Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na allegro Moll też jest za 399 pln z przesyłką http://allegro.pl/item798720557_niemiecki_aku_moll_74ah_szczecin_wysylka_0_zl.html

ale wolałbym kupic na miejcu w razie jakichkolwiek późniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro Moll też jest za 399 pln z przesyłką http://allegro.pl/item798720557_niemiecki_aku_moll_74ah_szczecin_wysylka_0_zl.html

ale wolałbym kupic na miejcu w razie jakichkolwiek późniejszych problemów.

ja u nich kupowałem. co prawda na miejscu ale mogę polecić ta firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u nich kupowałem. co prawda na miejscu ale mogę polecić ta firmę.

coś czuje, że dołoże te 6 dyszek ale również kupie na miejscu we Wro i przy okazji sprawdzą chłopaki ładowanie a w przypadku jakichkolwiek problemów nie będę musiał wysyłac akumulatora itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przedzwoniłem do sklepu we wrocku i pogadałem ze sprzedawcą. Pod uwagę brałem tylko 2 akumulatory:

-> Moll 74 Ah 680 A

-> Centra Futura 77Ah 760A

Moll to bardzo dobry aku. Ale na twoim miejscu nie kupował bym aku mniejszego niż jest seryjnie. Po za tym ten co napisałeś to MOLL Standard a dużo lepszy jest M3 PLUS. W AWX/AVF seryjnie jest aku 80Ah jak możesz to kup taki sam lub o 5-10% wiekszej pojemności. Polecam MOLE M3 PLUS 85Ah. To chyba najlepszy aku do twojego auta. Coś atkiego jak w tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item796476012_moll_m3_plus_85ah_zabrze_katowice_sklep.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moll to bardzo dobry aku. Ale na twoim miejscu nie kupował bym aku mniejszego niż jest seryjnie. Po za tym ten co napisałeś to MOLL Standard a dużo lepszy jest M3 PLUS. W AWX/AVF seryjnie jest aku 80Ah jak możesz to kup taki sam lub o 5-10% wiekszej pojemności. Polecam MOLE M3 PLUS 85Ah. To chyba najlepszy aku do twojego auta.

Tak jak pisałem wcześniej posiadam fabryczny aku Molla, który zarówno według kodu J1D jak i oznaczeń na nim samym posiada nastepujące parametry

-> 72 Ah 640 A (EN)

więc ten 74 Ah 680 A nie będzie mniejszy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Molla u siebie - autko z 2002r. Czy to mozliwe, ze ten aku wyjechal z fabryki razem z autkiem i dziala juz 7lat? W lato sprawdzilem poziom elektrolitu - bylo totalnie sucho w srodku, wlalem wiec ok litr wszedl do srodka. Autko odpalalo na dotyk zeszlej zimy w zakopanem rano gdy bylo -17. Te Molle to niezle baterie :>

Mam nadzieje, że i ta zime wytrzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to możliwe, ze ma 7 lat. totlanie sucho nie moglo byc. po odparowaniu wody, powinno zostac ok 30% kwasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to możliwe, ze ma 7 lat. totlanie sucho nie moglo byc. po odparowaniu wody, powinno zostac ok 30% kwasu...

Moze i cos bylo ale swiecilismy latarka z ojcem do tych dziur i ruszalismy aku i nic - wydawalo sie, ze jest sucho. Wszedl prawie litr wody destylowanej. Autko bylo uzytkowane w angli przez wiekszosc czasu a jak wiadomo zim srogich tutaj nie ma. W zeszle swieta bylem w zakopanem a tu -17 pewnej nocy aż fis ledwie wyswietlał jak go rano odpalilem - to musialbyc dla niego szok :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem varte silver dynamic 77ah i 780A

Nastepnego dnia od wlozenia go mialem napiecie 12,4V, po 4 godzinach ladowania kolejnego dnia mialem rano 12,5V ( mrozu wielkiego nie bylo moze z -2 ) i nie wiem czy jest cos nie tak z nim ?

Wyczytalem ze 12,5V to jest takie graniczne napiecie ( ponizej powinno sie doladowac) a gdzie indziej tak szacuja:

-12,75 V to 100% naładowania w temperaturze 20st.C

-12,5 V to około 75% stanu naładowania,i odpowiednio:

-12.35 V - 60%,

-12.15 V - 40 %,

-11,95 V - 20%,

-11,75 V - 0%.

Czy poczekac jeszcze czy moze sam dojdzie sam do siebie?

Robie codziennie do pracy trasy ok 40km wiec powinien sie podladowac ale nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to możliwe, ze ma 7 lat. totlanie sucho nie moglo byc. po odparowaniu wody, powinno zostac ok 30% kwasu...

swiecilismy latarka z ojcem do tych dziur i ruszalismy

moze ruszaliście nie w tych dziurach co czeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ruszaliście nie w tych dziurach co czeba?

Hehe wyczuwam ironie ale moj ojciec jest mechaniorem z 40-letnim stażem wiec nie sadze zeby niewiedzial co robi.

P.S mial nawet takiego audika jak mam w avatorze 80L z 4-biegowa skrzynia :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ruszaliście nie w tych dziurach co czeba?

Hehe wyczuwam ironie ale moj ojciec jest mechaniorem z 40-letnim stażem wiec nie sadze zeby niewiedzial co robi.

P.S mial nawet takiego audika jak mam w avatorze 80L z 4-biegowa skrzynia :kox:

:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej posiadam fabryczny aku Molla, który zarówno według kodu J1D jak i oznaczeń na nim samym posiada nastepujące parametry

-> 72 Ah 640 A (EN)

więc ten 74 Ah 680 A nie będzie mniejszy :wink4:

To fatycznie 74Ah wystarczy. Tylko jak masz kupować mola to polecam M3 Plus bo jest dużo lepszy.

Ciekawe to jest bo ja mam auto praktycznie z tym samym silnikiem tylko starsze i miałem orginalnie aku 80Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu kupiłem Varte Blue Dynamic 80Ah i 740A rozruchu. Na razie jest ok, ale okaże się jak przyjdą poważne mrozy. Przez dwa tygodnie czytałem na necie opinie na temat akumulatorów i co człowiek i inna opinia. Z tego co czytałem to najlepiej było by kupić Molla lub Bannera, ale że na miejscu były tylko centry i varta to wziąłem varte. Myślałem nad Vartą silwer dynamic 77Ah i 780A ale sprzedawca powiedział że niby jest bardziej wyżyłowana i ma cieńsze płyty niż blue dynamic i wybrałem właśnie ten. Czas pokaże czy dobrze zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego kupiłem Centra Futura 85Ah 800A i działa super i pasuje idealnie jesli chodzi o rozmiar,zapana na dotyk.Polecam i pozdrawiam

Centra Futura ma jedną bardzo poważną wade, nie ma korków. po trzech latach jak skończy sie gwarancja w akumulatorze wyparuje część elektrolitu i straci swoja sprawność a nie da się go uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego kupiłem Centra Futura 85Ah 800A i działa super i pasuje idealnie jesli chodzi o rozmiar,zapana na dotyk.Polecam i pozdrawiam

Centra Futura ma jedną bardzo poważną wade, nie ma korków. po trzech latach jak skończy sie gwarancja w akumulatorze wyparuje część elektrolitu i straci swoja sprawność a nie da się go uzupełnić.

Akumulator samochodowy bezobsługowy powinien - przy dobrze działającym reg. alternatora - wytrzymać bez dolewania wody destylowanej nawet 6 lat. W nowych aku. jest nieznaczny nadmiar elekrolitu (powyżej poziomu max) z dodatkami chemicznymi zapobiegającymi nadmiernemu gazowaniu elektrolitu i to powinno starczyć na całe życie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego kupiłem Centra Futura 85Ah 800A i działa super i pasuje idealnie jesli chodzi o rozmiar,zapana na dotyk.Polecam i pozdrawiam

Centra Futura ma jedną bardzo poważną wade, nie ma korków. po trzech latach jak skończy sie gwarancja w akumulatorze wyparuje część elektrolitu i straci swoja sprawność a nie da się go uzupełnić.

Akumulator samochodowy bezobsługowy powinien - przy dobrze działającym reg. alternatora - wytrzymać bez dolewania wody destylowanej nawet 6 lat. W nowych aku. jest nieznaczny nadmiar elekrolitu (powyżej poziomu max) z dodatkami chemicznymi zapobiegającymi nadmiernemu gazowaniu elektrolitu i to powinno starczyć na całe życie akumulatora.

Powinno ale niestey tak nie jest. Otwórz jakikolwiek bezobsługowy akumulator po 3-4 latach użytkowania to zobaczysz że brakuje w nim elektrolitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości pojechałem do ASO sprawdzić jakie wsadzają akumulatory i w jakiej cenie. 600 pln varta.

Tylko jak masz kupować mola to polecam M3 Plus bo jest dużo lepszy.

Zobaczę jaka będzie różnica cenowa. Kamina Start jest za 460 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...