Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

tak masz rację w przypadku jeżeli chce sprawdzić ile pożera dana rzecz. Napisał wyraźnie że chce zmierzyć ile pobiera prądu auto w stanie spoczynku, a nie dany odbiornik więc dostał odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Jaki aku polecacie do A4 B5 1.6 z mocno rozbudowanym audio. Obecnie mam aku nieznanej produkcji i przynajmniej raz w tygodniu muszę ładować a przy mrozach nawet częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki aku polecacie do A4 B5 1.6 z mocno rozbudowanym audio. Obecnie mam aku nieznanej produkcji i przynajmniej raz w tygodniu muszę ładować a przy mrozach nawet częściej.

jaki kolwiek byle nowy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki aku polecacie do A4 B5 1.6 z mocno rozbudowanym audio. Obecnie mam aku nieznanej produkcji i przynajmniej raz w tygodniu muszę ładować a przy mrozach nawet częściej.

jaki kolwiek byle nowy :wink4:

jakikolwiek? Przecież chyba nie warto kupować jakiegoś NOŁNEJMA za 200 zł ? Mówię teraz o dieslu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem jakikolwiek :wink4: ale warto kupic coś renomowanej firmy. Mimo wszystko widziałem juz akcje gdzie noname wytrzymywał kilka lat a super hiper wysiadały po roku. Jednak kupując renomowanej firmy nie znaczy że on jest na pewno super ale jest większe prawdopodobieństwo że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"100Ah 900A Centra Futura"

Też bym chciał taki nadwymiarowy :good: ale się nie mieści :(

zmieści się wkładałem ostatnio do a4 b5 1.9tdi tylko podstawę lekko zmodyfikowałem,zeszło 15minut z montażem :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieści się wkładałem ostatnio do a4 b5 1.9tdi tylko podstawę lekko zmodyfikowałem,zeszło 15minut z montażem

Możesz fotę wrzucić? Może być na priv.

Właśnie kupiłem 100Ah (do szkoły) ale to tylko w bagażniku. :naughty:

Przez chwilę miałem 500Ah :tongue4:

Mam chyba koło 80Ah i tam za wiele miejsca nie widziałem. Na czym polega przeróbka łapy?

OT

W MIG21 latał 45Ah, 980A, bardzo dawno temu (1970) po kasacji zakładali do syrenki, ponoć można było na rozruszniku wyjechać na podjazd z garażu podziemnego. Tak po 5 wyjazdach rozrusznik się cytuję "sfajczył kompletnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieści się wkładałem ostatnio do a4 b5 1.9tdi tylko podstawę lekko zmodyfikowałem,zeszło 15minut z montażem

Możesz fotę wrzucić? Może być na priv.

Właśnie kupiłem 100Ah (do szkoły) ale to tylko w bagażniku. :naughty:

Przez chwilę miałem 500Ah :tongue4:

Mam chyba koło 80Ah i tam za wiele miejsca nie widziałem. Na czym polega przeróbka łapy?

OT

W MIG21 latał 45Ah, 980A, bardzo dawno temu (1970) po kasacji zakładali do syrenki, ponoć można było na rozruszniku wyjechać na podjazd z garażu podziemnego. Tak po 5 wyjazdach rozrusznik się cytuję "sfajczył kompletnie".

foto nie mam ale wystarczy jedną ściankę podstawy odgiąć bo jest z blachy i wchodzi 100Ah :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIG21 latał 45Ah, 980A, bardzo dawno temu (1970) po kasacji zakładali do syrenki, ponoć można było na rozruszniku wyjechać na podjazd z garażu podziemnego. Tak po 5 wyjazdach rozrusznik się cytuję "sfajczył kompletnie".

nie wiem czy wiesz ale te akumulatory z Mig-a zamiast ołowiu w środku miały srebro a samolot na nich zastartował raz czasami dwa razy i były tylko awaryjnie gdyby w powietrzu zgasł :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jaki akumulator kupić, alternator jest 140A , z kodów wyposażenia wychodzi J1U czyli 450A ( 95 ah ) , obecnie jest wsadzony oryginał który wymieniał szwab w 2005 roku i włożył 80 ah/640A , w aucie jest sporo dodatków webasto, podgrzewane siedzenia co ciągnie sporo prądu, i aku przy tych mrozach średnio daje radę.

jaki prąd rozruchowy powinien mieć przy tej pojemności, bo pojemność wezmę 95aH ?

bo nigdzie takiego nie widzę 95ah/ 450 A

dzięki za pomoc.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jaki akumulator kupić, alternator jest 140A , z kodów wyposażenia wychodzi J1U czyli 450A ( 95 ah ) , obecnie jest wsadzony oryginał który wymieniał szwab w 2005 roku i włożył 80 ah/640A , w aucie jest sporo dodatków webasto, podgrzewane siedzenia co ciągnie sporo prądu, i aku przy tych mrozach średnio daje radę.

jaki prąd rozruchowy powinien mieć przy tej pojemności, bo pojemność wezmę 95aH ?

bo nigdzie takiego nie widzę 95ah/ 450 A

dzięki za pomoc.

pzdr.

http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=260&L=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazuję na danych podanych przez ciebie 450A i 95Ah

Pojemność nie mniej niż oryginał, chyba najbliższa to 100Ah,

Prąd rozruchowy dla 100Ah leciutko będzie 450A, w aku 110Ah jest 850A

DOBIERANY AKU MUSI MIEĆ OBA PARAMETRY NIE MNIEJSZE NIŻ ZALECANE

Może być dowolnie przewymiarowany - jeśli cię stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem bodaj 80 czy 82 założyłem 74,jeżdżę głownie po mieście wiec przynajmniej mam doładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, zaaplikowałem vartę silver dynamic 85 ah/800A , ponoć tolerancja 10% może być, tym bardziej że jeżdze więcej w miescie to przynajmniej szybciej będzie doładowany :)

poprzedni własciciel wymieniał w ASO ori po 2 latach włożyli w styczniu 2005 też ori ale już 80 ah/640A i był do dziś...

ładowanie sprawdzone 14.49V na jałowym, więc alternator jest ok, zobaczymy ile wytrzyma varta :)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki akumulator warty albo centry wybrać bo stary na dniach się wykończy chodzi o pojemność i prąd rozruchowy do a4 b6 1.9 BKE 115ps 2004r bo nie wiem jak sprawdzić z tej nalepki w bagażniku jeżdże głównie po mieście czasami zdaży się gdzieś dalej wyjechać. I czy przy wymianie trzeba jakoś prąd podtrzymywać w jakiś sposób żeby później nie było problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dodatkowo bo u mnie siedzi aku 80ah i 380A prądu rozruchowego czyli taki jak oryginał ,takich juz nie widuję a jak są to z 2x większym prądem rozruchowym... I teraz pytanie czy w razie posiadania akumulatora z takim prądem nie uwali sie rozrusznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki akumulator warty albo centry wybrać bo stary na dniach się wykończy chodzi o pojemność i prąd rozruchowy do a4 b6 1.9 BKE 115ps 2004r bo nie wiem jak sprawdzić z tej nalepki w bagażniku jeżdże głównie po mieście czasami zdaży się gdzieś dalej wyjechać. I czy przy wymianie trzeba jakoś prąd podtrzymywać w jakiś sposób żeby później nie było problemów?

jaki akumulator troszkę wcześniej było pisane

http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=260&L=15

jeśli stoi pod chmurką to proponuje z tych mocniejszych

A ja mam pytanie dodatkowo bo u mnie siedzi aku 80ah i 380A prądu rozruchowego czyli taki jak oryginał ,takich juz nie widuję a jak są to z 2x większym prądem rozruchowym... I teraz pytanie czy w razie posiadania akumulatora z takim prądem nie uwali sie rozrusznik?

bardzo słabiutki miałeś aku spokojnie możesz 640A-740A i 70-80Ah i nic się nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...