtryski mogly sie pozacierac przy drastycznych proporcjach pb do on.W starych silnikach diesla jakis juz czas temu, kiedy nie stosowano srodkow z antyzelem itp. producent nawet zalecal przy bardzo wysokich mrozach stosowanie do 10% benzyny na caly zbiornik on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast zawsze tankuje na BP, Shell,Statoil i tankuję tylko to droższe paliwo (ON) i mimo to co jakiś czas dodaje do paliwa dodatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...