Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja posiadam Centre Future ze znaczkiem + czyli całkowicie hermetyczny i bez możliwości ingerencji (dolewania wody destylowanej - nie ma takiej potrzeby) 75 Ah 760 Amper prąd rozruchu. Silnik 1.9 TDI 131 KM. Akumulator 425zł ale na krótkie odcinki gdzie często robisz postoje tj w moim przypadku 2km-postój 8h-2km-postój itd jest nie do zajechania. Polecam z tym że ciężko go dostać na allegro. Jest droższy o około 100zł od zwykłych Centa Futura z praktycznie takimi samymi parametrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Potwierdzam, Centra Futura to bdb akumulatory i jeszcze dają gratis assistance chyba na 2 czy 3 lata, także gdyby prądu brakło to dzwonisz po pomoc i Ci gratis odpalają furę. U siebie w audi mam jeszcze ori :audi:, ale w innych autach Futura służy już długo i dobrze. A parametrami przewyższa np. Boscha Silver i inne.. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponad rok temu zakupiłem Centra Futura 77Ah i jestem bardzo zadowolony. W zimie nawet po kilkudniowym postoju pod blokiem samochód odpalał bez żadnego problemu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w futurze magiczne oczko od 2 lat pokazuje czarną kropkę ale nadal kręci tylko ja mam benzyniaka.

Próbowałem ją otworzyć, żeby zobaczyć ile jest elektrolitu ale nie udało mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest czarna kropka to po prostu go doładuj niskim prądem i powinno się je ładować specjalnym prostownikiem o napięciu nie przekraczającym 14.5 V ale jednorazowo możesz doładować zwykłym prostownikiem - taki ma przeważnie prąd ładowanie 16> V. Gdyby brakowało elektrolitu świeciła by biała kropka - patrz historie na akumulatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest czarna kropka to po prostu go doładuj niskim prądem i powinno się je ładować specjalnym prostownikiem o napięciu nie przekraczającym 14.5 V ale jednorazowo możesz doładować zwykłym prostownikiem - taki ma przeważnie prąd ładowanie 16> V. Gdyby brakowało elektrolitu świeciła by biała kropka - patrz historie na akumulatorze

Zawsze niezależnie od nałądownaia swieci sie czarna. Dziennie przejeżdzam około 200km i nadal to samo nawet po trasie 600 km nic nie pomaga jak dołądowują prostownikiem to nadal to samo jak do wkłądam do samochodu i sie delikatnie przekręci pojawia sie chwilowo zielone. Tylko pod kątwm około 10* lub wiecej. Pogodziłęm sie z tym najwaniejsze ze kreci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akumulator 12v 450a 95Ah w swoim aucie, jaki najlepiej teraz zapodać bo tej zimy chyba nie przetrzyma :mysli:

Jak zamierzasz dłużej pojeździć tym autem to polecam moll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę wymieć aku w mojej A4 . Co myślicie o tym rozwiązaniu? :mysli:

http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=515&artikelNr=5852000803162&application=PKW&modellinetype=19842

Pzdr :hi:

Jak w każdym temacie opinie będą się różnić ale moim zdaniem dobry wybór :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi akurat tak sie przytrafiało ze w dwoch autach jakie mialem zawsze byl aku Varta i teraz tez kupilem Varte i wszystko bangla:) Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, kupiłem tak jak mówiłem ta Vartę Silver Dynamic. Ale teraz pytanie za 100pkt. Jak wymienić akumulator w A4 B7? Dostęp mizerny, widzę tylko u dołu akumulatora śrubkę sześciokątną, ale żeby tam się dostać to chyba pół silnika muszę rozebrać :decayed:, ew zespawać jakiś długi klucz, żeby tam sięgnąć. Są jeszcze jakieś niespodzianki, czy tylko ta jedna śrubka? Z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, kupiłem tak jak mówiłem ta Vartę Silver Dynamic. Ale teraz pytanie za 100pkt. Jak wymienić akumulator w A4 B7? Dostęp mizerny, widzę tylko u dołu akumulatora śrubkę sześciokątną, ale żeby tam się dostać to chyba pół silnika muszę rozebrać :decayed:, ew zespawać jakiś długi klucz, żeby tam sięgnąć. Są jeszcze jakieś niespodzianki, czy tylko ta jedna śrubka? Z góry dzięki :hi:

tylko ta jedna śruba klucz imbus :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem jednak na Vartę Silver Dynamic 85Ah 800A. Miałem taki seryjnie od początku. Gość w hurtowni powiedział, że do Audi A4 jeszcze tak naszpikowanego elektroniką tylko taki poleca. Na lata będzie :good:[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2011, 19:24_________________________________________________

OK, kupiłem tak jak mówiłem ta Vartę Silver Dynamic. Ale teraz pytanie za 100pkt. Jak wymienić akumulator w A4 B7? Dostęp mizerny, widzę tylko u dołu akumulatora śrubkę sześciokątną, ale żeby tam się dostać to chyba pół silnika muszę rozebrać :decayed:, ew zespawać jakiś długi klucz, żeby tam sięgnąć. Są jeszcze jakieś niespodzianki, czy tylko ta jedna śrubka? Z góry dzięki :hi:

tylko ta jedna śruba klucz imbus :hi:

Góral65 dzięki za info, poradziłem sobie zwykłym śrubokrętem , tylko długim :D

Pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi w końcu oryginalny fabryczny 6-letni AKU (był na nim numer części Audi) 70Ah. Napięcie na zaciskach 10,88V. Wziąłem go do domu. Oderwałem naklejkę, odkręciłęm 6 korków i dolałem bagatela 1,5 litra wody ;( Podładowałem dziada automatycznym prostownikiem Einhell 12V (7/10A) przez całą noc. Po 3 dniach postoju napięcie wynosi 10,5V. Umarł. Gdybym wiedział, że tam pod naklejką pod spodem są korki, to na pewno dolałbym wody dzień po zakupie Audioli.

Montuję dzisiaj Centrę Futurę 77Ah (400zł). Mam nadzieję, że alternator zdoła go doładowywać podczas jazdy.

Czy do Futury nie ma możliwości dolania wody destylowanej? Nie da się zdjąć jakiejś klapki, pokrywki? Znowu elektrolitu ubędzie i po akumulatorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...