Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro masz MOLL M3 Plus 75Ah/670A za 428zł i 85Ah/710A za 488zł ja akurat od nich kupowałem bo mieszkam niedaleko tego sklepu. Ogólnie polecam tylko trzeba sprawdzać date produkcji aku bo mi chcieli sprzedac taki co 1,5 roku leżał na magazynie ale w końcu dorwałem taki który był wyprodukowany tylko parę miesiecy wczesniej.

Kamina Start to podstawowy akumulator firmy MOLL, M3 Plus jest dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na allegro masz MOLL M3 Plus 75Ah/670A za 428zł i 85Ah/710A za 488zł ja akurat od nich kupowałem bo mieszkam niedaleko tego sklepu. Ogólnie polecam tylko trzeba sprawdzać date produkcji aku bo mi chcieli sprzedac taki co 1,5 roku leżał na magazynie ale w końcu dorwałem taki który był wyprodukowany tylko parę miesiecy wczesniej.

Kamina Start to podstawowy akumulator firmy MOLL, M3 Plus jest dużo lepszy.

Dzięki za wskazówki, dziś zakupiłem aku Molla M3 Plus 75Ah/670A za 390 pln :) W którym miejscu podana jest data produkcji ? na szybko znalazłem na słupku akumulatora wybite cyfry 34 09 co mogłoby wskazywac na 34 tydzień 2009 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, dziś zakupiłem aku Molla M3 Plus 75Ah/670A za 390 pln :) W którym miejscu podana jest data produkcji ? na szybko znalazłem na słupku akumulatora wybite cyfry 34 09 co mogłoby wskazywac na 34 tydzień 2009 r.

Tak to data produkcji. To dobrze trafiłeś aku wyprodukowany 12 tygodni temu czyli prawie nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VARTA jedna z lepszych naprwde sprawdzonych ,ja ostatnio swoj wyrzucalem jeszcze orginal byl VARTY z logiem VW Audi :D 14 lat przezyl:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...przeczytałem wątek cały i dalej pupa :embarrassed: z wlepy wynika ze mam miec AQ 80ah...dzis byłem w sklepie to koles mi doradził 77Ah i powiedział ze spokojnie wystarczy.. I teraz sie zastanawiam czy wziąć z mniejszym parametrem AH czy z wiekszym np 85ah :mysli:

Ja do swojego kupiłem Centra Futura 85Ah 800A i działa super i pasuje idealnie jesli chodzi o rozmiar,zapana na dotyk.Polecam i pozdrawiam

seryjnie jest aku 80Ah jak możesz to kup taki sam lub o 5-10% wiekszej pojemności. Polecam MOLE M3 PLUS 85Ah. To chyba najlepszy aku do twojego auta.

:disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3Ah czyli bardzo mała różnica. Prąd rozruchowy podałeś w dwóch różnych normach dlatego taka różnica. Jak przeliczysz na tą samą norme to pewnie też będzie bardzo podobna wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany a co sądzicie o AQ żelowych :mysli:

W samochodzie nie wiem, ale mam doświadczenie w motocyklu. Generalnie aku ma 3 lata. Z czego od 2 stoi w garażu i jest niestety bardzo rzadko używany ;(. Temperatura w garażu około 10 - 15 stopni (zależy od pory roku) W ubiegłym tygodniu z trudem, ale zapalił. Akumulator w życiu nie widział prostownika. Dla mnie to super sprawa. Lżejszy, nic się nie wylewa (raz przy przewrotce aku wysunął się z obejm i wylał się elektrolit... skończyło się u lakiernika, do wymiany było też trochę kabli) jest naprawdę bez obsługowy.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupić centre 100ah 900a mam 1.9 110 czyli powinienem mieć 80 jak myślicie będzie nie doładowywać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupić centre 100ah 900a mam 1.9 110 czyli powinienem mieć 80 jak myślicie będzie nie doładowywać??

74 - 77Ah to nie jst duza roznica ale 74 a 105 to juz przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...