Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

kolego w ktorym dokladnie miejscu na tej wklejce w bagazniku jest informacja dotyczaca akumulatora????

tam gdzie masz kody wyposażenia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Obecnie i moj akumulator padl i w sumie nic dziwnego, bo jak sie okazalo bylo to 55 ah (O_O) (po poprzednim wlascicielu zostal taki), co najlepsze jedna zime juz przejezdzilem na tym akumulatorze i to dosyc mrozna i odpalał bez wiekszych problemow, ale w koncu wyzionął ducha.

W kodach wyczytałem, ze liste wyposazenia mam JOR z tego by wynikalo ze potrzebny jest akumulator aż 80 aH to calkiem sporo, zwlaszcza ze auto nie jest na jakims mega wypasie, wiadomo klima, podgrzewane fotele, oswietlenie przy podlodze i w drzwiach (nie wiem czy to w kazdym bylo stad pisze) i to by bylo na tyle, auto B5 00' 1.9 TDI.

Czy do tego auta rzeczywiscie jest potrzebny az tak duzy akumulator? Rozumiem że ta tolerancja 10% jest, czyli ze nie robi to wiekszej roznicy czy kupie akumulator 75 Ah czy 85 Ah? Bo przykladowo Moll takie akumulatory 75 Ah a pozniej 85 Ah, lepiej ten mniejszy czy ten wiekszy? ;)

No i zastanawiam sie nad marka, do Centry jakos jestem zrazony, o Varcie tez sie roznych rzeczy nasluchalem, no i Bosh, slyszalem taka opinie ze robione w chinach czy cos, a tylko naklejka Bosh.

Najchetniej bym kupil akumulator Moll'a, bo jakos najpochlebniejsze opinie o nim czytalem, sa drozsze, ale zalezy mi na tym zeby zrobic wydatek raz a na dlugi czas, stad opinie "mam taki akumulator od 3 miesiecy" czy roku nie wiele mi pomagaja ;). Tylko ze nie wiem czy znajde gdzies w Lodzi sklep ktory by mial te akumulatory, a potrzebuje go bardzo pilnie, gdyz moj po 9 h stania ma juz problem z odpaleniem.

A slyszal ktos o takich akumulatorach ENERGY? Robione w Niemczech podobno, znajomy mi go poleca, ale nie znam tej marki zupelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w ktorym dokladnie miejscu na tej wklejce w bagazniku jest informacja dotyczaca akumulatora????

W ksiazce serwisowej jest wlepka :cool1:[br]Dopisany: 03 Grudzień 2010, 23:36_________________________________________________

Witam,

Obecnie i moj akumulator padl i w sumie nic dziwnego, bo jak sie okazalo bylo to 55 ah (O_O) (po poprzednim wlascicielu zostal taki), co najlepsze jedna zime juz przejezdzilem na tym akumulatorze i to dosyc mrozna i odpalał bez wiekszych problemow, ale w koncu wyzionął ducha.

W kodach wyczytałem, ze liste wyposazenia mam JOR z tego by wynikalo ze potrzebny jest akumulator aż 80 aH to calkiem sporo, zwlaszcza ze auto nie jest na jakims mega wypasie, wiadomo klima, podgrzewane fotele, oswietlenie przy podlodze i w drzwiach (nie wiem czy to w kazdym bylo stad pisze) i to by bylo na tyle, auto B5 00' 1.9 TDI.

Czy do tego auta rzeczywiscie jest potrzebny az tak duzy akumulator? Rozumiem że ta tolerancja 10% jest, czyli ze nie robi to wiekszej roznicy czy kupie akumulator 75 Ah czy 85 Ah? Bo przykladowo Moll takie akumulatory 75 Ah a pozniej 85 Ah, lepiej ten mniejszy czy ten wiekszy? ;)

No i zastanawiam sie nad marka, do Centry jakos jestem zrazony, o Varcie tez sie roznych rzeczy nasluchalem, no i Bosh, slyszalem taka opinie ze robione w chinach czy cos, a tylko naklejka Bosh.

Najchetniej bym kupil akumulator Moll'a, bo jakos najpochlebniejsze opinie o nim czytalem, sa drozsze, ale zalezy mi na tym zeby zrobic wydatek raz a na dlugi czas, stad opinie "mam taki akumulator od 3 miesiecy" czy roku nie wiele mi pomagaja ;). Tylko ze nie wiem czy znajde gdzies w Lodzi sklep ktory by mial te akumulatory, a potrzebuje go bardzo pilnie, gdyz moj po 9 h stania ma juz problem z odpaleniem.

A slyszal ktos o takich akumulatorach ENERGY? Robione w Niemczech podobno, znajomy mi go poleca, ale nie znam tej marki zupelnie.

Nie wiem jak z innymi ale na varte silver w angli daja 4 lat gwarancji a na boscha silver 5 Lat.

Kwitek zachowany, jakis problem to wjazdzik do warsztatu-dealera Varty np po 3 latach tam gdzie byl doradzony, zakupiony, zamontowany i wymianka na nowy. To juz chyba o czyms swiadczy :)

Nawet najlepsze aku zaleca sie po 5 latach wymiane. Chcieliscie aku na 10 lat? Panowie bez przesady

Autko pewnie i tak sprzedacie po roku, dwóch :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obecnie i moj akumulator padl i w sumie nic dziwnego, bo jak sie okazalo bylo to 55 ah (O_O) (po poprzednim wlascicielu zostal taki), co najlepsze jedna zime juz przejezdzilem na tym akumulatorze i to dosyc mrozna i odpalał bez wiekszych problemow, ale w koncu wyzionął ducha.

W kodach wyczytałem, ze liste wyposazenia mam JOR z tego by wynikalo ze potrzebny jest akumulator aż 80 aH to calkiem sporo, zwlaszcza ze auto nie jest na jakims mega wypasie, wiadomo klima, podgrzewane fotele, oswietlenie przy podlodze i w drzwiach (nie wiem czy to w kazdym bylo stad pisze) i to by bylo na tyle, auto B5 00' 1.9 TDI.

Czy do tego auta rzeczywiscie jest potrzebny az tak duzy akumulator? Rozumiem że ta tolerancja 10% jest, czyli ze nie robi to wiekszej roznicy czy kupie akumulator 75 Ah czy 85 Ah? Bo przykladowo Moll takie akumulatory 75 Ah a pozniej 85 Ah, lepiej ten mniejszy czy ten wiekszy? ;)

No i zastanawiam sie nad marka, do Centry jakos jestem zrazony, o Varcie tez sie roznych rzeczy nasluchalem, no i Bosh, slyszalem taka opinie ze robione w chinach czy cos, a tylko naklejka Bosh.

Najchetniej bym kupil akumulator Moll'a, bo jakos najpochlebniejsze opinie o nim czytalem, sa drozsze, ale zalezy mi na tym zeby zrobic wydatek raz a na dlugi czas, stad opinie "mam taki akumulator od 3 miesiecy" czy roku nie wiele mi pomagaja ;). Tylko ze nie wiem czy znajde gdzies w Lodzi sklep ktory by mial te akumulatory, a potrzebuje go bardzo pilnie, gdyz moj po 9 h stania ma juz problem z odpaleniem.

A slyszal ktos o takich akumulatorach ENERGY? Robione w Niemczech podobno, znajomy mi go poleca, ale nie znam tej marki zupelnie.

Kolego, podjedź w Łodzi na ul. Zaolziańską 49, znany od kilkunastu lat punkt w którym kupisz aku, ja kupiłem tam Boscha S5, (są przedstawicielem) i wiem na 100% że to oryginał, kupowali tam znajomi, z rodziny i wszyscy zadowoleni :cool1:

Co do pojemności to 75Ah wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dobry akumulator do Audi A4 1.9TDi 110KM 1997r?

Milion razy było.. Moll, Centra Futura, Bosch Silver ~75Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieek, ja miałem AKU 6-lat, ory seryjnie Varte.

Zgadzam sie że nie ma co sie nad tym tak spuszczać bo większość z nas sprzeda po roku czy dwóch auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki aku wybrać do mojego jaki byłby wystarczalny, mam dylemat :disgust:

Centra Standard 65aH (540A) za 230zł

czy

Centra Plus 80aH (700A) za 320zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieek, ja miałem AKU 6-lat, ory seryjnie Varte.

Zgadzam sie że nie ma co sie nad tym tak spuszczać bo większość z nas sprzeda po roku czy dwóch auto.

A ja mialem Molla 7 lat wymienilem go dopiero w zeszlym roku na Varte.

A tak poza tym to

Nieslyszalem zeby audi dawalo Varty seryjnie ale moge sie mylic :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki aku wybrać do mojego jaki byłby wystarczalny, mam dylemat :disgust:

Centra Standard 65aH (540A) za 230zł

czy

Centra Plus 80aH (700A) za 320zł

Wg katalogu Centry żaden z tych które podałeś.

Zalecane są:

Futura CA770, Plus CB740 (taki mam ja i jestem bardzo zadowolony), albo Standard CC700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieek, ja miałem AKU 6-lat, ory seryjnie Varte.

Zgadzam sie że nie ma co sie nad tym tak spuszczać bo większość z nas sprzeda po roku czy dwóch auto.

A ja mialem Molla 7 lat wymienilem go dopiero w zeszlym roku na Varte.

A tak poza tym to

Nieslyszalem zeby audi dawalo Varty seryjnie ale moge sie mylic :mysli:

W ori dawali moll i rekordowo wytrzymaywały nawet 10-11 lat w dieslu. Teraz raczej nie ma sie co spodziewać takiej żywotności. Z aku to jak sie trafi zależy od egzemplarza. Mi np. shnajder (polski zap piastów) wytrzymał 8lat i słabł powoli nie to, że padł w jednym momencie. Asekuracyjnie został wymieniony przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie odnośnie akumulatora jaki powinien być dla silnika 2.8 ACK??,mam teraz 55 Ah i 420 rozruchowego i wydaje mi się mały jak dla tego silnika,dwa razy już się rozładował raz w mrozach po 2 dniach postoju a raz w normalnej temperaturze na plusie.

Akumulator ma 2 lata w tej chwili.

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum 70Ah jest zalecane do 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieek, ja miałem AKU 6-lat, ory seryjnie Varte.

Zgadzam sie że nie ma co sie nad tym tak spuszczać bo większość z nas sprzeda po roku czy dwóch auto.

A ja mialem Molla 7 lat wymienilem go dopiero w zeszlym roku na Varte.

A tak poza tym to

Nieslyszalem zeby audi dawalo Varty seryjnie ale moge sie mylic :mysli:

W ori dawali moll i rekordowo wytrzymaywały nawet 10-11 lat w dieslu. Teraz raczej nie ma sie co spodziewać takiej żywotności. Z aku to jak sie trafi zależy od egzemplarza. Mi np. shnajder (polski zap piastów) wytrzymał 8lat i słabł powoli nie to, że padł w jednym momencie. Asekuracyjnie został wymieniony przed zimą.

No dokładnie, mój też jeszcze palił normalnie, ale wystraszyłem sie nadchodzących mrozów -20C.

6 lat i miał 65%. Pewnie ze 2 lata by pochodził spokojnie ale duże mrozy i krótkie trasy jakie czasami robie a w dodatku jeżdze z małym dzieckiem - wiec lepiej było kupić nowy i mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem nowy akumulator. Centra Plus 74. 2 lata gwarancji

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...