Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Glebienie - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chciałbym na wiosnę delikatnie obniżyć a4 b6 avant i w związku z tym miałbym kilka pytanek.

Gwint vs zawieszenie od s-line vs springi?

Jakie gwinty polecacie? Czy takie zestawy z allegro są czegoś warte?:

http://moto.allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-audi-a4-b6-b7-8e-avant-i2051799015.html

http://moto.allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-audi-a4-b6-8e-fk-ak-street-i2069546555.html

Znalazłem na allegro takie zestawy s-line:

http://moto.allegro.pl/s-line-1bv-zawieszenie-a4-b6-b7-avant-i2068507958.html

http://moto.allegro.pl/audi-a4-b6-b7-kompletne-zawieszenie-s-line-i2046601713.html

http://moto.allegro.pl/kompletne-zawieszenie-audi-a4-b6-b7-avant-s-line-i2031604813.html

Czy takie komplety pasują do a4 b6 2001r ? 1BV to już dość chyba twardo. Ile to jest mm niżej od serii ?

Jeśli chodzi o springi, to mam amorki 90% przód 85tył. Czy przy założeniu zwykłych sprężyn np -30, amorki dadzą sobie radę ?

Jak się ma to do np zawieszenia 1BE lub 1BV?

Czy może nowe amortyzatory plus do tego nowe sprężynki obniżające ?

Zapraszam do dyskusji

Opublikowano

Powyżej masz wszystko opisane. Poczytaj temat to będziesz wiedział co to są za firmy TA i MTS. Ja ze swojej strony proponuję Ci co najmniej coś takiego:

http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-kw-audi-a4-b6-b7-2wd-4wd-i2074649188.html[br]Dopisany: 30 Styczeń 2012, 12:35_________________________________________________

Do nich możesz napisać, może mają do ośki, gorsze ale jeszcze może być:

http://allegro.pl/audi-a4-typ-8e-b6-7-gwintowane-vogtland-i2041970920.html

Opublikowano
  • Autor

rozumiem że podstawową różnicą pomiędzy takimi zestawami jest trwałość ?

Opublikowano

i nie tylko :wink4:

Jakość użytych materiałów, jakość wykończenia, prowadzenie pojazdu, możliwości regulacyjne itp.

Opublikowano

i cena

Opublikowano
  • Autor

no właśnie Kowi87 :) Co myślicie na temat tych 1BV od S-line ? Używane, ori i cena..

Opublikowano

no właśnie Kowi87 :) Co myślicie na temat tych 1BV od S-line ? Używane, ori i cena..

Jak dobre ale to musisz mieć pewność to na pewno lepsze rozwiązanie niż TA dlatego podałem Ci linka do tych KW. Jakość, prowadzenie i żywotność na lata :good:

Opublikowano
  • Autor

te 1BV to ile jest niżej od serii ?

Opublikowano

podpinam się pod temat i przy okazji chciałbym się dowiedzieć jak się zachowuje samochód na obniżonych sprężynach -30 ..?? czy się zmienia prowadzenie itd... oczywiście autko do użytku na co dzień...

Opublikowano

tak, zmienia się prowadzenie, auto jest sztywniejsze, nie ma przechyłów na zakrętach i daje się lepiej kontrolować.

Opublikowano

to znaczy mam rozumieć że na lepsze :) w takim razie na wiosnę -30 :D:evil::notworthy:

Opublikowano

Im bliżej ziemi tym lepiej :kox:

[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 23:26_________________________________________________ale jakość zawiasu też ma znaczenie :good: a co za tym idzie również cena :confused4:

Opublikowano

te 1BV to ile jest niżej od serii ?

ok -25mm

Opublikowano

Im bliżej ziemi tym lepiej :kox:

:facepalm:

no to obniż sobie samochód o 120-150 mm i zobaczymy czy na naszych polskich drogach będzie lepiej :kox:

Opublikowano

Im bliżej ziemi tym lepiej :kox:

:facepalm:

no to obniż sobie samochód o 120-150 mm i zobaczymy czy na naszych polskich drogach będzie lepiej :kox:

Nie łap mnie za słówka :tongue4: oczywiście w granicach rozsądku :naughty: Na nasze drogi to -30 w B5 to już sporo bo czasami uda mi się przyhaczyć o progi zwalniające lub przy zjeżdżaniu z krawężnika ale jak uważasz to do -50/-40 to pewnie można jeździć, no chyba że to będzie Wrocław :polew:

Opublikowano

Jak juz zmieniac zawiecho to raczej na nowe. Jak nie chcesz gwintu to chyba fajnym rozwiązaniem były by monroe reflex + eibach -30. Załozysz zawiecho sline i stwierdzisz ze ten 1 cm mogło by być jeszcze niżej. Pozatym dobranie dobrze spręzyn 1be jest dość trudne i mozesz troche nerwów i pieniędzy stracic.

Opublikowano

Ja założyłem einbaha -30mm + bilstein b4 do obniżonych zawieszeń i powiem ci że pieknie leży przód troszkę niżej niż tył, a twardośc troszkę większa niż na 1BA

Opublikowano

Im bliżej ziemi tym lepiej :kox:

:facepalm:

no to obniż sobie samochód o 120-150 mm i zobaczymy czy na naszych polskich drogach będzie lepiej :kox:

nie robi mi to problemu :kox:, tylko nie mogę zjechać z krawężnika większego niż 3cm~ bo haczę takimi metalowymi wypustkami na podwoziu :polew:

Opublikowano

Ja założyłem einbaha -30mm + bilstein b4 do obniżonych zawieszeń i powiem ci że pieknie leży przód troszkę niżej niż tył, a twardośc troszkę większa niż na 1BA

Bilstein b4 to seryjny amortyzator to seryjnej wysokości sprzężyny. Do obniżonych zawieszeń jest B8

Opublikowano

Ja założyłem einbaha -30mm + bilstein b4 do obniżonych zawieszeń i powiem ci że pieknie leży przód troszkę niżej niż tył, a twardośc troszkę większa niż na 1BA

Bilstein b4 to seryjny amortyzator to seryjnej wysokości sprzężyny. Do obniżonych zawieszeń jest B8

podłączam się do tematu- zakładam -30 i jakie najlepiej amortyzatory do tego..?? na serii trochę pojeżdzę czy odrazu wymienić ..?? na coś innego..??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.