Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] STP- FORMUŁA CZYSZCZENIA WTRYSKIWACZY DIESLA


KubaWallace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was! zakupilem wlasnie o to cos takiego :

2012_01_20_12_53_44.jpg

Teraz chcialbym zapytac sie was o porade:) czy wlewac cos takiego do silnika? slyszalem wiele negatywnych opini ze to tylko psuje silnik,ale rowniez od innych ludzi ze poprawia sprawnosc silnika...czy moze ktos z was wlewal takie cudo juz do swojej audiczki ?? szukalem na forum ale nic dokladnego nie znalazlem na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś wlałem to do baku jeep cherokee...

nic mu nie zrobiło, ale jak do dałem raz gazu to kichną duża chmurą dymu :naughty:

ale cherokee to traktor w porównaniu z audi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu, ale to się wlewa do baku a nie do silnika :) ja to kiedyś zalałem to mi sie troszke poprawiło. tzn bardziej równo pracował silnik. możesz zalewac bez problemu na pewno Ci się nic nie pogorszy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na forum jest już temat o tym polepszaczu, i podobno lepiej stosować to co 10kkm niż jak podaje producent co 5kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie wlewałem to (i raz ten drugi innym kolur butli) rok temu w zimę do tego zimowy ON do -35* na stacji Lotosa - przelatałem cały biornik - wrażenia - układ sie tak przeczyscił ze aż musiałem robic korekte ustawień parametrów silnika -wszystko sie popiepszyło. kat wtrysku przede wszystkim.(silnik zaczął głosniej pracowac) ale zrobiułem korekte- korekcja wtryskow równiez sie poprawiła kolosalnie...osobiscie polecam. od tamtej pory nic nie ruszałem przy ukladzie paliwa oprócz filtra paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STP raczej jest witaminą do paliw, lecz nie mowie ze nie zawiera substancji czyszczacych. Zrobilem test na 3 furmankach i Xeramic dla diesla zredukowal korekcje najlepiej. Kupuje go na shellu koszt ok 16zl 250ml.

A, sa to preparaty zapobieganiu nagarom, nie naprawiające wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sora myslalem o silniku mial byc bak ;p no dobrze chyba wlasnie wleje,tylko jeden znajomy mnie postraszyl ze silnik mu sie przez to skaczyl jak to wlal do baku...

Pozdrów kolegę

napewno nie od stp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to jeszcze jedno pytanie :) bo dzisaj z rana zalalem pol baku a po poludniu znalazlem ten preparat u mnie w szafce bo kiedys go kupilem ale balem sie uzyc... :angry: wiem ze powino sie go pierw wlac a potem zalac ropka,ale ze szybko nie bede znowu tankowal to jakbym dolal teraz do ropki tak na suchara sam ten preparat to myslicie chlopaczki ze cos sie stanie ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie stanie, ale powinieneś to zrobić na całym baku, żeby efekt był skuteczny, a nie "po troszku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...