Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

to jest mój kod:

J0R

battery 380 A (80 Ah)

a teraz jeszcze jedno pytanie 80 Ah i tylko 380 A ? w moim starym mam 80Ah i 720A o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziś zostałem zmuszony do zakupu nowego akumulatora. W październiku 2010 kupiłem nowy Centra Futura 77Ah 780A, dwie zimy sprawował się beż żadnego zarzutu, odpalał nawet przy prawie -30C. Dziś prawdzałsem sobie samochód przed kilkudniowym wyjazdem i sprawdzając akumulator okazało się, że nie świeci zielona dioda,sygnalizująca naładowanie akumulatora. Podjechałem do serwisu Bosch, gdzie ogólnie serwisuje samochód i po sprawdzeniu okazało się, że aku jest całkowicie do wymiany, nawet naładowanie niewiele mu już pomoże. Założyli mi nowy Bosch S4008 74Ah 680A. Mam nadzieję, że dłużej pociągnie niż ta Centra Futura (2lata):mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zostałem zmuszony do zakupu nowego akumulatora. W październiku 2010 kupiłem nowy Centra Futura 77Ah 780A, dwie zimy sprawował się beż żadnego zarzutu, odpalał nawet przy prawie -30C. Dziś prawdzałsem sobie samochód przed kilkudniowym wyjazdem i sprawdzając akumulator okazało się, że nie świeci zielona dioda,sygnalizująca naładowanie akumulatora. Podjechałem do serwisu Bosch, gdzie ogólnie serwisuje samochód i po sprawdzeniu okazało się, że aku jest całkowicie do wymiany, nawet naładowanie niewiele mu już pomoże. Założyli mi nowy Bosch S4008 74Ah 680A. Mam nadzieję, że dłużej pociągnie niż ta Centra Futura (2lata):mysli:

W ten właśnie sposób "pan Heniek" z owego serwisu Bosch zostaje sprzedawcą roku :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zakupiłem Varta Silver 74Ah/750A, wcześniej miałem też Vartę z wlepami z ASO i wytrzymał 7 lat. Podobno Varta robi teraz aku dla Boscha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż przed Świętami kupiłem Centrę plus CB740 74Ah za, uwaga, 279zł. W Pruszkowie. Mają je na Allegro i jadąc do sklepu trzeba się powołać na hasło Allegro wtedy cena spada z 315 na 279zł :) ul. Głowna 6.

W Realu widziałem je ostatnio za 480zł - szczena mi opadła do piwnicy. Ogólnie ceny mieli z kosmosu, Dębica Frigo 2 jakiś typowy rozmiar 14 cali po 350zł -ceny jak Miszelinki. I jeszcze opatrzone naklejką "Najtaniej!"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Moll wytrzymał 8lat, jutro niestety jadę po nowy akumulator bo ten już klęknął.

Moll robi nadal takie dobre aku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie chcesz Moll'a?

a jak moll wychodzi cenowo?

jeszcze nie wybrałem dokońca boscha, ale mi go proponują i nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwlekałem długo i dziś kupiłem Moll M3 plus K2 85Ah 710 prąd rozruchowy. Cena: 480zł, u tego sprzedającego: MOLL M3 95AH SKLEPY BIELSKO KATOWICE ZABRZE Śląsk! (2887034951) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Nie mają całej oferty na allegro, jak ktoś ma blisko to warto podjechać, koleś ogarnięty w temacie i napewno doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego Boscha radzicie kupić: S4, czy S5? Różnica w cenie ok 100zł

Kolego ja kupiłem bosha bo jeśli słyszę że ktoś powiedział że komuś jakiś bosch padł jeszcze na gwarancji ale nikt nikogo zna to nie biorę tego do wiadomości:decayed:, kilku moich dobrych znajomych kupiło ostatnio oprócz tego znajomy mechanik ciągle wymienia akku na boscha i nie miał przypadku reklamacji, także długo się nie zastanawiałem - kupiłem tak jak mi mechanik polecił zwykły s3 (mój Kuzyn kupił s3 jakieś 3lata temu i działa bez zarzutu). Zapłaciłem niecałe 300pln (za 70Ah 570A rozruch także 90Ah będzie na pewno droższy) więcej nie mogę powiedzieć bo to świeży zakup, ale jestem dobrej myśli bo skoro bosch sprzedaje takie ilości akku to jest małe prawdopodobieństwo że mój padnie:wink: a ogólnie nie oszczędzam, tym bardziej na a4:wink: tylko nie lubie po prostu przepłacać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwlekałem długo i dziś kupiłem Moll M3 plus K2 85Ah 710 prąd rozruchowy. Cena: 480zł, u tego sprzedającego: MOLL M3 95AH SKLEPY BIELSKO KATOWICE ZABRZE Śląsk! (2887034951) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Nie mają całej oferty na allegro, jak ktoś ma blisko to warto podjechać, koleś ogarnięty w temacie i napewno doradzi

Jak tylko mój obecny powie dość to też kupuje j/w ten sam aku u tego samego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwlekałem długo i dziś kupiłem Moll M3 plus K2 85Ah 710 prąd rozruchowy. Cena: 480zł, u tego sprzedającego: MOLL M3 95AH SKLEPY BIELSKO KATOWICE ZABRZE Śląsk! (2887034951) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Nie mają całej oferty na allegro, jak ktoś ma blisko to warto podjechać, koleś ogarnięty w temacie i napewno doradzi

Jak tylko mój obecny powie dość to też kupuje j/w ten sam aku u tego samego sprzedawcy.

Ja najpierw napisałem do gościa czy ma taki na stanie, odpisał że tak i cena to 490zł, przy sprzedaży dał rabat na czteropaka (480zł). A na półce w sklepie miał na nim wystawioną cenę 519zł, więc się nie przestrasz tylko poproś o rabat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że nie warto płacić za akumulator więcej niż 400zł żeby nie wiem jak był cudowny. Dobrze traktowany tańszy akumulator też pociągnie ładnych parę lat, a kto obecnie trzyma samochód dłużej niż 5-6 lat, żeby poczuć różnicę między baterią za 500 zł a tą za 300zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy powinni się ogarnąć. Jeździcie Audi a szkoda wam dołożyć 100zł na porządny akumulator :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy powinni się ogarnąć. Jeździcie Audi a szkoda wam dołożyć 100zł na porządny akumulator :facepalm:

:facepalm:

tylko pytanie co to znaczy porządny?

każdy kupuje co chce, ja bym nigdy do tego jak to nazwałeś "audi" nie kupił noname ale są osoby które kupują i akku za 150czy 200pln- nie oceniam ich a jedynie podpowiadam komuś kto ma zamiar kupić.

Piszemy tu ciągle tylko i wyłącznie o markowych akku, 100pln dołożysz i co.. dołóż jeszcze 500 i kup za 1000pln limitowaną edycję, ale wczym Ci to pomoże... Nie zawsze chodzi o to by zapłacić więcej i więcej bo czasem to sie po prostu mija z celem:wink:

Powtarzam nie porównujemy tu fairlane czy innych wynalazków tylko markowe akku a dla mnie to ma znaczenie :hi:

dlatego pytałem czy padł komuś np bosch? i nie usłyszałem odpowiedzi twierdzącej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy powinni się ogarnąć. Jeździcie Audi a szkoda wam dołożyć 100zł na porządny akumulator :facepalm:

No właśnie, co to znaczy porządny. Ja kupiłem porządny: Centrę Plus. I nie musiałem wydawać 480zł tylko znalazłem za 280zł. I nie sądzę żebym zdążył poczuć różnicę między centrą a jakimś innym za 500zł, bo wcześniej zmienię samochód. Poza tym tu stówa, tam stówa, bo co to za różnica w dłuższej perspektywie - racja ale takich stówek uzbiera się 1000zł rocznie. Nołnejma bym nie kupił ale też wydawanie więcej niż 400zł na akumulator 75-80Ah to po prostu czysta ekstrawagancja.

Poza tym 85Ah jest chyba trochę za duży. U mnie producent podał 72Ah (1,9TDI B6).

Poza tym sformułowanie "ogarnąć się" zaczyna mnie wkurzać, bo jest ostatnio nadużywane i stosowane niezgodnie z dotychczasowym znaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...