Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wskaźnik paliwa pokazuje zero Lipa jakaś!!!!


skalpel7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazlem taki temat ale do audi b5. Ja mam b6 i mam taki problem. Wskazniek paliwa i ilosc kilomertow do przejechania pokazuje zero. W baku mam paliwo. Dodam jeszcze ze stalo sie to dziś podjechalem na stacje bylo wszystko w pożądku nalalem paliwa nie wylączajac auta, wsiadam do auta i wskazowka nagle opadla włączyla sie rezerwa, ja tak juz zostało. Dodam ze jak tankowalem bylo -14 st C (moze to ma jakies znaczenie w diagnozie). Czekam na porade, dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w B6 dokłądnie ale podejrzewam że jak w B5 trzeba szukać w bagażniku pod wykładzina okrągłej zaślepki i pod nia jest czujnik. Wyjąć wyczyścić i sprawdzić czy ruszając nim zmienia się opór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 wskaźnik paliwa nie jest podłączony bezpośrednio do czujnika ale poprzez komputer który wylicza zasięg. A ten z kolei lubi się zawiesić. Spróbuj odłączyć na 15 min akumulator i zobacz czy będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos bedzie mial taki przypadek jak ja i mu to pomoze, ja zatankowalem pod sam korek i wskaznik paliwa zaczął dzialać:)

bo u Ciebie musiał się przyciąć pływak. Pytanie tylko co nawaliło u autora wątku :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos bedzie mial taki przypadek jak ja i mu to pomoze, ja zatankowalem pod sam korek i wskaznik paliwa zaczął dzialać:)

bo u Ciebie musiał się przyciąć pływak. Pytanie tylko co nawaliło u autora wątku :mysli:

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos bedzie mial taki przypadek jak ja i mu to pomoze, ja zatankowalem pod sam korek i wskaznik paliwa zaczął dzialać:)

bo u Ciebie musiał się przyciąć pływak. Pytanie tylko co nawaliło u autora wątku :mysli:

???

nie rozumiem o co z tymi pytajnikami chodzi :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spróbuj zatankować do pełna i postaw fure w pomieszczeniu z plusową temperaturą. Weź też Vaga i sprawdź błętu i zób test licznika. Jak w teście wszystko będzie OK tzn wskazówki sobie potańczą to coś będziesz miał uwalnone z pływakiem w baku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spróbuj zatankować do pełna i postaw fure w pomieszczeniu z plusową temperaturą. Weź też Vaga i sprawdź błętu i zób test licznika. Jak w teście wszystko będzie OK tzn wskazówki sobie potańczą to coś będziesz miał uwalnone z pływakiem w baku...

co za pomysł ci do głowy wpadł, wystarczy go tylko podgrzać bo się zawiesił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co ja napisałem, że takiego focha strzeliłeś?? :wallbash: Najprostsze metody sprawdzenia i próby uruchomienia. Zupełnie nie wiem o co Ci kaman :mysli::disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co ja napisałem, że takiego focha strzeliłeś?? :wallbash: Najprostsze metody sprawdzenia i próby uruchomienia. Zupełnie nie wiem o co Ci kaman :mysli::disgust:

SORKI taki jakiś ciężki dzień, zły jestem bo nie znalazłem odpowiedzi na mój problem i nikt mi nie pomógł, a usterka była błaha i wystarczyło tylko masę dokręcić, ale musiał to mechanik zlokalizować co oczywiście kosztowało, SORKI :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mój kolejny taki sam wątek jak w kilku innych tematach, ale co tam. Raz mi nie zapalił rano przy -12 C. Później po odpaleniu wskazówka pokazywała 0 a miałem ok 20l. Myślę, aku?, nie raczej paliwo zamarzło. Do tej pory tankowałem tylko zwykłą ON, podjechałem na Orlen i zalałem do pełna Verve oraz uszlachetniacz Castrola i wskazówka od razu sie podniosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mój kolejny taki sam wątek jak w kilku innych tematach, ale co tam. Raz mi nie zapalił rano przy -12 C. Później po odpaleniu wskazówka pokazywała 0 a miałem ok 20l. Myślę, aku?, nie raczej paliwo zamarzło. Do tej pory tankowałem tylko zwykłą ON, podjechałem na Orlen i zalałem do pełna Verve oraz uszlachetniacz Castrola i wskazówka od razu sie podniosła.

Bo moze Twój samochód nie toleruje zwykłej wódy a tylko jedździ na whisky :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo moze Twój samochód nie toleruje zwykłej wódy a tylko jedździ na whisky

Taa, napewno hehe :cool1: Może zobaczył jak inni leją whisky a on nigdy takiej nie pił i postawił na swoim, iż chce spróbować lepszego trunku :wink4: Widać mu posmakowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi kolego też wskazówka pokazywała zero w zbiorniku i zero kilometrów na FIS jak mi akumulator padł. Po rozruchu z kabli nadal było to samo. Pomogło odpięcie akumulatora na kilka sekund. Po ponownym podłączeniu wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...