Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Audi nie chce odpalić :/ Zgasł w czsie jazdy. kontynuacja wątku o Leonie


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pilną sprawę. Pacjentem jest Seat Leon AFN mojego brata. Przez cały tydzień stał w garażu bo do pracy jeździł z kolegą i wczoraj chcąc odpalić auto musiał pokręcić z 10sek za nim odpalił. Pojechał do sklepu i mówi że mu coś przerywa w czasie jazdy. Zostawił auto na jałowym i tak sobie pracowało z 30min bo myśleliśmy że coś z ropą nie tak. Wziął zgasił auto. Wieczorkiem jak miał jechać do swojej to odpalił normalnie i po 10min jazdy zatrzymał się i zgasło mu auto. Pojechałem do niego i po oględzinach myślę może się zapowietrzył i popuściłem kluczem wtryski po czym odpalił ale za moment zgasł. Wyjąłem filtr paliwa i tam od spodu jest taki biały korek. Odkręciłem go i w tym momencie wydobył się taki syk jak by powietrze zassał. W rurkach idących od filtra widać jak się chciało odpalić było powietrze (dość sporo) silnik odpalił i zgasł. Po po odwróceniu filtra do góry nogami auto odpaliło i jechało na tyle żeby dojechać do domu. Myślicie że to filtr paliwa się zapchał czymś? Filtr ma MAN-a i był wymieniany na wiosnę. Tankuje zawsze na jednej stacji ORLEN-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mu odpowietrzenie zbiornika zamarzło,z tąd ten syk. Spróbuj pojeździć bez korka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOLI masz rację, korek coś nawalał i to jego wina ale filtr wymieniony i tak został.

Czystości układu paliwowego w dieslu nigdy za wiele :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyszło coś jeszcze na jaw. Braciak był u swojej panny i tak jakoś się zgadali z sąsiadem jej że on też tankował na tej samej stacji i u niego tez auto nie chce odpalić. Ponoć na stację dotarło paliwo nie na takie mrozy jakie mamy u nas teraz czyli w nocy -20C. Jest to możliwe żeby taki myk ORLEN odpierdzielił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że ostatnio zatankowałem na Orlenie i niestety ale wczoraj miałem problem odpalić auto które stało całą noc na dworze, dopiero jak wepchałem do ogrzewanego garażu to po jakimś czasie odpaliło, cholery chyba wody musiały dolać do paliwa, wcześniej tankowałem zawsze na statoilu i nie miałem nigdy problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest problem nie tylko Orlenu, do niedawna nie mieliśmy zimy i sprzedawali przejściowy ON, który przy temperaturach jakie mamy teraz zamienia się w kaszkę manną i skutecznie zakleja filtr paliwa :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest problem nie tylko Orlenu, do niedawna nie mieliśmy zimy i sprzedawali przejściowy ON, który przy temperaturach jakie mamy teraz zamienia się w kaszkę manną i skutecznie zakleja filtr paliwa :gwizdanie:

Czyli co proponujecie? Dolać PB (mam prawie pełny bak zatankowany w zeszłym tygodniu) czy moje jakiś specyfik? Pod koniec tygodnia zapowiadają ponad -20 i nie chciał bym stanąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprobuj cos z tych srodkow. Napewno nie zaszkodzi, a moze pomoze.

http://www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html

http://moto.pl/MotoPL/1,111276,953560.html

Na niektórych stacjach Statoilu sprzedawany jest „arktyczny” olej napędowy zabezpieczony przed wytrącaniem się parafiny aż do -32ºC.

http://www.auto-swiat.pl/1-uwaga-woda-w-paliwie-radzimy-jak-z-nia-walczyc

Albo cos takiego...

http://www.hil.pl/-p-176.html

Generalnie od dzisiaj w nocy do niedzieli mozna spodziewac sie spadkow temperatury od -15 do -20 stopni.

Gdzieniegdzie nawet do ponad -30

Dzis w nocy w Stuposianach (Bieszczady) bylo juz -26 stopni Celciusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosuję ten ostatni co koleżanka proponowała

mam w zbiorniku jeszcze ropkę przejściowa i na zbiornik jak zalecaja 250ml. tego specyfiku zalałem i dzisiaj przy -21c na dwóch świecach żarowych zapalił od pierwszego.

Tylko jeszcze żarowe wymienić i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zalaliśmy Stp i po jakimś czasie odpalił.[br]Dopisany: 30 Styczeń 2012, 16:05_________________________________________________Koledzy 30 min temu mój zetor padł w czasie jazdy. Jakoś dziwnie jechał, delikatnie przerywał w czasie jazdy i po chwili zgasł. Popuszczając wtryski i kręcąc silnikiem paliwo podaje ale nie odpala. Na vagu zero błędów. Miałem w baku STP zalane. Na pół baku dałem pół butelki tego do czyszczenia wtrysków bo pisało że ułatwia też rozruch.

Filtr szlak trafił? Jakie inne opcje? Dzisiaj miałem rano -27C auto w garażu stało ale od 7 rano już na polu więc może coś się wytrąciło w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny STP raczej nie zapobiega krystalizowaniu parafiny :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kiedy parafina sie juz wykrystalizuje w ON, to jedyne najpewniejsze rozwiazanie, to wstawic auto do ogrzewanego pomieszczenia i czekac, az sie ropka ogrzeje i parafina sie rozpusci. Wtedy dopier dolac srodek przecwikrystalizujacy do zbiornika i niech auto troche pochodzi, zeby sie dobrze w zbiorniku wymieszal. Wymiana filtra moze byc rozwiazaniem na krotka mete, bo autko niby odpali, ale po chwili zaciagnie paliwo ze zbiornika i znow filtr zapchany :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten czarny zalałem. Filterek jutro kupię i zobaczę co jest nie tak. Oby to on.

Ten, czarny STP jest do czyszczenia wtryskow...

Sa dwa niebieskie do usowanie wody i wilgoci z baku i przewodow paliwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimowych dodatkach do diesla chodzi przede wszystkim o obnizenie temperatury krystalizacji parafiny, a nie usuwanie wody i wilgoci :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest zly srodek..?

STP...

Formula do diesla z antyzelem

Należy używać przy każdym tankowaniu

Formuła z dodatkiem specjalnego żelu, który zapobiega wytrącaniu się parafiny w układzie paliwowym, dzięki czemu zapobiega zamarzaniu oleju napędowego.

I jeszcze cos takiego

http://allegro.pl/antyzelujacy-uszlachetniacz-do-diesla-1l-45-st-c-i2037403718.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówili mi o tym denaturacie ale bałem się tego zalać bo to takie gadanie przez dziadka. Jest jakiś despresator czy jakoś tak ale ja już mam STP w baku. Jak zaleje to coś to nie będzie jakichś niepożądanych objawów czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówili mi o tym denaturacie ale bałem się tego zalać bo to takie gadanie przez dziadka. Prawda to? Nic się nie stanie silnikowi, pompie i wtryskom?

Tu przed momentem byl powyzej post, ale juz widze ze kolega go usuna...

Szkoda ze go nie skopiowalam.

Wlasnie w tym poscie doradzano dolac denaturatu do paliwa...

To chyba tylko samobojca (sorry) moze zrobic.

Do diesla denaturat... super :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...