Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zamarzła ropa w a4


kytan

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano nie mogłem odpalić mojej A4, spowodowane to jest prawdopodobnie zamarznięciem ropy. Co mam teraz zrobić? Dodam ze dolałem preparat do ropy od zamazania i nic. Pomocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kiedy parafina sie juz wykrystalizuje w ON, to jedyne najpewniejsze rozwiazanie, to wstawic auto do ogrzewanego pomieszczenia i czekac, az sie ropka ogrzeje i parafina sie rozpusci. Wtedy dopier dolac srodek przecwikrystalizujacy do zbiornika i niech auto troche pochodzi, zeby sie dobrze w zbiorniku wymieszal. Wymiana filtra moze byc rozwiazaniem na krotka mete, bo autko niby odpali, ale po chwili zaciagnie paliwo ze zbiornika i znow filtr zapchany :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co zrobić żeby go na początku odpalić? :( Niestety ciepły garażyk odpada- czy parking podziemny cos pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co zrobić żeby go na początku odpalić? :( Niestety ciepły garażyk odpada- czy parking podziemny cos pomoże?

hmm w takim razie może polanie filtra paliwa ciepłą wodą by coś pomogło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka temperatura w tym garażu. Jak wyższa od zera to ok. Im wyższa, tym proces zajdzie szybciej. Polanie filtra to średni pomysł, jak pomoże to na krótko, a mozesz jakieś podzespoły pozalewać przypadkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kaszke masz w zbiorniku i przewodach to nic Ci polanie filtra nie da. Na hol i do cieplego garazu i czekac, czekac, czekac... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano nie mogłem odpalić mojej A4, spowodowane to jest prawdopodobnie zamarznięciem ropy. Co mam teraz zrobić? Dodam ze dolałem preparat do ropy od zamazania i nic. Pomocy:)

Na jakiej stacji tankowałeś? Ile miałeś ropy w baku?

Tego preparatu to trzeba było wcześniej dolać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mialem takie problemy z moim Fordem Transitem, to mialem taka dmuchawe elektryczna, stawialem ja pod silnik odczekalem godz i dalo rade auto zapalic :naughty:

Zawsze można ognisko pod silnikiem rozpalić jak to niektórzy tirowcy robią :kox: W tych temperaturach kolego, to pierwsze podejżenia patrząc na symptomy padają na ropke. Dlatego pierwszym możliwym sposobem rozwiązaniem tego problemu, będzie postawienie fury w ciepłym miejscu.

Pomoc na odległość przy niejednoznacznych sytuacjach polega niestety na wróżeniu i rozwiązywaniu problemu metodą prób i błedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz masz kasze w zbiorniku, to po ptokach :wallbash:

Ogrzewany garaż też nie wiele tu pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisalem od razu w pierwszym poscie rozwiazanie tego probelmu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ogrzac wszystko a zapali :) Ropa jak sie ogrzeje to parafina (kaszka) rozpusci sie ponownie bez sladu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ogrzac wszystko a zapali :) Ropa jak sie ogrzeje to parafina (kaszka) rozpusci sie ponownie bez sladu :)

Ciężko mi było sobie wyobrazić jak "kaszka" pod wpływem ciepła może się rozpuścić :naughty::wink4: ale teraz już wiem o co kaman :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już się rozpuści to zalej 3 literki benzynki i do pełna ON-u i będzie już z górki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już się rozpuści to zalej 3 literki benzynki i do pełna ON-u i będzie już z górki :gwizdanie:

Dokładnie. Wczoraj mój znajomy mechanik doradził mi żebym na bak ropy wlał 2 litry benzyny i będzie spoko. Nawet powiedział żeby nie lać żadnych uszlachetniaczy bo te mogą się zżelować tylko właśnie benzynkę. Nic nie będzie zamarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem jak autor nie mam mozliwosci wstawienia auta do cieplego garazu. Jest jakas realna szansa zapalic w jakis sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem jak autor nie mam mozliwosci wstawienia auta do cieplego garazu. Jest jakas realna szansa zapalic w jakis sposob?

Poczytaj ten wątek, kolega odpalił mimo zamarzniętej ropy ale nie polecam takiego męczenia silnika...

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=243034.0;topicseen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...