Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnosnie akumulatorow, dzisiaj jade na wymiane - bedzie Varta silver dynamic 77Ah i 780 prad rozruchowy. Mam pytanko - od czego jest ten przewod ktory wchodzi do akumulatora (mam oryginalnego MOLLA) - jest on owiniety plastikową spreżystą izolacja i wchodzi w gorną część aku z boku. Podejżewam, że jak załoze warte to ten kabelek bede sobie mogł włożyć w d... bo varta nie ma takiego gniazda. :evil:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie akumulatorow, dzisiaj jade na wymiane - bedzie Varta silver dynamic 77Ah i 780 prad rozruchowy. Mam pytanko - od czego jest ten przewod ktory wchodzi do akumulatora (mam oryginalnego MOLLA) - jest on owiniety plastikową spreżystą izolacja i wchodzi w gorną część aku z boku. Podejżewam, że jak załoze warte to ten kabelek bede sobie mogł włożyć w d... bo varta nie ma takiego gniazda. :evil:

pozdr

Jest to odpowietrzenie akumulatora przydatna rzecz. Mi na koniec jak coś strzeliło w akumulatorze to po jego wyjęciu stwierdziłem, że obudowa jest napęczniała przy słupku i dzięki temu uniknąłem rozłupania aku i zalania kwasem podszybia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wiem teraz, że to jest do odprowadzania gazu. Wlasnie wymienilem w warsztacie aku na varta silver dynamic 77Ah 780A - w nim tez jest otwor do odprowadzania gazu. Jest na 4-letniej gwarancji. Mam jedynie nadzieje, że nie bedzie zbyt słaby ale na angielskie zimy powinien styknac. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacze sie pod temat.... Jaki powinienem kupić aku do mojej AFB? Orientuje się ktoś?

Dodam tylko ze na stronie Varty są 4 aku do mojego silnika. Nie wiem który wybrać, bo rozbieżnośc jest spora.... od 70A do 100A :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacze sie pod temat.... Jaki powinienem kupić aku do mojej AFB? Orientuje się ktoś?

Dodam tylko ze na stronie Varty są 4 aku do mojego silnika. Nie wiem który wybrać, bo rozbieżnośc jest spora.... od 70A do 100A :mysli:

Dowiesz sie z kodu wyposazenia. w 2.5 TDi byly montowane akku od 80 do 110 Ah w zaleznosci od wyposazenia. masz duzo odbiornikow pradu (podgrzewane siedzenia itp) laduj 100Ah. masz mniej - wsadz 80Ah i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacze sie pod temat.... Jaki powinienem kupić aku do mojej AFB? Orientuje się ktoś?

Dodam tylko ze na stronie Varty są 4 aku do mojego silnika. Nie wiem który wybrać, bo rozbieżnośc jest spora.... od 70A do 100A :mysli:

Zobacz z kodów wypoasażenia jaki masz alternator i bedziesz wiedział jaki aku włożyc. Nie sugeruj sie żadnym wypasem samochodu itp bo przecież te wszystkie gadzety działaja w większosci jak silnik pracuje. Najważniejsze jest mieć dobrze dobrany aku do alternatora. I nie bierz wiekszego na zapas jak to niektórzy robią.

Lepiej jest miec mały aku a naładowany niż duzy i niedoładowany.

Polecam np taki tylko chyba jest za mały ale trzeba by sprawdzić

http://www.allegro.pl/item837456052_akumulator_moll_74ah_szczecin_wysylka_0_zl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacze sie pod temat.... Jaki powinienem kupić aku do mojej AFB? Orientuje się ktoś?

Dodam tylko ze na stronie Varty są 4 aku do mojego silnika. Nie wiem który wybrać, bo rozbieżnośc jest spora.... od 70A do 100A :mysli:

Zobacz z kodów wypoasażenia jaki masz alternator i bedziesz wiedział jaki aku włożyc. Nie sugeruj sie żadnym wypasem samochodu itp bo przecież te wszystkie gadzety działaja w większosci jak silnik pracuje. Najważniejsze jest mieć dobrze dobrany aku do alternatora. I nie bierz wiekszego na zapas jak to niektórzy robią.

Lepiej jest miec mały aku a naładowany niż duzy i niedoładowany.

Polecam np taki tylko chyba jest za mały ale trzeba by sprawdzić

http://www.allegro.pl/item837456052_akumulator_moll_74ah_szczecin_wysylka_0_zl.html

A gdzie znajde symbol alternatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bagażniku i w ksiązce serwisowej masz kody wyposażenia i tam jest napisane jaki masz alternator.

Wejdziesz na jakąś stronę z kodami wyposażenia i bedziesz wszystko mógł sobie odczytać a moze czegoś ciekawego dowiesz sie o swoim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bagażniku i w ksiązce serwisowej masz kody wyposażenia i tam jest napisane jaki masz alternator.

Wejdziesz na jakąś stronę z kodami wyposażenia i bedziesz wszystko mógł sobie odczytać a moze czegoś ciekawego dowiesz sie o swoim samochodzie.

Ale które to oznaczenie w tej naklejce w kole? Bo tam sporo jest oznaczeń. Co do wyposażenia to sprawdzałem i w ałcie sie wszystko zgadza z naklejką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisuj wszystkie po kolei i w koncu natrafisz na własciwy.

Jak dobrze pamiętam to 8GD to 90A taki ja mam ale Ty masz większy np 8GU to jest 140A[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 16:01_________________________________________________Acha a akumulator jaki był w oryginale to oznaczenia J..

Musisz znaleźć takowe oznaczenie w kodzie wyposażenia i zaczynające sie na J i dopisac pozostałe dwa znaki i wpisać w szukajkę J..+battery i bedzie wszystko jasne dodatkowo zerkasz jaki był altek tal dla kontroli i spokoju sumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisuj wszystkie po kolei i w koncu natrafisz na własciwy.

Jak dobrze pamiętam to 8GD to 90A taki ja mam ale Ty masz większy np 8GU to jest 140A[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 16:01_________________________________________________Acha a akumulator jaki był w oryginale to oznaczenia J..

Musisz znaleźć takowe oznaczenie w kodzie wyposażenia i zaczynające sie na J i dopisac pozostałe dwa znaki i wpisać w szukajkę J..+battery i bedzie wszystko jasne dodatkowo zerkasz jaki był altek tal dla kontroli i spokoju sumienia.

Wrzuce zdjęcie bo dalej nie wiem które to oznaczenie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e1cf4532fdc3d3f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra austryjacka firma spokojnie możesz brać, podobno robią aku na pierwszy montaż do niektórych Audi, BMW, VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój akumulator padł dzisiaj rano. Jutro zamierzam kupić nowy. Co sądzicie o firmie Banner ??

tez dobre produkuja akumulatorki :good: albo centra też jest :good: banner ma 2 lata gwarancji a np centra 3 latka :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wcześniej Banner'a. Tydzień temu dokonał żywotu, wytrzymał pare dobrych lat, teraz kupiłem Centre Futura 77Ah dali mi gwarancje 3 lata - koszt 360zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro, a w zasadzie dzisiaj się rozejrzę. Właśnie zastanawiam się nad : Vartą, Centrą i Bannerem coś koło 77-80Ah i prądem rozruchowym powyżej 700 A.

Nie wiem jeszcze co wybiorę. Nie bez znaczenia będzie też cena (oczywiście nie mówię tu o różnicach rzędu 10 zł)

Myślałem też o Mollu, ale tu już róznice cenowe są wyższe. Poza tym nie wiem czy w Siedlcach wogóle mają Molla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj byłem zmuszony wym akumulator i kupiłem Boscha 56Ah i 480A, jak na razie skończyły sie problemy z ciezkim odpalaniem porannym, kreci jak szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...