Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Pierwsze mrozki przyszły a mój aku już odmówił posłuszeństwa, w sumie to już powinienem go wymienić rok temu ale jakoś przetrwał, zastanawiam się nad aku poniżej (Audi B7 2,0TDI 140KM) :

MOLL KAMINA START 70 74 Ah 680A P+ TEST ADAC NR 1 (3736931647) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Akumulator Centra FUTURA 12V 72Ah/720A (3715479705) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Akumulator BOSCH S4007 12V 72Ah/680A (3735316881) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Byłem już prawie zdecydowany na Centre Future, ale dziś poczytałem na ceneo bardzo dużo negatywnych opinii i pojawiły się wątpliwości, macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Po dokładniejszym przeanalizowaniu watku dodam jeszcze:

Akumulator Varta Blue Dyn. E43 72Ah 680A 72 AH (3689797084) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

A teraz jak ja to widzę:

Moll - jednak chyba nie, ten który tu wkleiłem to nie ten Moll o którym mowa, a ten drugi chyba jest trochę droższy

Centra - jednak nie, zbyt wilele negatywnych opinii

Bosh S4 vs Varta Blue - zdaje się że podobne akumulatory, cena podobna. Marka Bosch bardziej do mnie przemawia, z drugiej strony skoro Vartę montują w fabryce...tylko pytanie czy ten model???

Tak więc moim zdaniem dobrym wyborem będzie Bosch lub Varta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie moja wina ze nie mam kompltenej wlepki i nie wiem jaki mam miec wiec nie spinaj się

Trzeba było tak od razu napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat Akumulator Varta Blue Dyn. E43 72Ah 680A 72 AH (3689797084) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ten kupiłem do swojego auta tylko dalem za niego 350 i 3 lata gwarancji. po 2 tyg użytkowania nie mam problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat Akumulator Varta Blue Dyn. E43 72Ah 680A 72 AH (3689797084) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ten kupiłem do swojego auta tylko dalem za niego 350 i 3 lata gwarancji. po 2 tyg użytkowania nie mam problemów

Johnson Controls udziela 24-ro miesięcznej gwarancji na swoje produkty, chyba, że sam sprzedawca dorzucił Tobie jeden rok ekstra, co byłoby rzeczą niezwykłą z Jego strony. W przypadku wystąpienia wady fabrycznej po 2 latach eksploatacji, ma po prostu plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniu

Jeśli dobrze pamiętam to Varta produkuje a Bosch nakleja swoje etykietki na produkty z Varty. Trzeba pamiętać która linia Varty odpowiada której w Boschu i wybrać to co akurat będzie tańsze.

Może się mylę ale chyba ważniejsze niż wybór między Vartą, Boschem i Centrą jest to, żeby sprawdzić datę produkcji konkretnego egzemplarza, mieć przy sobie woltomierz i sprawdzić napięcie czy nie jest podejrzanie niskie. Można ponoć trafić na leżaki z poprzednich sezonów a że nikt ich raczej nie ładuje w magazynach no to i można mieć później z taką baterią problemy. Ja tak zrobiłem. Data była 4 mies wstecz, nap. aku zdjętego z półki 12,6V i moja Centra Plus śmiga bez zastrzeżeń od końca grudnia 2012 r. Poprzednie 5 lat też Centra z tym że Futura - problemów brak. Poszedł razem z samochodem i dlatego rok temu kupiłem nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wlepkę J1L czyli 280A, 60Ah. Mogę kupić 60Ah 540A? Szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia jeśli o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przelicznik według innej normy i te 280A to pewnie to samo co 540A.Tak czy owak będzie dobrze.

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde az jutro lukne na katre gwarancyjna

Jeśli masz oryginalny druk gwarancyjny Varty, to nic odkrywczego tam nie znajdziesz, a gwarancja będzie standardowo 24-ro miesięczna.

Mam wlepkę J1L czyli 280A, 60Ah. Mogę kupić 60Ah 540A? Szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia jeśli o to chodzi.

Oczywiście, że tak. Obecnie prąd rozruchowy podawany jest w normie EN, ten wykaz natomiast obejmuje poprzednio używaną normę DIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litai

Przeczytaj chociaż kilka stron z tego wątku i będziesz takim samym ekspertem jak my ;) W zasadzie chyba wszystko zostało tu opowiedziane.

Przykładowo z Centy trochę większe to byłyby Centra Plus 62AH lub 70Ah (trzeba sprawdzić wymiary czy wejdzie - nie wiem), większych już nie ma sensu wkładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a tak zapytam jeżeli w samochodzie we wlepce mam

J0M = battery 360 A (80 Ah) oraz alternator 120A

a aktualnie mam założone webasto i akumulator mam taki varte 74Ah i 740A to to wystarczy czy nie. Ewentualnie jaki mogę aku wsadzić max jak robie krótkie odcinki w zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a tak zapytam jeżeli w samochodzie we wlepce mam

J0M = battery 360 A (80 Ah) oraz alternator 120A

a aktualnie mam założone webasto i akumulator mam taki varte 74Ah i 740A to to wystarczy czy nie. Ewentualnie jaki mogę aku wsadzić max jak robie krótkie odcinki w zimie

Możesz bezpiecznie wstawić bez żadnych efektów ubocznych (w stylu niedoładowanie) największy akumulator jaki fizycznie zmieścisz. Może być 100Ah. Poza wyższą ceną zakupu (jedyny minus) będziesz miał same plusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...