Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

... wejdź w dział elektryczny a następnie przeczytaj od góry tematy... :mysli::chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, po zakupie w A4 był taki akumulator:

17062011036.jpg

W swoim starym aucie posiadam ten, kupiony tej zimy:

17062011035.jpg

Warto je zamienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po VIN-ie a po opisie na wlepce

do ADP 45Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akumulator który miałeś w starym aucie jest bardzo silny, ma duży prąd rozruchu i dużą pojemność, nadaje się do diesla albo dużej benzyny z automatem. Nie wiem jaki alternator jest przy silniku 1.6, 70A, 90A, wątpię żeby był większy. Jeżeli masz alternator 90 amperowy możesz akumulatory zamienić. Szczerze mówiąc dla rozruchu 1.6 nie potrzeba jakiejś wielkiej moc, jeżeli nie masz w aucie wielu dodatkowych odbiorników prądu, rozbudowanego audio itp. to widocznych korzyści z tej zamiany nie odczujesz, chyba że akumulator z którym kupiłeś audi jest zużyty, a tamten sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz miejce to montuj młodszy co prawda przy słabszym alternatorze może ci niedoładowywać ale masz duży zapas pojemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mocniejszy akumulator jest z Golfa II Diesel 1.6. Można golfa sprzedać z tym słabszym ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz miejce to montuj młodszy co prawda przy słabszym alternatorze może ci niedoładowywać ale masz duży zapas pojemności

Przy słabym alternatorze non stop będzie jeździł niedoładowany aż się zasiarczy i będzie do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w maluchu aku z dużego fiata bo wiadomo jak kiedyś było z aku,jeżdziłem na nim 6 lat i sprzedałem auto i wytrzymał jeszcze 3 lata więc z tym zasiarczeniem nie przesadzajmy,można co jakiś czas doładować go porządnie prostownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, poleci ktos jaki aku kupic i skad? mam jakis Dy... wsadzony nie widac dobrze bo zabudowany ale 80AH i wam powiem ze autem jezdze 3 rok i go nie kupowalem a rok temu dolalem ok 1 litra elektrolitu bo mnie raz zawiodl i byl pusty. Teraz znowu zrobilem przeglad dolalem ok 250ml ale jest juz na zoltym polu. Ladowalem go w nocy mimo ze kreci przez 13h natezeniem 5AH. Dodam ze codziennie auto smiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

dzisiaj po aku takich jak bosch czy centra to została tylko nazwa ostatniej zimy też zmieniałem to sugerowałem się opinią sprzedawcy (a jest nim kuzyn) na które jest najmniej reklamacji i zdecydowałem się na aku Topla jakiś chyba słoweński na razie za krótki okres żeby coś powiedzieć a jak będzie dalej to się okaże co do kupna to wolę na miejscu w sklepie chociaż może troszkę drożej ale w przypadku reklamacji jest zdecydowanie wygodniej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na akumulatorze Centra Plus 74Ah jeżdżę ok. 2 lat, do tej pory sprawuje się idealnie, nigdy mnie nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako że, muszę zmienić akumulator chciałbym się dowiedzieć czy taki będzie dobry do mojego autka. Bosch S4 72 lub 74 A prąd rozruchowy 680.

Obecnie mam 80A i 680 prądu rozruchowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dobry do ALT-ka będzie bosch s4 74Ah 680 rozruchu? Czy za duży? Niby producent zaleca 60Ah i 280 rozruchu ale autko mam pod chmurką i bałem się o mrozy że będzie kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dobry do ALT-ka będzie bosch s4 74Ah 680 rozruchu? Czy za duży? Niby producent zaleca 60Ah i 280 rozruchu ale autko mam pod chmurką i bałem się o mrozy że będzie kłopot.

To zależy, jak użytkujesz auto. Jak jeździsz mało i na krótkich odcinkach możesz mieć problem z doładowywaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to tak dziennie po ok 15km. Ale za jakieś 2 - 3 miesiące, może nie dziennie ale jednorazowo w weekend będzie po 300 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dobry do ALT-ka będzie bosch s4 74Ah 680 rozruchu? Czy za duży? Niby producent zaleca 60Ah i 280 rozruchu ale autko mam pod chmurką i bałem się o mrozy że będzie kłopot.

Koledzy, dobry do ALT-ka będzie bosch s4 74Ah 680 rozruchu? Czy za duży? Niby producent zaleca 60Ah i 280 rozruchu ale autko mam pod chmurką i bałem się o mrozy że będzie kłopot.

w zależności od kraju zalecane są różne aku i tak inny będzie zalecany w Hiszpanii Francji a inny krajach skandynawskich ja bym bardziej skłaniał się do mocniejszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem s4 74ah i 680 mam nadzieję, że będzie dżi. Poprzedni był 80ah i 660 rozruchu wydaję mi się, że był trochę za duży. Był co prawda s4 60ah i 540 niby najbardziej zbliżony do tego który zaleca producent ale bałem się że w zimie może być mały kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...