Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem wybitnym specem od aku ale wydaje mi się że jeżeli masz ładowanie przez alternator dostowsowane do mocniejszego aku to przy używaniu słabszego alternator może ci go ugotować.

Ale niech się w tym temacie inni wypowiedzą :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, podpowiedzcie mi proszę. Wg kodów wyposażenia powinienem mieć baterię J0R = Battery 380 A (80 Ah), czyli wg EN prąd rozruchu w okolicach 630 A. Przyglądałem się ostatnio mojemu aku i zobaczyłem, że makaroniarz wcisnął sprawny, bo sprawny, ale chyba za mały aku Exide Excell Ex11 55Ah 460A (EN). Czyli generalnie za mały zarówno prąd rozruchowy jak i pojemność.

Czy mogę zostać przy tym aku czy powinienem wymienić na bardziej odpowiedni? Jakie mogą być nietypowe objawy związane ze stosowaniem za słabego akumulatora? Może elektronika samochodu generować jakieś głupie kody błędów?

Pozdrowienia!

Mozesz mieć problemy z rozruchem zimą.

Radio i komp nie wykluczone, że też dostanie głupawki jak zakrecisz mocniej rozrusznikiem podczas mocnego mrozu i nastapi chwilowy brak napięcia.

Regulator napięcia naładuje go tyle ile potrzeba i w dodatku szybko bo mniejszy aku.

Jak będzie łagodna zima i motorownia w dobrej kondycji to nic sie nie stanie oprócz ewentualnego nie odpalenia i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tani aku to w dziale sprzedam użytkownik flayer chce sprzedać 100Ah półroczny za 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

jaki aku kupic do audi a4 b6 1.8T 170ps + grzane fotele przod i tyl ? silnik AMB

z gory dziekuje

sprawdzilem i dzis mam zamontowany 510 62A a w danych z carfax mam battery 380 A (80 Ah) ale co dobrac teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

jaki aku kupic do audi a4 b6 1.8T 170ps + grzane fotele przod i tyl ? silnik AMB

z gory dziekuje

sprawdzilem i dzis mam zamontowany 510 62A a w danych z carfax mam battery 380 A (80 Ah) ale co dobrac teraz ?

Stanowczo za duży ten aku. Wielkościowo jak do diesla.

W moim 1,8t fabrycznie był 44Ah i 360A rozruchu. W zupełności wystarczy taki aku do silnika bo i tak zapala zawsze za pierwszym nawet w największe mrozy. Mały aku szybciej zregeneruje ubytek mocy po rozruchu.

Polecam firmę moll.

http://allegro.pl/wwwmotohurtcom-45-44-ah-moll-adac1-warszawa-i1223895634.html

http://allegro.pl/wwwmotohurtcom-55-ah-germany-moll-adac1-warszawa-i1223895638.html

Widziałem pomiar prądu rozruchowego aku tej firmy i jest on sporo wyższy niż deklaruje producent. Jak dobrze pamiętam to moc rozruchowa przy 44Ah jest około 410A

Kązdy szanujący sie taksówkarz ma pod maską takowy aku, z resztą wszystkie prorshe i audi fabrykę opusząją z mollem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

jaki aku kupic do audi a4 b6 1.8T 170ps + grzane fotele przod i tyl ? silnik AMB

z gory dziekuje

sprawdzilem i dzis mam zamontowany 510 62A a w danych z carfax mam battery 380 A (80 Ah) ale co dobrac teraz ?

Stanowczo za duży ten aku. Wielkościowo jak do diesla.

W moim 1,8t fabrycznie był 44Ah i 360A rozruchu. W zupełności wystarczy taki aku do silnika bo i tak zapala zawsze za pierwszym nawet w największe mrozy. Mały aku szybciej zregeneruje ubytek mocy po rozruchu.

Polecam firmę moll.

http://allegro.pl/wwwmotohurtcom-45-44-ah-moll-adac1-warszawa-i1223895634.html

http://allegro.pl/wwwmotohurtcom-55-ah-germany-moll-adac1-warszawa-i1223895638.html

Widziałem pomiar prądu rozruchowego aku tej firmy i jest on sporo wyższy niż deklaruje producent. Jak dobrze pamiętam to moc rozruchowa przy 44Ah jest około 410A

Kązdy szanujący sie taksówkarz ma pod maską takowy aku, z resztą wszystkie prorshe i audi fabrykę opusząją z mollem.

dzieki za odpowiedz

dziwne ze w USA montuja 80Ah i taki maly prad 380A :/ bo taki fabrycznie byl ja po sciagnieciu samochodu musialem wymienic aku zalozylem 62A 510 prad i teraz znow mnie czeka wymiana stad to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo za duże takie akumulatory do alternatora w jaki są wyposażane benzyniaki.

No ale jak kto chce to wszystko może ząłożyć :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo za duże takie akumulatory do alternatora w jaki są wyposażane benzyniaki.

No ale jak kto chce to wszystko może ząłożyć :gwizdanie:

wytlumacz mi w takim razie ile powinienem miec :) bo fabryka dala mi 80Ah i taki maly prad 380A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój z fabryki wyjechał z aku 44Ah i 360A EN a motor ten sam co Twój.

Podaj kody wyposażenia to Ci podam jaki miałes aku w ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój z fabryki wyjechał z aku 44Ah i 360A EN a motor ten sam co Twój.

Podaj kody wyposażenia to Ci podam jaki miałes aku w ori

moze tylko ta roznica ze moj jest z usa moze tam dawali wieksze bo oni lubia wszystko co duze :)

w historii auta tez mam po vinie sprawdzane ze taki byl jedyne co sie nie zgadzalo to jak go kupilem mial zamiat 215/55/16 205/55/16 opony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55-60 Ah to według mnie max co tam można włożyć. I tak silnik zapala za pierwszym razem, a znów nie jest to jakaś nasto cylindrowa jednostka lub diesel, który ma duże sprężanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniek masz miec rozruch 380 A wg DIN czyli jakies 630 A wg EN. ta futura bedzie idealna - centra futura 77ah 760ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki endriuu :good: wybierałem z Varty bo mam na nie zrobioną dobrą cenę i waham się pomiędzy tymi dwoma modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

do 1.9 AVF max jaki akumulator mogę założyć?

zastanawiam sie nad centa futurą 100AH 900a

http://moto.allegro.pl/centra-futura-100ah-900a-100ah-akumulator-ca1000-i1272656069.html

czy to będzie dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...