Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] 1.8T AWT zatarty. Szukanie silnika


slawekag4

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle że za 900-1200 GBP kupisz w dobrym stanie jeżdżacy, transport 400 jak kiedyś sie orientowałem. Chyba że sam po niego przyjedziesz ale myśle że to wiele teniej nie wyjdzie doliczjąc bilet lotniczy, bilet na prom, paliwo i ubezpieczenie. Co do rozbitkow to z tego rocznika jak ktoś ma to raczej tego nie sprzedaje tylko dzwoni na scrap gdzie dostanie moze 100 do 200 GBP, wiec raczej trudno by było coś znależć chyba że znajdziesz kogoś kto pracuje na scrapie.

Przypomniałem sobie że jest coś takiego jak Parts Gatewey gdzie wyszukują ci jakaś cześć używana i daja ci cene tylko tam trzeba podać angielski numer rejestacyjny żeby coś znalezli bo oni inaczej nie potrafią identyfikować samochodu.

Tu masz linka na ebay na silnik apu od pawła wiec możesz dzwonic dogadacie sie po polsku http://www.ebay.co.uk/itm/1999-AUDI-A4-1-8T-SPORT-SILVER-black-leather-bose-system-/260945504261?pt=Automobiles_UK&hash=item3cc1906805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew ma rację, jakoś wyleciało mi z głowy, że z tego rocznika to faktycznie można kupić auto na chodzie praktycznie w cenie silnika. Co do rozbitych to też potwierdzam - z tego rocznika nikt by się nie bawił w szukanie kupca (no chyba, że Polak :naughty: ). Ja bym zrobił jak radzi Andrew i jeszcze masę innych części zamiennych będziesz miał. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest chyba ciekawy wozik, po przeliczeniu wychodzi, że ma nalatane 122 tys km. Jest trochę poobijany, więc ostateczna cena może nie być mega wysoka. Mógłby ktoś przedzwonić i spytać właściciela, za ile ostatecznie sprzedałby auto?

http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-A4-1-8T-quattro-SPORT-76K-Miles-Recent-service-Timing-belt-water-pump-/290662481049?pt=Automobiles_UK&hash=item43acd57c99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesada, gołe słupki AWT AVJ to tak 2500 - 3000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na marginesie, jakie 1.8T jest "najbardziej zaawansowane"? AWT, AEB, AVJ?

AVJ i AWT ale różnią sie tylko osprzętem minimalnie.

nie tylko osprzętem, inny blok silnika

AWT AVJ - napinacz łańcucha ze zmiennymi fazami rozrządu, brak wałka pośredniego, pompa oleju napędzana łańcuchem z wału, pompa wody na rozrządzie i wiele innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwazales wrzucic innego silnika na jakis mniej awaryjny? jakies v6 koszta prawie te same, kluturacpracy juz inna i mniej awaryjne jak 1.8t chyba ze plnujesz cos modzic to co innego,ale takie 2.8 tez fajnie jedzie i pali prawie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej będę chciał sprowadzić anglika z 1,8T i przerzucić silnik, a resztę powoli na części rozsprzedać. Cena tylko trochę większa, jak za sam silnik, więc będzie to dobra opcja. Uparłem się na 1.8T i nie chce wkładać 2.8, ale masz rację, V6 to fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...