Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?


Duro

Rekomendowane odpowiedzi

Mario82A4 masz może schemat przedliftowej wycieraczki tylnej szyby? Ja u siebie mam mnóstwo tych rysunków, ale przedlifta avanta nie mogę znaleźć. Mam już manetkę i tak sobie pomyślałem, że może najpierw zerknę, jak wygląda instalacja oryginalna, bo może się okaże, że wystarczy jeden kabelek pociągnąć do tyłu i obejdzie się bez rezania manetki.

Swoją drogą, to mogli wszystko zrobić, tak jak w przedlifcie, a nie kombinować im się zachciało i teraz tylko problemy są z tego powodu. I jeszcze jedno pytanko: jak podepnę według schematu od Zychu, to jak będzie ta tylna wycieraczka działać? Sprysk mi na na razie nie potrzebny, bo mam wymiany silniczek albo do naprawy sikawkę, więc to jest mały problem, ale chodzi o to czy i jak będzie ramię kręciło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten plik, gdzie są rozpisane piny od starej manetki i przyporządkowane do nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może jakiś poradnik na zmianę manetki w B5 95r. sedan na poliftową z FISem i wycieraczkami czasowymi? Nie zależy mi już nawet na wycieraczkach czasowych i fisie bo to mogę podłączyć później, chodzi mi o samą manetkę żeby działały podstawowe funkcje. Myślałem że podłączenie jej to nie problem ale mi się elektryk spiął że tam kierunki są inaczej podłączone stronami i że to dużo pieprzenia i nie ma na to czasu, jest tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty na pół godziny. Nic trudnego tam nie ma. Kwestia przepięcia kilku kableków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem rozpiskę kabli i dałem elektrykowi więc raczej zrobi skoro nie musi się bawić w zgadywanki co jest do czego.

A ta duża kostka od lewej strony jest taka sama w lifcie i przedlifcie? Nic nie trzeba w niej zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to i bez rozpiski by się obeszło. Zarówno na manetce przed liftowej jak i poliftowej są oznaczenia pinów. Wystarczy do nowej podłączyć wsio tak jak było w starej. W kostce wycieraczek od manetki poliftowej trzeba dodać jeden kabel którego nie ma, chyba że będzie się od razu podłączała czasówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przegrzebałem cały temat ale niestety nie znalazłem numeru 2 kostek narożnych może ktoś posiada ? lub jakoś dobrał taką kostke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niestety muszę odświeżyć temat.

Od długiego czasu nie działały mi tylne wycieraczki (płyn lał się bokiem, i chyba posypała się jakaś przekładnia w mechanizmie). Kupiłem zamiennik i dziś go zamontowałem. Okazuje się, że po włączeniu wycieraczek nie da się ich wyłączyć. Po powrocie manetki do pozycji "zero" wycieraczki nadal pracują. Natomiast jak wyłączę zapłon i następnie go włączę wycieraczki są już wyłączone. 

Co może być tego przyczyną?
Czy źle operuje manetka wycieraczek? Jest jakaś czasówka? -> Włączenie: jeden "skok" w stronę silnika. Wyłączenie: powrót do stanu początkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2017 o 21:16, Worlder napisał:
Dnia 27.02.2017 o 21:16, Worlder napisał:

Co może być tego przyczyną?

Zobacz to, wydaje mi się, że to podobna sytuacja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomoc przy podłączeniu przekaźnika 377?? A4 b5 96 manetki po lifcie. Mam na manetce sterowanie czasem wycieraczek a jak wszystko podłączyłem według rozpiski wyżej to przekaźnik brzeczy a wycieraczki ani drgna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...