Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak poprawić moc przedniego oświetlenia - Night Breaker, czy się to opłaca??


johnnythebest

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem je w B5 ale do Bixów nie ma porównania. Ale jak na źarówki a nie żarniki świecą dość dobrze.

To zapewne, Bixy wymiataja :decayed:

A jakieś inne mocne żarówki możecie polecić w tej cenie czy te Night Breakery są jedne z lepszych??

Kolega który sprzedawał mi te zarówki to zaznaczył aby wsadzić bańki na chwilę do spirytusu i oczywiście nie dotykać bańki palcami podczas montażu. Ja już też jeżdżę kilka miesięcy i nic się nie dzieje. Uprzedając pytania to wyjaśniam że spirytus rozpuszcza tłuszcz i przez to żarówki będą świecić dłużej :decayed:

Czyli normalnie zanużyć je w spirytusie? Salicylowy może być??

Co do Hidów to oślepiać nie będziesz jeśli wszystko dobrze ustawione i nie będziesz przeciążał auta aby Ci pupa mocno siadła. Myślę że jak trafisz na poje...nego psa to i tak Ci dowód zabierze ale znam wiele osób które jeżdżą na hidach i nie narzekają. Po drugie odpowiedz sobie na pytanie kiedy miałeś w aucie kontrolę świateł przez policjanta :naughty

hehe co fakt to fakt zależy na kogo trafisz, no w sumie raczej nie sprawdzają a 4300k świeci normalną barwą :)

Nie wiem czy do salicylowego coś nie dodają :mysli: Może bezpieczniej denaturat. Ja robiłem to w zwykłym spirytusie ale nie cała żarówkę tylko trzymasz za metal a zanurzasz samą bańkę. Jeśli chodzi o policję to przejeździłem już kilkaset tysięcy km przez 20lat i jeszcze nigdy nie miałem kontroli stanu technicznego ( :mysli: może to dlatego że tak dbam o auta :polew: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam i mogę polecić :good:

Hej :hi:

Kolego,a możesz w wolnej chwili zapodać fotki jak to świeci wieczorami?Też mam Boscha lampki,a jesli efekt byłby fajny to zmienił bym żarówki.Co prawda mam u siebie spryski i mógłbym sie pobawić w Hid-y ale to narazie odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Tungsramy + ileś procent. najlepszy stosunek cena do jakość.

--------------------

logo_audi.jpg

Zgadzam się z kolega +90% thungsrama daja rade, mam je w audicy i nie mam zastrzeżeń a cena nie duża. Już mam je pół roku i się nie przepaliła żadna :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić te Osramy NB - znacznie lepsza widoczność w nocy, a w deszczu też nieco lepiej od standardu. Dla znacznej poprawy widoczności w deszczu warto zapakować lepsze żaróweczki w światłą przeciwmgielne - znaczna poprawa widoczności na pobocza i w bliskiej odległości przed samochodem. Niebieskie lampki na pozycyjne również polecam - jaśniej nie będzie :) ale za to lampa wizualnie prezentuje się znacznie lepiej gdy jest biała a nie żółta.

Wiadomo, że więcej światła przy tej samej mocy == cieńszy drut żarnika == mniejsza żywotność, ale śmigam już na tym samym komplecie od ponad roku i nie narzekam (zakupione u kolegi dzik-a) i nic się nie dzieje, a dla porównania komplet zwykłych Magneti Marelli padł mi po około pół roku (obie w odstępie miesiąca) więc jednak Osram daje bardziej radę.

Dobre światło dają również Philips Night Vision, ale droższe od Osramów i podobno mniej trwałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A diagnosta nie dowala się że nie ma sprysków??

Dużo zależy od diagnosty, jak się którys uprze to Ci nie da przeglądy chociażbyś mu tam pękł. Ktoś wyżej pytał kiedy ostatnio gliniarze kontrolowali komuś światła, mi parę dni temu, ot tak się wieczorem doczepili bo im się nudziło, a gość był taki, że aż chodził aby mi papiery zabrać, także nie znasz dnia ani godziny. A nie daj Boże jak się przydarzy kolizja albo wypadek, jeżeli wyjdzie że na pokładzie masz niehomologowane oświetlenie to z dużym prawdopodobieństwem możesz pożegnać się z odszkodowaniem, a jeżeli ktoś zostanie ranny to będą dodatkowe nieprzyjemności. Jeżeli np. sprawa oprze się o sąd, a druga strona będzie wiarygodnie dowodzić, że ją swoim hid- em oślepiłeś i spowodowałeś kolizję, to już z automatu masz w takiej sprawie gola.

Na marginesie, sprawne i nie zestarzałe światła halogenowe, a ksenonowe to nie jest żadne niebo, a ziemia więc nie ma co się porywać i jeździć nielegalnie na chińskim szajsie w lampach :gwizdanie:

Miałem nowe lampy depo z żarówkami philips night breaker.

Zamontowałem xenony 4300k i jest ogromna różnica.

Jak ktoś miał ksenony to do zwykłych żarówek nie wróci - zupełnie inny komfort podróżowania nocą :gwizdanie:

Czym różnią się hidy zamontowane w lampach soczewkowych od oryginalnych ksenonów?

Tylko samopoziomowaniem, które nomen omen w B5 nie jest dynamiczne. Równie dobrze można kręcić pokrętłem.

Zupełnie inną sprawą jest montowanie hidów w autach z nieprzystosowanymi reflektorami :gwizdanie:

Stare rupiecie świecące po oczach niebieskimi xenonami :sick3::thumbdown: To jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz napiszę dążenie do poprawy świateł z przodu kończy się na xenonie :hi:

Na marginesie, sprawne i nie zestarzałe światła halogenowe, a ksenonowe to nie jest żadne niebo, a ziemia więc nie ma co się porywać i jeździć nielegalnie na chińskim szajsie w lampach :gwizdanie:

załóż do siebie przejedź się i pogadamy :decayed:

Tylko samopoziomowaniem, które nomen omen w B5 nie jest dynamiczne. Równie dobrze można kręcić pokrętłem.

Zupełnie inną sprawą jest montowanie hidów w autach z nieprzystosowanymi reflektorami :gwizdanie:

Stare rupiecie świecące po oczach niebieskimi xenonami :sick3::thumbdown: To jest tragedia.

dokładnie tak samopoziom w b5 to tylko się sprzydaje jak do bagażnika nakładziesz i żebyś nie zapomniał świateł obniżyć, a co do lamp nie soczewkowych to żeby chociaż D2R używali :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż do siebie przejedź się i pogadamy :decayed:

Aj nie cwaniakuj tak, jeździłem samochodami z ksenonem i bez, sporo lepszymi od starego b5 i twierdzę, że przy sprawnych lampach żarówka halogenowa nadal się sprawdza, nie muszę jeździć z nielegalnym źródłem światła bo mam świadomość czym to grozi w razie W. A jak nie widzicie po zmroku albo w czasie słoty to nie lipne ksenony montować tylko może czas do okulisty się wybrać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz że mam coś ze wzrokiem?? :cool1:

Cwaniaku :polew: nikt tu nie mówi, że coś się nie sprawdza tylko że najlepsze światło daje ksenon, i nie wiem czy jeździłeś wozem drabiniastym czy może RS5 się rozbijasz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniaku :polew: nikt tu nie mówi, że coś się nie sprawdza tylko że najlepsze światło daje ksenon, i nie wiem czy jeździłeś wozem drabiniastym czy może RS5 się rozbijasz :decayed:

Nie odwracaj kota ogonem, doskonale wiem o czym się w tym temacie rozmawia. Faktem jest, że lampy ksenonowe lepiej oświetlają drogę, ale moim zdaniem różnica nie jest tak znacząca i nie mam zamiaru narażać się na kłopoty montując nielegalnie ksenon. Chyba jasne jest, że z sufitu sobie tej opinii nie wziąłem, a ty mi tutaj sadzisz "załóż do siebie i pogadamy". Trochę powagi :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jam lqampy do tego poliftowe Valeo, Koledzy żarówki Osram Night Breaker, zderzak poliftowy halo również żarówki Night Breaker, w ciagu dnia jeżdze na mijania a jak się ściemnia odpalam halo i tak bez przerwy głowa nie boli że zabiorą dowód polecam wszystkim którzy mają halo choćby w lampach zespolonych :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż do siebie przejedź się i pogadamy :decayed:

Aj nie cwaniakuj tak, jeździłem samochodami z ksenonem i bez, sporo lepszymi od starego b5 i twierdzę, że przy sprawnych lampach żarówka halogenowa nadal się sprawdza, nie muszę jeździć z nielegalnym źródłem światła bo mam świadomość czym to grozi w razie W. A jak nie widzicie po zmroku albo w czasie słoty to nie lipne ksenony montować tylko może czas do okulisty się wybrać :gwizdanie:

ja mam problemy w czasie deszczu, może się wybiore :mysli::)

panowie za diamond vision zabierają dowód :mysli: w ogóle można na tym jeździć? oślepia to czy nie w lampach soczewkowych?[br]Dopisany: 12 Luty 2012, 17:13_________________________________________________images?q=tbn:ANd9GcQWAMUUTEZc2lMJanNwYNnBz4StAUUa3PzEMU3l_VUw8qBdW41Mig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paput, to może być zalążek kurzej ślepoty, do okulisty i więcej witaminy A przyswajaj :cool1: Jeżeli te żarówki Philipsa mają homologację to nikt nei ma prawa zabrac Ci dowodu, a jak pan policjant będzie się czepiał niebieskiego światła to mu wymontujesz i pokażesz żarówkę najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paput, to może być zalążek kurzej ślepoty, do okulisty i więcej witaminy A przyswajaj :cool1: Jeżeli te żarówki Philipsa mają homologację to nikt nei ma prawa zabrac Ci dowodu, a jak pan policjant będzie się czepiał niebieskiego światła to mu wymontujesz i pokażesz żarówkę najwyżej.

konsumuję od dłuższego czasu, podejrzewam że to od długiego przesiadywania przed kompem :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...