Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Doposażenie Audi A4 B8 w Audi Hold Assist (AHA)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
jak masz AHA, to ręczny również sam się zaciąga automatycznie... taka różnica :wink:

Taka różnica, że AHA to nie ręczny ;-)

AHA utrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym, nie wymaga użycia hamulca ręcznego.

IMO nie warto przesadnie tego używać w codziennym ruchu ulicznym - w zastępstwie ręcznego - aby niepotrzebnie zbytnio nie eksploatować pompy w układzie hamulcowym.

Opublikowano
w standardzie jak masz zapięte pasy bezpieczeństwa hamulec sam się odłącza po wciśnięciu pedału gazu,

Raczej odpuszczeniu pedalu sprzęgła. Przynajmniej w manualu. Można ruszyc z ręcznego bez dotykania gazu. Autko wyłącza automatycznie hamulec ręczny po lekkim puszczeniu sprzęgła oczywiście gdy jest na biegu.

IMHO bardzo fajne zastępstwo dla AHA.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam,

Wyczytałem, że mam sterownik 1AS 8K0 614 517 CD.

W tej sytuacji nie ma co marzyć o AH?

Opublikowano
Witam,

Wyczytałem, że mam sterownik 1AS 8K0 614 517 CD.

W tej sytuacji nie ma co marzyć o AH?

czasami niektóre 1AS pompy (te nowsze) przyjmują kodowanie- sprawdź :wink:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Pytanie do użytkowników AHA ze skrzynią manualną. Aktywujemy AHA przyciskiem, zatrzymujemy się pod wzniesieniem i teraz czy możemy wyrzucić na luz czy musimy trzymać wciśnięte sprzęgło na biegu aby auto nie stoczyło się?

Opublikowano
Pytanie do użytkowników AHA ze skrzynią manualną. Aktywujemy AHA przyciskiem, zatrzymujemy się pod wzniesieniem i teraz czy możemy wyrzucić na luz czy musimy trzymać wciśnięte sprzęgło na biegu aby auto nie stoczyło się?

Możesz spokojnie dać na luz.

Opublikowano
Pytanie do użytkowników AHA ze skrzynią manualną. Aktywujemy AHA przyciskiem, zatrzymujemy się pod wzniesieniem i teraz czy możemy wyrzucić na luz czy musimy trzymać wciśnięte sprzęgło na biegu aby auto nie stoczyło się?

Możesz spokojnie wrzucić na luz, auto zachowuje się tak jak byś miał cały czas wciśniętego STOPa. Osobiścię AHA używam tylko podczas wyjeżdzania tyłem ze stromego podjazdu do garażu, ale mimo ponad półrocznego użytkowania A4 nadal upewniam się czy mogę spokojnie 'na luz' wrzucić ;)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam sterownik: 8K0 614 517 AM

Jest szansa, żeby AHA zadziałał?

Opublikowano
  • Autor
Mam sterownik: 8K0 614 517 AM

Jest szansa, żeby AHA zadziałał?

8K0614517AM zamienia sie na 8K0614517FM i to jest 1AT :wink:

Opublikowano
Mam sterownik: 8K0 614 517 AM

Jest szansa, żeby AHA zadziałał?

8K0614517AM zamienia sie na 8K0614517FM i to jest 1AT :wink:

Wielkie dzięki ;D:D

Opublikowano
Witam,

Wyczytałem, że mam sterownik 1AS 8K0 614 517 CD.

W tej sytuacji nie ma co marzyć o AH?

czasami niektóre 1AS pompy (te nowsze) przyjmują kodowanie- sprawdź :wink:

Ale czy można spróbować zakodować bez przycisku, czy trzeba zacząć od zrobienia instalacji, podłączenia przycisku AH i dopiero na końcu próba kodowania?

Opublikowano
zawsze mozna sprobować :wink:

Nie znam się na kodowaniu i nie mam sprzętu do tego, dlatego właśnie pytam, czy po próbie zakodowania funkcji AH bez włącznika można stwierdzić, że będzie to działać i można kupować ten przycisk, czy odwrotnie: trzeba mieć przycisk i całą instalację żeby w ogóle można było zacząć zabawy z kodowaniem.

Opublikowano
Odczytaj jaki masz numer pompy ABS 03

A to nie ten numer który podawałem kilka postów wyżej?

1AS 8K0 614 517 CD

Opublikowano
Witam,

Wyczytałem, że mam sterownik 1AS 8K0 614 517 CD.

W tej sytuacji nie ma co marzyć o AH?

czasami niektóre 1AS pompy (te nowsze) przyjmują kodowanie- sprawdź :wink:

A co z tą poradą? Chciałem spróbować tylko nie wiem jak się do tego zabrać: najpierw przycisk czy kodowanie?

Opublikowano

Kodowanie sprawdzamy zawsze na początku czy sterownik przyjmie...

Opublikowano
Kodowanie sprawdzamy zawsze na początku czy sterownik przyjmie...

Na taką konkretną odpowiedź czekałem. Dzieki wielkie:banan:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.