Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, kupiłem 2 tygodnie S5 77AH 780A, stary ori był MOLL 72AH 640A, i na początku mrozów poniżej -10 stopni C kiepsko kręcił w sumie zapalał ale to była męczarnia. Teraz Bosch nawet przy - 25 rano pali od pierwszego strzała i jak na razie spisuje się bez zarzutów, poza tym sprzedawca (kolega), też mi go polecił ze względu na brak reklamacji, natomiast stanowczo odradził Vartę Silver Dynamic o tych samych parametrach bo ponoć na nie zdarzają się częste reklamacje.

U mnie siedzi Varta Silver Dynamic i auto kręci jak oszalałe. Robię krótkie trasy, auto czasem kilka dni stoi nie ruszane i nie ma problemów z odpalaniem. Odpukać... oby tak dalej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie siedzi Varta Silver Dynamic i auto kręci jak oszalałe. Robię krótkie trasy, auto czasem kilka dni stoi nie ruszane i nie ma problemów z odpalaniem. Odpukać... oby tak dalej :good:

Potwierdzam ten akumulator to górna półka i spisuje się rewelacyjnie. Nie ważne czy stoi dzień czy dwa, pali z pół obrotu. Poprzedni akumulator Centra zaczął kipieć i wiecznie nie mogłem go doładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi Varta Silver Dynamic i auto kręci jak oszalałe. Robię krótkie trasy, auto czasem kilka dni stoi nie ruszane i nie ma problemów z odpalaniem. Odpukać... oby tak dalej :good:

Potwierdzam ten akumulator to górna półka i spisuje się rewelacyjnie. Nie ważne czy stoi dzień czy dwa, pali z pół obrotu. Poprzedni akumulator Centra zaczął kipieć i wiecznie nie mogłem go doładować.

Nowych akumulatorów się nie ładuje[np centra futura ja mam i jest :good:] bo są bezobsługowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak kiedyś ładowałem centre to się nie naładował zaraz na drugi dzień poległ :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak kiedyś ładowałem centre to się nie naładował zaraz na drugi dzień poległ :disgust:

na pewno nie przez ładowanie. Chyba że ładowałem dużym prądem i się zagotował
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak kiedyś ładowałem centre to się nie naładował zaraz na drugi dzień poległ :disgust:

na pewno nie przez ładowanie. Chyba że ładowałem dużym prądem i się zagotował

nie no co ty normalnie ładowałem cały dzień i lipa :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość jest obsługowych. Nazwa "bezobsługowy" to mit i karmienie masy kierowców - amatorów informacjami typu papka medialna ;)

masz rację ale odmiana np Centra Futura + którą ja mam jest hermetyczna i całkowicie bezobsługowa. Tu się nie sprawdza elektrolitu, od tego jest magiczne oczko aby o tym informować. To nie jest zwykła Centra Futura tylko ze znaczkiem +. Poszukaj sobie info w sieci, jak nie znajdziesz to Ci wkleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym, że jest ten "+". Jednak do znacznej części akumulatorów "bezobsługowych" da się dolać wody destylowanej. Każdy akumulator można ładować z zewnątrz prostownikiem.

owszem, bo nie są całkowicie hermetyczne.

http://www.akumulator.pl/pub/uploaddocs/pdf_akumulator.plnr2_styczen2007.pdf

można poczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzacie poziom elektrolitu?

Kto zmierzył kiedykolwiek napięcie?

gęstość?

czego dolać jeśli elektrolitu jest za mało - destylowana wystarczy??

czym sprawdzić gęstość - konkretny przykład??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzacie poziom elektrolitu?

Kto zmierzył kiedykolwiek napięcie?

gęstość?

czego dolać jeśli elektrolitu jest za mało - destylowana wystarczy??

czym sprawdzić gęstość - konkretny przykład??

tylko wody destylowany musisz dolać bo woda paruje a elektrolit nie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzacie poziom elektrolitu?

Kto zmierzył kiedykolwiek napięcie?

gęstość?

czego dolać jeśli elektrolitu jest za mało - destylowana wystarczy??

czym sprawdzić gęstość - konkretny przykład??

wody destylowanej,

aerometrem sprawdzasz, kilka zł w motoryzacyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale jeśli gęstość jest za mała/za duża to co odpowiednio powinienem zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale jeśli gęstość jest za mała/za duża to co odpowiednio powinienem zrobić??

To kup nowy elektrolit i zmień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nex

odmiana np Centra Futura + którą ja mam jest hermetyczna i całkowicie bezobsługowa

Ja bym powiedział ze to jest akumulator nie bezobsługowy ale BEZ MOŻLIWOŚCI OBSŁUGI.

Jesteś doskonałym klientem i ofiarą planowego starzenia produktów.

Z mojego doświadczenia: padnięty ze starości akumulator BEZOBSŁUGOWY wygląda zawsze tak samo: brakuje mu elektrolitu w jednej z cel, płyty są na wierzchu. Wody ubywa, stężenie kwasu rośnie i "konsumuje płyty". Szybki efektywny sposób napędzania sprzedaży.

Ja staram się wychwycić koniec "bezobsługowości" (2-5lat bez dolewek) i dolewam wodę destylowaną tam gdzie ubywa. W ten sposób można pociągnąć ze 2 lata dłużej albo i więcej.

Miałem akumulator z oczkiem (chyba centra), czarny znaczy rozładowany... ale jak dolałem wody to wróciło zielone. Nalepka sugerowała ładowanie - jak się zacznie ładować przy niskim poziomie to się zabija akumulator.

Podziwiam jak można klientów zakręcić, mistrzostwo to wmówić że obsługa jest zbędna i to tak żeby się cieszyli się że szybciej kupią nowy akumulator.

I druga myśl. Telewizory były czarno-białe i kolorowe. Czy gdzieś widzieliście "TYLKO U NAS TELEWIZORY KOLOROWE". Kolorowe wypadło z reklam bo wszystkie są kolorowe. Skoro nie ma akumulatorów obsługowych to kto i po co utrzymuje ten przymiotnik bezobsługowe?

Po trzecie - obsługiwałem akumulatory zasadowe, obsługa z cyklem kontrolnym trwała kilkadziesiąt godzin. Dla mnie akumulator gdzie się sprawdza elektrolit raz do roku to jest naprawdę BEZOBSŁUGOWY.

Niedługo wprowadzą samochody bezobsługowe. W naszym bezobsługowym samochodzie wentylki są zagniecione dla większej szczelności a otwór wlewowy i korek oleju są zaspawane aby nie wyciekł gdy samochód będzie w pozycji odwróconej. Nie ma potrzeby i możliwości uzupełniania oleju i starczy on na cały okres eksploatacji pojazdu.

Czytałem o w pełni hermetycznych akumulatorach... do pojazdów kosmicznych. Miały katalityczny recyrkulator, który "spalał" wodór i tlen z powrotem w wodę. Takie ogniwo paliwowe. Cena wiadomo kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej Nex kup sobie akumulator Centry futura i będzie po problemie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czymś chcesz zaoszczędzić :mysli: kupuj nowy i w szycho nie martwisz sie ze ci rano nie zapali i tam takie historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej Nex kup sobie akumulator Centry futura i będzie po problemie :wink4:

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...