Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

aaaaaaaaaaaaaaaa

Sory źle zrozumiałem.

Myślałem że Ty chcesz odszkodowanie i reklamoac samochód u gościa u którego kupiłes samochód :embarrassed:

Oczywiście jesli nowy aku na gwarancji to jak najbardziej reklamować i niczym sie nie przejmować :decayed:

Sory za zamieszanie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wstawił nowy aku przed sprzedażą
:mysli: nienormalny jakiś?

Jeśli masz papiery akumulatora możesz reklamować.

Nie istnieje pojęcie przepalonej celi, ale może być zwarcie wewnętrzne celi. Wada fabryczna przekładki pomiędzy płytami w celi.

Objawy - aku ma napięcie niższe o 2V zamiast 12,5V przed odpaleniem rano ma 10,5V, cele sprawne - gazują przy normalnej eksploatacji, uszkodzona nie

cela uszkodzona ma tragiczną gęstość (białe pole)

B. duża szansa pozytywnej reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8t aeb, pierwsze 13 lat akumulator był orginalny, później zap 50ah jakieś 2,5 roku i już zdechł, teraz kupiłem centre standard 55ah zobaczymy jak się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za maly, do AEB conajmniej 60 powinienes brac :)

Do AEB:

Varta Silver D15 lub Varta Blue D24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Szynkar

Oddałem akumulator. W ciągu 14 dni będę miał odpowiedź. Ale jeszcze jedno. Sprzedawca właśnie mi powiedział, ze to już drugi padnięty akumulator w tej audi w ciągu 4-6 miesięcy.

Czy auto może powodować takie uszkodzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Szynkar

Oddałem akumulator. W ciągu 14 dni będę miał odpowiedź. Ale jeszcze jedno. Sprzedawca właśnie mi powiedział, ze to już drugi padnięty akumulator w tej audi w ciągu 4-6 miesięcy.

Czy auto może powodować takie uszkodzenie ?

a jaki masz ten aku dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet dokładnie nie patrzyłem. Wiem że kosztował 280zł więc nie był najwyższych lotów. Pewnie jakaś tandeta. Ale może zwrócą pieniądze :) Nie wiadomo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 1,5 roku temu kupiłem akumulator, chciałem przyoszczędzić i kupiłem najtańszy 74 AH ZAPA, i po pół roku zaczęło sie z nim dziać dziwne rzeczy.

Nie wiem co z tym aku. trzyma krótko nawet jak naładuje to na drugi dzień juz nie odpalę a schodzi do ZERA na prostowniku. Jeszcze dziwna sprawa bo czasami ma tak jak przekręcę zapłon to kontrolki tylko migną i nie ma prądu zrobię po powinie i kręci.

I chyba kupić trzeba nowy aku. bosch S5 77Ah 780 chyba będzie Idealny? Niby 74H miałem fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Varta jest dobra i Bosch S5. Co ciekawe dużo sprzedaje się Centry, ale z tego co widzę Centra po dwóch latach nadaje się do wyrzucenia sam się przekonałem na własnej skórze ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Varta jest dobra i Bosch S5. Co ciekawe dużo sprzedaje się Centry, ale z tego co widzę Centra po dwóch latach nadaje się do wyrzucenia sam się przekonałem na własnej skórze ;(

przestań pier**lić :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej pow

Ponoć Varta jest dobra i Bosch S5. Co ciekawe dużo sprzedaje się Centry, ale z tego co widzę Centra po dwóch latach nadaje się do wyrzucenia sam się przekonałem na własnej skórze ;(

przestań pieprzyć :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Lepiej powiedz coś więcej, a nie mądruj się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba kupić trzeba nowy aku. bosch S5 77Ah 780 chyba będzie Idealny? Niby 74H miałem fabrycznie.

Potwierdzam, kupiłem 2 tygodnie S5 77AH 780A, stary ori był MOLL 72AH 640A, i na początku mrozów poniżej -10 stopni C kiepsko kręcił w sumie zapalał ale to była męczarnia. Teraz Bosch nawet przy - 25 rano pali od pierwszego strzała i jak na razie spisuje się bez zarzutów, poza tym sprzedawca (kolega), też mi go polecił ze względu na brak reklamacji, natomiast stanowczo odradził Vartę Silver Dynamic o tych samych parametrach bo ponoć na nie zdarzają się częste reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej pow

Ponoć Varta jest dobra i Bosch S5. Co ciekawe dużo sprzedaje się Centry, ale z tego co widzę Centra po dwóch latach nadaje się do wyrzucenia sam się przekonałem na własnej skórze ;(

przestań pieprzyć :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Lepiej powiedz coś więcej, a nie mądruj się

po pierwsze na centre jest 3 lata gwarancji + assistance więc jeżeli ktoś pisze że po dwóch latach nadaje się to wyrzucenia to co można więcej powiedzieć?

W firmie której pracuje - kopalnia - większość ciężkiego sprzętu w którym oryginalne caterpilerowskie aku wysiadły są od lat centry i spisują się świetnie. Mój ojciec ma centre 7 lat!! i wszystko chodzi bez zarzutu. Ja mam centre której idzie 3 rok bo przejąłem ją po teściu - sprzedał auto, i wyobraź sobie że codziennie jeżdżę do pracy 2km i gaszę auto, stoi 8h i znowu 2km do domu i tak w kółko i na tych mrozach cały czas zielone oczko i nie ma prawa aby auto nie zapaliło, lub aby cokolwiek działo się z aku. Stoi cały weekend na mrozach i nie ma mowy aby coś się działo. Dlatego wk***ia mnie jak ktoś pisze bzdury, że po 2 latach mu aku padł na który ma gwarancje 3 lata to po pierwsze, a po drugie to są za***iste akumulatory, bo ja nie znam ani jednej centery w moim otoczeniu która by wysiadła po takim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEX nie przeklinaj bo od Moderatoratora CUBRA dostaniesz kropę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierw

lepiej pow

Ponoć Varta jest dobra i Bosch S5. Co ciekawe dużo sprzedaje się Centry, ale z tego co widzę Centra po dwóch latach nadaje się do wyrzucenia sam się przekonałem na własnej skórze ;(

przestań pieprzyć :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Lepiej powiedz coś więcej, a nie mądruj się

po pierwsze na centre jest 3 lata gwarancji + assistance więc jeżeli ktoś pisze że po dwóch latach nadaje się to wyrzucenia to co można więcej powiedzieć?

W firmie której pracuje - kopalnia - większość ciężkiego sprzętu w którym oryginalne caterpilerowskie aku wysiadły są od lat centry i spisują się świetnie. Mój ojciec ma centre 7 lat!! i wszystko chodzi bez zarzutu. Ja mam centre której idzie 3 rok bo przejąłem ją po teściu - sprzedał auto, i wyobraź sobie że codziennie jeżdżę do pracy 2km i gaszę auto, stoi 8h i znowu 2km do domu i tak w kółko i na tych mrozach cały czas zielone oczko i nie ma prawa aby auto nie zapaliło, lub aby cokolwiek działo się z aku. Stoi cały weekend na mrozach i nie ma mowy aby coś się działo. Dlatego wk***ia mnie jak ktoś pisze bzdury, że po 2 latach mu aku padł na który ma gwarancje 3 lata to po pierwsze, a po drugie to są za***iste akumulatory, bo ja nie znam ani jednej centery w moim otoczeniu która by wysiadła po takim czasie

Po pierwsze poczytaj opinie co ludzie piszą na temat Centry owszem Centra była dobra kilka lat wstecz, teraz się to zmienia i jest coraz gorzej.

Ze masz gwarancje 3lata to nie znaczy, ze po dwóch nie padnie.

Po drugie sprzedaje akumulatory i wiem na co jest najwięcej reklamacji

Po trzecie to wyrażaj się trochę :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej pow

Ponoć Varta jest dobra i Bosch S5. Co ciekawe dużo sprzedaje się Centry, ale z tego co widzę Centra po dwóch latach nadaje się do wyrzucenia sam się przekonałem na własnej skórze ;(

przestań pieprzyć :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Lepiej powiedz coś więcej, a nie mądruj się

po pierwsze na centre jest 3 lata gwarancji + assistance więc jeżeli ktoś pisze że po dwóch latach nadaje się to wyrzucenia to co można więcej powiedzieć?

W firmie której pracuje - kopalnia - większość ciężkiego sprzętu w którym oryginalne caterpilerowskie aku wysiadły są od lat centry i spisują się świetnie. Mój ojciec ma centre 7 lat!! i wszystko chodzi bez zarzutu. Ja mam centre której idzie 3 rok bo przejąłem ją po teściu - sprzedał auto, i wyobraź sobie że codziennie jeżdżę do pracy 2km i gaszę auto, stoi 8h i znowu 2km do domu i tak w kółko i na tych mrozach cały czas zielone oczko i nie ma prawa aby auto nie zapaliło, lub aby cokolwiek działo się z aku. Stoi cały weekend na mrozach i nie ma mowy aby coś się działo. Dlatego wk***ia mnie jak ktoś pisze bzdury, że po 2 latach mu aku padł na który ma gwarancje 3 lata to po pierwsze, a po drugie to są za***iste akumulatory, bo ja nie znam ani jednej centery w moim otoczeniu która by wysiadła po takim czasie

tak jak wszystko akumulator też może się zepsuć i nie można na jednej podstawie psuć opinii tak samo nie można w nieskończoność wychwalać jest kilka wiodących firm i raczej czy dany aku będzie dobry zależy troszkę od szczęścia a w większej mierze od tego jak się o niego dba :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ja także potwierdzam że Centra jest najlepsza firma ale nie te centra zwykłe tylko np Cetra duty czy heavy albo jakoś tak,to są najlepsze odmiany Centry ,jak się da więcej = lepsza jakość . Te Varty najtańsze odmiany także długo nie trzymią .ale Miałem w traktorze :> ,no wiadomo 195 Ah to miał 10 lat zanim odmówił posłuszeństwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w większej mierze od tego jak się o niego dba
:good:

Akumulator jest niewinną ofiarą różnych awarii - alternatora, wielokrotnych rozruchów podczas napraw itd

Umiera sobie cichutko :wink4: np. jak ktoś słucha muzy na działce przez cały weekend "oszczędzając" na paliwie

albo spektakularnie jak ktoś nim spawa...

Tak z ręką na sercu każdy sprawdza poziom i wymienia olej:

czy przy wymianie oleju sprawdzacie poziom elektrolitu?

Kto zmierzył kiedykolwiek napięcie?

gęstość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...