Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Q

Ja moze nie z tej beczki ale mam problem z wycieraczkami mianowicie zona zostawila je wlaczone i przymarzly do szyby po przekreceniu stacyjki sie wlaczyly i teraz zamiast konczyc prace na podszybiu czyli na dole szyby koncza ja u gory co sie stalo prosze i pilna odpowiedz bo zima idzie i jak tu jezdzic prosze o odp na email [email protected] Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Q

Ja moze nie z tej beczki ale mam problem z wycieraczkami mianowicie zona zostawila je wlaczone i przymarzly do szyby po przekreceniu stacyjki sie wlaczyly i teraz zamiast konczyc prace na podszybiu czyli na dole szyby koncza ja u gory co sie stalo prosze i pilna odpowiedz bo zima idzie i jak tu jezdzic prosze o odp na email [email protected] Dziekuje

Chyba pomyliles tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Q

Ja moze nie z tej beczki ale mam problem z wycieraczkami mianowicie zona zostawila je wlaczone i przymarzly do szyby po przekreceniu stacyjki sie wlaczyly i teraz zamiast konczyc prace na podszybiu czyli na dole szyby koncza ja u gory co sie stalo prosze i pilna odpowiedz bo zima idzie i jak tu jezdzic prosze o odp na email [email protected] Dziekuje

:szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzeję kotleta. Co Panowie sądzicie o akumulatorach firmy Bosch? mogę kupić po dość atrakcyjnej cenie.

Aktualnie w paździerzu mam aku 80Ah, nie przy dużo trochę? Ogólnie to jakiej firmy aku polecilibyście do 1.9 AHU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzeję kotleta. Co Panowie sądzicie o akumulatorach firmy Bosch? mogę kupić po dość atrakcyjnej cenie.

Aktualnie w paździerzu mam aku 80Ah, nie przy dużo trochę? Ogólnie to jakiej firmy aku polecilibyście do 1.9 AHU ?

Spokojnie możesz kupować mniejszy np. 74Ah. Do Twojego będzie w sam raz. Z Boscha akumulatory są bardzo dobre - seria SLIVER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do 1.9TDi AFN 1997r standardowa wersja będzie dobry akumulator CENTRA STANDARD 70Ah czy Bosh Silver S3 70Ah jaka jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki kupić akumulator - silnik AVJ 2001rok 1.8 Turbo Quatro wg kodów wyposażenia J1L 280A 60Ah

Myślałem o Boschu ale czytałem, że można trafić na podróbę Chińską więc zostaje mi jeszcze VARTA BLUE Dynamic 60 Ah 60Ah/540A lub CENTRA FUTURA 60AH/600A

Ze względu na parametry lepiej wypada Centra i chyba na nią się zdecyduje tylko że katalog Centry zaleca do mojej A4 Centre Futura 64AH/640

Więc już sam nie wiem co wybrać i w jakich parametrach!

W związku ze sporymi mrozami jakie u nas teraz panują co sądzicie o stosowaniu pokrowcy (ocieplaczy) ochronnych na akumulatorze??

Wydłużą żywotność aku czy może mu zaszkodzą??

Czy stosuje je ktoś w A4??

Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Pytanie mam nadzieje, że we właściwym wątku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie prosto pytanie... mam oznaczenie w książce serwisowej J1U 95Ah/450A (1.9TDI AVF) nie jest to za mała moc? Ah widzę, ze mam dość spore, ale wszyscy tutaj do diesli biorą 600-700A - przynajmniej tych starszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie prosto pytanie... mam oznaczenie w książce serwisowej J1U 95Ah/450A (1.9TDI AVF) nie jest to za mała moc? Ah widzę, ze mam dość spore, ale wszyscy tutaj do diesli biorą 600-700A - przynajmniej tych starszych.

Przyklad:

340A wg DIN to jakies 620A wg EN

Tak apropo to potężny ten aku. 95Ah ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wartości 95Ah to raczej jest OK... webasto, nawigacja, grzane tyłki, pełna elektryka szyb, pełny pakiet oświetlenia itp. itd.

To teraz z tym DIN i EN rozumiem... nawet się dokształciłem... jakby ktoś chciał to tutaj ciekawy artykuł

http://www.e-autonaprawa.pl/artykuly/419/zasady-doboru-akumulatorow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki akumulator powinienem kupic do s4 b5 z 2000r? wyposazenie raczej bogate

http://www.akumulatorybosch.pl/wyszukiwarka.asp?idmodelu=12909&typ=2.7+Biturbo+quattro&pojemnosc=&rok=2000

http://www.akumulatorybosch.pl/wyszukiwarka.asp?idmarki=760

Jeżeli Cię stać to ten większy nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

To jaki powinien być akku do Twojego auta masz zakodowane w kodach (ksiazka serwisowa lub wnęka na koło zapasowe).

Czytaj też cały wątek - odpowiedz na Twoje pytanie padła na 99%. Jeśli znajdziesz się w pozostałym 1% - szukaj <a href="http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=117161.0">TUTAJ</a>

<a href="http://hostuje.net/file.php?id=45bb182a6d128d9450b62dfe282fdee9">TU</a> do pobrania tabela norm EN/DIN i cała prawda o doborze akumulatora. Prąd rozruchowy w kodach podany jest w normie DIN - w nowych akku podają normę EN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę od półtora roku na akumulatorze Centra Plus 74 Ah i póki co sprawuje się on bardzo dobrze. Jeżdżę głównie krótkie odcinki, więc oszczędzany nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do zakupu nowego akumulatora. Stary jeszcze chodzi, ale jak auto stało 8h na dworze to już ledwo, ledwo... Nie chcę czekać na koniec jego żywota. Chyba też kupie w sklepie (choć jest drożej), ale w razie problemów podjadę do sklepu na miejscu. Dzwoniłem i maja Varte 72Ah za 420zł. Dosyc drogo, no ale raz na kilka lat trzeba wydać tą kasę[br]Dopisany: 03 Grudzień 2010, 12:30_________________________________________________Dzwoniłem do znajomego, który ma sklep i poleca akumulator FORSE. co możecie powiedzieć na temat tych aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez stoje przed zakupem nowego, w starym jedna cele szlak trafil i Pupa, we wklejce z bagaznika tez mam 80Ah i 380A czy takie aku jeszce robia? czy jak wloze 80Ah z 600A to jakos to wplywa na aku a moze na instalacje? stary tez ma 600A ponoc jak jest za duze to tez nie za dobrze? moze sie ktos wypowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w ktorym dokladnie miejscu na tej wklejce w bagazniku jest informacja dotyczaca akumulatora????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...