Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego boluss - 44Ah to bardzo mało, dobrze sprawdziłeś na wlepce? ja bym na Twoim miejscu wziął min 60Ah - nie tylko silnik ale i wyposązenie (im więcej elektroniki tym większy) ma znaczenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a pytanie z innej beczki kupil bym wiekszy ale zastanawia mnie jak w tych silnikahc alternator łąduje jakie pojemnosci orientuje sie ktos wiesz mam troche elektroniki

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 23:06 ----------

tak dobrze z oznaczenia na wlpece jest j1p czyli 44ah 220a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytanie z innej beczki kupil bym wiekszy ale zastanawia mnie jak w tych silnikahc alternator łąduje jakie pojemnosci orientuje sie ktos wiesz mam troche elektroniki

jest dokładnie tak jak piszesz zbyt dużego akku nie powinno sie kupować ze względu na alternator- spróbuj na szybko PW do kilku dostępnych kolegów którzy mają b5 i silnik 1.8 napisać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem tak mi sprzedawca doradzil i ejstem zadowolony 61ah bosh s 5 :) pozdrawiam

61Ah s5? a ja byłem pewien że oznaczenia s3/s4/s5 zależą od Ah :facepalm: człowiek uczy się całe życie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padła mi bateria, gdzie szukać kody wyposażenia dotyczące baterii.

Jaki lepiej kupić firmowy, czy tańszy. Jest jakaś różnica czy to już wszystko chińszczyzna :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego we wlepce w bagazniku jest tak jak koledzy wczesniej pisali ale producent zaleca male sam o tym wiem najepiej kupic firmowy a do kolegi wczesniej to to s5 to pewnie jakas seria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki akumulator wybrać: Bosch s5, czy moll? Cena podobna, ale szczerze mówiąc o tym drugim pierwsze słysze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moll to niemiecka ja walsnie swoj stary mialem moll a nie wiem ile mail lat bo kupilem go z autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz moll-a, ja mam taki w aucie jeszcze z 2004 roku. Czekam jak padnie to tylko mola kupuje. Szukaj modelu Moll m3 plus

MOLL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci bo nie znam się na tym ale Musashi mi go polecał i dużo mi wyjaśnił o aku. I dane które podają producenci o swoich aku to pierwsza sprawa bo rzadko który ma te parametry a druga sprawa jak długo aku utrzymuje "te" parametry, a w tym Moll jest mistrzem, co potwierdza test 550 rozładowań a mimo to zapewniał pełne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wszystko jasne trzeba poszukać jakiegoś moll`a w dobrej cenie na allegro.

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak kupujesz pamiętaj, żeby odebrać osobiście i żeby był "świeży". Takich rzeczy się nie wysyła. Dostępne aku Moll to 75 Ah albo 85 Ah biore pod uwage Twój silnik. A tu masz pełny katalog. http://www.moll-batterien.de/downloads/MOLL_M3plus_Typenliste.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie i okazało się, że mam (w kodach) J1P - 43Ah aku i 8GD - 90-cio amperowy alternator. Obecnie po kupnie autka mam wsadzony 72Ah akumulator i podejrzewam, że mój alternator go niedoładowuje. Po róznych analizach zastanawiam się nad kupnem nowego aku 58 lub 64A. Jak sadzicie, który będzie lepszy do tego 90A alternatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciało mi się, ale nie wytrzymam - idę do garażu sprawdzić jaki mam kod :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiadomo co dzieje się z nim podczas transportu przez kuriera a nie może zostać położony na boku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...