Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

ostatnio moje auto daje oznaki że nadchodzi czas wymiany akumulatora, który miałem od nowości. Seryjny akumulator o nr 000 915 105 AG którego producentem jest Varta wytrzymał sporo czasu. Jego parametry (teraz tylko na kartce :kwasny:) to 80Ah (380A, 640A). Wszedłem na stronkę Varty i wyszukiwarka wskazała mi kilka modeli:

Bez_tytu_u.jpg

Który możecie mi doradzić. Otóż jeżdżę głównie w mieście, raz na miesiąc robię trasę 400KM, mam podłączoną też skrzynię basową i wzmaka a reszta wyposażenia to standard. A teraz ceny:

Varta Silver Dynamic 85Ah/800A - 460 zł,

Varta Blue Dynamic 80Ah/740A - 390 zł,

Varta Black Dynamic 70Ah/640A - 290 zł,

Varta Start Stop Plus 70Ah/740A - 670 zł,

Czy warto wydawać pieniądze na droższe i wydajniejsze modele? Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne czy nocuje autko pod chmurką czy może w garażu jeśli pod chmurką to zawsze lepiej mieć troszkę zapasu mocy przy niskich temperaturach weź pierwszy lub drugi a jeśli w garażu to wystarczy ten najtańszy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego: Varta Blue Dynamic 80Ah/740A - 390 zł,

Kompromis miedzy cena a wydajnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko właśnie stoi pod chmurką więc aku ma ciężkie warunki pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o porade:

czy ponizsze bedą dobre do B6 2.0 ALT (wyposażenie standard + podgrzewane siedzenia)

1. Bosch S5 12V 77Ah 780A P+ (wymiary: 278 x 175 x 190) (0.092.S50.080)

2. Varta SILVER dynamic 12V 77Ah 780A P+ (wymiary: 278 x 175 x 190) (533 096)

i czy cena okolo 400zł to dobra cena za te modele?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o porade:

czy ponizsze bedą dobre do B6 2.0 ALT (wyposażenie standard + podgrzewane siedzenia)

1. Bosch S5 12V 77Ah 780A P+ (wymiary: 278 x 175 x 190) (0.092.S50.080)

2. Varta SILVER dynamic 12V 77Ah 780A P+ (wymiary: 278 x 175 x 190) (533 096)

i czy cena okolo 400zł to dobra cena za te modele?

Pozdrawiam

Powinien być według tego co pisze.

http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=256&L=15&h=1&presetApplication=&presetManufacturer=&presetModelline=&application=PKW&manufacturer=&modelline=&lang=pl&range=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jest jakaś duża różnica między Centra Futura a Centra Plus ? Chcę sobie wymienić aku, po przygodach w starym aucie dla mnie sprawny i pewny aku to podstawa. Obecnie mam aku (nazwy nie pamiętam) chyba 80Ah z oznaczeniem Ca/Ca. Waham się pomiędzy Varta Blue Dynamic (410zł/24msc gw) a Centra Futura (430zł/36msc/gw). Gdzieś kiedyś czytałem, że Centra do akumulatorów daje jakiś serwis i w przypadku nie odpalenia ktoś przyjeżdża i odpala auto ?? :gwizdanie:

PS na tej Centrze co znalazłem, jest info, że rok produkcji styczeń 2010. Trochę widać leżakuje i nie wiem czy warto brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Centra daje gwarancję na 3 lata i w tym czasie obowiązuje Assistance, czyli przyjeżdżają i muszą uruchomić auto. Jeśli z winy akumulatora, to za darmo, jeśli z innej winy to odpłatnie. Brałbym Centrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data produkcji. Tego teraz tyle że poszukam coś nowszego ;) ewentualnie tą Vartę wezmę. Centra chyba w Chinach ma produkcję ? a Varta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego teraz nie produkują w chinach :wink4:. Cz Centra to nie wiem. Posiadam aku Centra Futura ze znaczkiem +, ciężko dostać i jest ciut droższy.

O różnicy między zwykłą Futurą można poczytać niżej

Fajny artykuł

http://www.akumulator.pl/pub/uploaddocs/pdf_akumulator.plnr2_styczen2007.pdf

Wycinek

Całkowicie hermetycznym, a przez

to bezobsługowym w pełnym tego słowa

znaczeniu jest za to nowa wersja

akumulatora Centra Futura oznaczona

znakiem „+”, a także EXIDE X-Treme 2.

Ja na twoim miejscu brał bym Centre, dla mnie niezawodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za dawnych czasów miałem CENTRE Plus w malczaku. Miała z 7 lat, mrozy po -20 i odpalałem od kopa malacza, nigdy mnie nie zawiodła. Dobry silnik też robił swoje, ale aku zawsze kręcił jak burza! A później wszyscy sąsiedzi ode mnie odpalali na kabelkach i siare mieli jak niewiem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data produkcji. Tego teraz tyle że poszukam coś nowszego ;) ewentualnie tą Vartę wezmę. Centra chyba w Chinach ma produkcję ? a Varta ?

Marec-ki, jeśli chcesz całkowicie polski akumulator, to kup AutoPart Galaxy - prosto z Mielca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w swoim a4 2,5tdi (2002) założyłem właśnie nowy aku Centra Plus CB852 P+ 85Ah/760 - czy dobrze wybrałem, patrzyłem an stronę varty jak się dobiera. Założony miałem 62Ah ale raczej nie był oryginalny. Proszę o info czy nie za duży (bo za mały raczej nie). Z góry dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w swoim a4 2,5tdi (2002) założyłem właśnie nowy aku Centra Plus CB852 P+ 85Ah/760 - czy dobrze wybrałem, patrzyłem an stronę varty jak się dobiera. Założony miałem 62Ah ale raczej nie był oryginalny. Proszę o info czy nie za duży (bo za mały raczej nie). Z góry dzięki za info!

dobry jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...