Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Jaką nawigację GPS za 300-400 zł ?


Sierko2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie posiadam nawigację Lark 35.7 i przymierzam się do wymiany na większą, tak 4,3'' - 4,5''. Interesuje mnie coś w miarę dobrego i taniego gdzie bez żadnego odblokowywania będzie można zainstalować Auto Mapę. Środki jakie mogę przeznaczyć to tak max 400 zł. Czy ktoś może coś polecić, ma jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę trochę i czytam o tych nawigacjach z tego co widzę to przewijają się takie modele:

1. NavRoad NR470 Enovo

2. PENTAGRAM Nomad Evo 4,3

3. LARK FreeBird 50.2

4. LARK FreeBird 43.3

Zależy mi na tym aby sprzęt nie gubił sygnału, nie zawieszał się, wyświetlacz był czytelny i można było bez problemu wgrywać najnowsze wersje AutoMapy. Może od czasu do czau jakiś film ale to nie koniecznie. Co możecie o nich powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomad Evo maj starszy procek i o wiele mniejsza rozdzielczosc . Zobacze na Nomad Q [br]Dopisany: 21 Styczeń 2012, 17:53_________________________________________________Tu masz specyfikacje nowych nomadów

Procesor/odbiornik GPS SiRF Atlas V 533 MHz

• Panoramiczny ekran 7 cali WVGA 800 x 480

• System SiRFAlwaysFix™ stale utrzymujący urządzenie w pozycji gorącego startu

• Pamięć operacyjna 128 MB

• Aplikacja do nawigacji Navigo 9i + Turystyka

• Transmiter FM

• Pamięć wbudowana 2 GB

• Czytnik kart microSD/SDHC

• Odtwarzacz multimediów w tym RM, RMVB, animacje flash

• Polskie menu i instrukcja obsługi

• Intuicyjny interfejs użytkownika

• W zestawie: ładowarka samochodowa, etui ochronne, aplikacja Navigo 9i + Turystyka,

zestaw montażowy do samochodu, rysik, ściereczka do ekranu, instrukcja, gwarancja.

Oczywiscie Win jest odblokowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mio moov 500, ekran 4.7cala teraz już za 350 zeta a wykonanie z górnej półki. Używam już z 1,5 roku i polecam, żadnych uwag, tylko do automapy trzeba odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA prywatnie korzystam z Larka 50.1, chodzi to elegancko, ekran 5 cali. Nowszą wersję 50.2 a nawet 50.3 już idzie dorwać w rozsądnych cenach. Możesz kupić od razu odblokowaną, wtedy instalujesz Auto Mapę na karcie, ustalasz ścieżkę w menu głównym i wszystko elegancko lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak coraz bardziej zastanawiam się nad Larkiem, a co powiecie o pozostałych moich propozycjach: NavRoad NR470 Enovo

lub PENTAGRAM Nomad Evo ?[br]Dopisany: 24 Styczeń 2012, 23:07_________________________________________________Ten Lark 35.7, który obecnie posiadam jest dobry. Nawet opinie są pozytywne. A jak szukam czegoś z większym wyświetlaczem do 250 zł to z każdym jest coś nie tak. Ta nawigacja ma tylko dobrze wskazywać drogę na Auto Mapie, być odblokowana i się nie zawieszać. Czy tak dużo wymagam. Czy jest w ogóle takie urządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Lark ci pasuje, znasz sprzęt, to kup po prostu model z większym wyświetlaczem, czyli 50.2. Ja mam 50.1 i wgrana najnowsza Auto Mapa bez problemu, fabrycznie kupiłem odblokowaną navi. Z własnej winy nie zawiesiła mi się ani razu, a sporo nie nie korzystałem, szczególnie w zeszłe wakacje... Polecam, bo sam użytkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecam goclever z biedronki,robilem juz takich kilka i AM smiga bez problemu a sygnal lapia szybciej niz moje mio c720b a cena 190 zl za navi z duzym ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tej nawigacji NavRoad NR470 Enovo. Dla mnie ma same plusy dobry ekran, fabrycznie odblokowana czyli wgrywasz każdą mapę. Ja używam automapy chodzi bez problemu nie gubi sygnału gpsa. Ma funkcję zapamietywania położenia przez co szybciej wyszukuje sygnał po odpaleniu jej. Jedyny minus to kiepski głośnik ale jak dla mnie głośnik w zupełności wystarczy. Ja jestem z niej bardzo zadowolony. więc polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sierko2 gdybyś przeczytał ostatnie 3 strony głównego tematu gdzie dyskutujemy i radzimy nawigacje to nie zakładałbyś nie potrzebnie nowego jakich już dużo było :cool1:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=73208.120

Nomad Evo maj starszy procek i o wiele mniejsza rozdzielczosc . Zobacze na Nomad Q [br]Dopisany: 21 Styczeń 2012, 17:53_________________________________________________Tu masz specyfikacje nowych nomadów

Procesor/odbiornik GPS SiRF Atlas V 533 MHz

• Panoramiczny ekran 7 cali WVGA 800 x 480

• System SiRFAlwaysFix™ stale utrzymujący urządzenie w pozycji gorącego startu

• Pamięć operacyjna 128 MB

• Aplikacja do nawigacji Navigo 9i + Turystyka

• Transmiter FM

• Pamięć wbudowana 2 GB

• Czytnik kart microSD/SDHC

• Odtwarzacz multimediów w tym RM, RMVB, animacje flash

• Polskie menu i instrukcja obsługi

• Intuicyjny interfejs użytkownika

• W zestawie: ładowarka samochodowa, etui ochronne, aplikacja Navigo 9i + Turystyka,

zestaw montażowy do samochodu, rysik, ściereczka do ekranu, instrukcja, gwarancja.

Oczywiscie Win jest odblokowany

Nomad'y są dobre technicznie ale nie polecam ponieważ wszystkie 4 egzemplarze które miałem, padły po kilku dniach, tzn. trzeba było nowy soft wgrywać bo pomimo ustawiania dobrze ścieżki mapy w ustawieniach, owa nie chciała wejść, duży potencjał technicznie ale awaryjność mnie do nich nie przekonała.

Powyższy model ma 7" to chyba do busa/tira nie do osobówki :wink4:

Siedzę trochę i czytam o tych nawigacjach z tego co widzę to przewijają się takie modele:

1. NavRoad NR470 Enovo

2. PENTAGRAM Nomad Evo 4,3

3. LARK FreeBird 50.2

4. LARK FreeBird 43.3

Zależy mi na tym aby sprzęt nie gubił sygnału, nie zawieszał się, wyświetlacz był czytelny i można było bez problemu wgrywać najnowsze wersje AutoMapy. Może od czasu do czau jakiś film ale to nie koniecznie. Co możecie o nich powiedzieć?

Te modele larka odradzam są już "stare" konstrukcyjnie a raczej byś nie chciał kupować nawigacji na maks 2-2,5roku tylko na 5 i więcej lat :)

Model 50.2 dodatkowo miał wielkie problemy w automapie 6.8, 6.9 ponieważ AM zaprzestała nadawać wsparcie tej firmie ze względu na piractwo, nie długo kolejne modele będą na liście tej firmy, a co się działo? Komendy głosowe w tych modelach (50.2 czy 47.0) się przycinały i baardzo wolno się włączały, przykład: "za.....5.......metrów......skręć......w.......prawo" z kilku sekundowymi przerwami (w rzeczywistości dawno przejechałeś to miejsce).

Środki jakie mogę przeznaczyć to tak max 400 zł.

Ten model który teraz wszystkim znajomym, klientom polecam zmieściłby się w tej kwocie.

Mio moov 500, ekran 4.7cala teraz już za 350 zeta a wykonanie z górnej półki. Używam już z 1,5 roku i polecam, żadnych uwag, tylko do automapy trzeba odblokować.

1,5roku temu można było ją kupić za 279zł nie wiem skąd teraz bierzesz 350zł :blink:

Nieśmiertelna 500tka, setki ich sprzedałem i mam bardzo dobre o niej zdanie ale na tą chwilę kupił bym jej następce 670 z 128MB RAM na pokładzie bo ta 500tka jeszcze na 2, max 3 lata wystarczy z powodu już nie wielkiej lecz jeszcze wystarczającej pamięci 64MB RAM.

Plecam goclever z biedronki,robilem juz takich kilka i AM smiga bez problemu a sygnal lapia szybciej niz moje mio c720b a cena 190 zl za navi z duzym ekranem.

Sąsiadowi ją "robiłem" bo kupił w tym sklepie, technicznie ok ale jednak ta seria ma gorszy procek (inny producent) niż w serii Navio które kiedyś polecałem i jest znaczna różnica w płynności, do 200zł ok dobra opcja :wink4:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mio moov 500, ekran 4.7cala teraz już za 350 zeta a wykonanie z górnej półki. Używam już z 1,5 roku i polecam, żadnych uwag, tylko do automapy trzeba odblokować.

1,5roku temu można było ją kupić za 279zł nie wiem skąd teraz bierzesz 350zł :blink:

Najniższa cena na Ceneo 336,26zł, allegro 349zł, 1,5 roku temu kosztowała tyle chyba na szybko z tira...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słuyżbową NavRoad 470 i jest fajna. Mogę śmiało polecić. Prywatnie RNS-E :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie testowania tej Nawigacji >

http://www.chinavasion.com/mirror-monitors/bluetooth-rearview-mirror-with-builtin-gps-navigation-and-720p-hd-dvr-5-inch-hd-touchscreen/

.Chinski bo chinski,ale jak do tej pory chodzi bez problemu .Szybkie i miarę solidne mocowanie.

Są też wersje do 90 euronów.Mam zainstalowany igo primo.W ceniesą 2 Karty Microsd 4gb,

jedna do navi,druga do kamery.

Pozdrowienia

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem co kupić. Opinie są tak różne. Mam 200-250 zł, co kupić pod AutoMapę?[br]Dopisany: 04 Luty 2012, 10:40_________________________________________________A co powiecie o takiej nawi http://merlin.pl/Nawigacja-samochodowa-GPS-SmartGPS-SG-601-MM-Top_SmartGPS/browse/product/208,979123.html

mam możliwość kupna takiej nawigacji za 189 zł. Wiecie może czy da się na niej odpalić Auto Mapę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież doświadczony forumowicz PABLO podał Ci linka do opisów. JAk wynika z opinii fachowców musisz szukać

1.odblokowaną

2.z pamięcią RAM minimum 128 mb (nawet nie wiem, czy są większe) oraz

3. dobrym procesorem, chyba od 500 MHz wzwyż

a i Pablo polecił Ci navi i to w dobrej cenie

Nieśmiertelna 500tka, setki ich sprzedałem i mam bardzo dobre o niej zdanie ale na tą chwilę kupił bym jej następce 670 z 128MB RAM na pokładzie bo ta 500tka jeszcze na 2, max 3 lata wystarczy z powodu już nie wielkiej lecz jeszcze wystarczającej pamięci 64MB RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, czy ma ktoś może nawigację z funkcją kamery cofania ? Np taką http://www.videotesty.pl/news/241/Lark-FreeBird-43WCAM-nawigacja-GPS-z-bezprzewodowa-kamera-cofania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zwolennikiem Tomtoma . Mapy można bez problemu mieć aktualne i najważniejsze - praktycznie bezawaryjna . Inne navi robię klientom , bo to moja praca , jednak nawigacje nie firmowe różnie się zachowują . A tomka używam prywatnie i mogę polecić jak najbardziej . Dla niektórych jest to wada iż nie można na nich robić tego co na larkach , gocleverach itp - jednak mapy są dobrze pisane i nie maja bugów jak AM . kiedyś w Toruniu wywaliłem przez okno jakiegoś larka za to co robił ze mną ...

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...