Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Brak śnieżynki przy temp na wyswietlaczu w zakresie < -5 stopni C


bediks

Rekomendowane odpowiedzi

jak wiadomo sniezynka pokazuje sie jak temp spada ponizej 5,5 stopnia na fisie co obrazuje nizej

DSC01397.jpg

na poczatku myslalem ze po odpaleniu auta bylo -6 to cos mi sie zwiesilo na liczniku ale faktycznie sniezynka jest tylko miedzy -5 a +5

spada nizej i sniezyka znika :kox: to co dla kompa to juz nie zimno :polew:

DSC01396.jpg

tez tak macie czy to tylko mój licznik tak wariuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet w liczniku gdzie nie ma fis aori termometr jest taka sama sytuacja.

to sprawa ustawienia zapene oprogramowania.

Moze niemcy uznali ze warto pokazac ze w tych temp moze wystepowac marzniecie opadu tj do 5 do -5 moze padac deszcz (tak mi kiedys profesor na meteorologii wkrecal :tongue4:) i marznac - zwraca uwage na mozliwosc poslizgu. Ponizej -5 to juz tylko snieg ktory widzimy na drodze.

Ale to moja dywagacja na temat powodu takiej sytuacji :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak od 5 do -5 masz przymrozek żeby uważać. :naughty: a póżniej to już normalka że trzeba uważać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo sniezynka pokazuje sie jak temp spada ponizej 5,5 stopnia na fisie co obrazuje nizej

DSC01397.jpg

na poczatku myslalem ze po odpaleniu auta bylo -6 to cos mi sie zwiesilo na liczniku ale faktycznie sniezynka jest tylko miedzy -5 a +5

spada nizej i sniezyka znika :kox: to co dla kompa to juz nie zimno :polew:

DSC01396.jpg

tez tak macie czy to tylko mój licznik tak wariuje

Sprawdzałem w swojej, kuzyna, kolegi, narzeczonej, kochanki wszędzie tak samo :evil: tj nie ma sniezynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No macie rację aż z ciekawości sprawdziłem :kox: i nie ma, a jak było około -5 to była hehe pewnie to wszystko jest zamierzone :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniezynka oznacza mozliwe oblodzenie a wystepuje najczesciej w zakresie temp 5*C do -5*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że podpinam się pod temat ale dzisiaj zamontowałem sobie ori wyświetlacz i teraz zauważyłem że po włączeniu kluczyka przez około 1 sekundę zapala się -45 stopni.Później jest już normalnie.Czy tylko ja tak mam czy wszyscy to maja? A ta gwiazdka faktycznie znika gdy temp spadnie poniżej -5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do GOLI mialem tak jak opisujesz jak sprawdzalem wyswietlacz temp, lecz pozniej jak zamontowalem w aucie to temperatura sie chwile normowala wiec moze masz tak samo sprawdz nastepnego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.jutro sprawdzę i napisze co wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie działa, więc nie ma co się martwić :) Dodam, że w niektórych autach (np. Skodzie) pojawienie się na wyświetlaczu śnieżynki jest dodatkowo sygnalizowane dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima się nie włącza poniżej (chyba) 5 stopni. a temat wyczerpany i do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale faktycznie, w tym zakresie zadnej reakcji po właczeniu przycisku econ

Bo i po co komu klima przy minus 5 :gwizdanie:[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 12:13_________________________________________________Szarik,miałeś rację,dzisiaj po włączeniu kluczyka wskakuje od razu temperatura zewnętrzna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...