Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no to jestem zdecydowany, i w furce ląduje Centra Futura 77Ah 760A (EN) :good:

także zimowe mody będę miał za sobą :naughty:[br]Dopisany: 16 Grudzień 2009, 22:52_________________________________________________

Ja kupowałem w siedlcach w sklepie.

ile Cię wyszedł, możesz walnąć PW :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale na wlepce jest 80Ah i 360A, także powinien wystarczyć, ale jak mówicie że przy 77 nie będzie problemu to wezmę tą futurę chyba :good:

360A to norma DIN, a wiekszosc akku ma podana normę EN do rozruchowego. kilka stron wcvzesniej podawalem link do pdf`a na elektrodzie z tabelka przelicznikową DIN na EN i inne normy.

FUTURA to dobry wybór :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki

http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumulator-centra-futura-ca770-77ah-760a-p-195.html

W moim wcześniejszym aucie Mendo 2.0 padł alternator, jeździłem bez ładowania i w końcu padł akumulator.

Auto postało noc, akumulator podregenerował się mogłem dojechać do mechanika.

Centra Futura!!! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem u mnie o Centre Futurę i 376 złociszy powiedzieli :gwizdanie:, także dość za niedługo pojawi się pod maską :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem varte silver dynamic bo miała wiekszy prąd rozruchowy

77Ah 780A

Silver dynamic to również dobry wybór wg mnie :good:. Ale nie sądzę by różnica 10 czy 20A prądu rozruchowego była odczuwalna.

Cenę pewnie też Varta miała wyższą od Centry z tego co się orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Criss, mówisz że lepiej kupić tą wartę, te 20A będzie aż tak odczuwalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również rozważałem kupno Silver dynamic, ale nigdzie nie mieli od ręki, musiałbym zamawiać i czekać na niego ze 2 dni. W jednym sklepie znalazłem Silver dynamic ale 72Ah, a chciałem właśnie 77, toteż zdecydowałem się na Centrę.

Slepy znam pare osób które jeżdżą z aku o mocy rozruchowej 640-680A. Także w porównaniu do 760A pewnie jest różnica. Ale 760 czy 780 to prawie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi akumulator i trzeba wymienić - w kodach wyposażenia mam akumulator 82Ah.

Taki będzie Ok , czy może jakiś większy ??? - http://moto.allegro.pl/item860371935_centra_futura_ca852_85ah_800a_warszawa.html

Jeżdżę dużo po mieście częste odpalanie. Nie użytkowałem jeszcze Futury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi akumulator i trzeba wymienić - w kodach wyposażenia mam akumulator 82Ah.

Taki będzie Ok , czy może jakiś większy ??? - http://moto.allegro.pl/item860371935_centra_futura_ca852_85ah_800a_warszawa.html

Jeżdżę dużo po mieście częste odpalanie. Nie użytkowałem jeszcze Futury...

U mnie wg kodu wyposażenia powinien byc 80Ah. Polecono mi Centre future ca770 i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowałem na szybko akumulator (padł mi na jakimś zadupiu), polecono mi Jenox Classic 72Ah - według jakiejś mądrej książki ,bo po co przepłacać. Pochodził troche ponad rok - przy okazji był podładowywany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi akumulator i trzeba wymienić - w kodach wyposażenia mam akumulator 82Ah.

Taki będzie Ok , czy może jakiś większy ??? - http://moto.allegro.pl/item860371935_centra_futura_ca852_85ah_800a_warszawa.html

Jeżdżę dużo po mieście częste odpalanie. Nie użytkowałem jeszcze Futury...

bardzo dobry wybór :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do 1.8 ADR akumulatorek 60 Ah nie będzie za duży :mysli:

za duży. do ADR musi być akku 220 A (44 Ah). 220A rozruchowy oczywiscie wg DIN (czyli ok 400A EN). Kupisz za duzy i bedzie niedoladowany - szybko padnie.

Od czego zalezy to czy bedzie doladowany czy nie? Od alternatora chyba, nie?

Czemu centra w swoich tabelach do 1.6 zaleca zaleca az CA640(futura 64Ah) lub CB620(centra plus 62 Ah)?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do 1.8 ADR akumulatorek 60 Ah nie będzie za duży :mysli:

za duży. do ADR musi być akku 220 A (44 Ah). 220A rozruchowy oczywiscie wg DIN (czyli ok 400A EN). Kupisz za duzy i bedzie niedoladowany - szybko padnie.

Od czego zalezy to czy bedzie doladowany czy nie? Od alternatora chyba, nie?

chyba jednak tak.

Czemu centra w swoich tabelach do 1.6 zaleca zaleca az CA640(futura 64Ah) lub CB620(centra plus 62 Ah)?

Pozdr.

nie patrz co zaleca centra. patrz co zaleca Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...