Opublikowano 17 Lipca 201015 l sam jeszcze nie wiem co będe wrzucał. Byłem przekonany że Ate ale po tym co się podziało nie wiem czy nie zaryzykuje i spróbuje czegoś innego. Ori ceny są przerażające a przypuszczam ze jakościowo będzie podobnie. Ostatnio zebrało mi się troche kosztów i po powrocie z urlopu czeka mnie dużo wydaktów więc mocniejszy hamulec (np. Porsche) na razie odpada. Cieńko z kasą a jak pomyśle żę po powrocie z urlopu czeka mnie wymiana sprzęgła, dwumasa, przegubów, rozrządu i ogólny przegląd to już mi gorąco... Ceny tarcz i klocków w ASO: tarcza 8E0615301T: 654.75zł /szt. klocki 8E0698151C: 697.63zł /kpl.
Opublikowano 17 Lipca 201015 l Ceny tarcz i klocków w ASO: tarcza 8E0615301T: 654.75zł /szt. klocki 8E0698151C: 697.63zł /kpl. Za taki komplet jak w aso tylko wg. numerków ATE płaciłem 888 zł łącznie z przesyłką :gwizdanie: tarcza ATE 24.0130-0119.1 - 299 zł / szt klocek ATE 13.0460-7201.2 - 265 zł / kpl Opakowania z hologramem więc na 100% oryginały ATE. Cena bdb dlatego się zdecydowałem. Tarcze Zimmermana najtaniej znalazłem za 480 zł/szt .
Opublikowano 17 Lipca 201015 l Ceny tarcz i klocków w ASO: tarcza 8E0615301T: 654.75zł /szt. klocki 8E0698151C: 697.63zł /kpl. Za taki komplet jak w aso tylko wg. numerków ATE płaciłem 888 zł łącznie z przesyłką :gwizdanie: tarcza ATE 24.0130-0119.1 - 299 zł / szt klocek ATE 13.0460-7201.2 - 265 zł / kpl Opakowania z hologramem więc na 100% oryginały ATE. Cena bdb dlatego się zdecydowałem. Tarcze Zimmermana najtaniej znalazłem za 480 zł/szt . Nie no ja wiem. Bo ja przecież niecały rok temu kompletowałem zestaw z Ate i za tarcze i klocki płaciłem podobnie. Ale tak jak pisałem wyżej nie wiem czy znowu się zdecyduje na Ate.
Opublikowano 17 Lipca 201015 l No ja bym wolał Zimmermanny bo na 320 śmigałem na gładkich i jak dla mnie są bardzo ok. Gdybym nie znalazł tych ATE w tej cenie to bym pewnie zakładał Zimmermanny.
Opublikowano 17 Lipca 201015 l sam jeszcze nie wiem co będe wrzucał. Byłem przekonany że Ate ale po tym co się podziało nie wiem czy nie zaryzykuje i spróbuje czegoś innego. Ori ceny są przerażające a przypuszczam ze jakościowo będzie podobnie. Ostatnio zebrało mi się troche kosztów i po powrocie z urlopu czeka mnie dużo wydaktów więc mocniejszy hamulec (np. Porsche) na razie odpada. Cieńko z kasą a jak pomyśle żę po powrocie z urlopu czeka mnie wymiana sprzęgła, dwumasa, przegubów, rozrządu i ogólny przegląd to już mi gorąco... Ceny tarcz i klocków w ASO: tarcza 8E0615301T: 654.75zł /szt. klocki 8E0698151C: 697.63zł /kpl. Siemian montuj Otto Zimmermanny + FDSP koszt ok 1100 pln całośc Brembo wyjdzie ok 3000 pln i nie wiadomo jaki podejdzie do tego klocek jak będzie jakis standardowy to nie warto sobie d....y zawrac, nic na tym nie zyskasz
Opublikowano 18 Lipca 201015 l Ferodo jest drogie zapodaj Bosch-a z fabryki Pagid No i nastąpiła lekka zmiana postawy Kolegi względem tego klocka
Opublikowano 18 Lipca 201015 l juz dawno sie zmienila, Bosch z tego tematu wyciagnal wnioski i bardzo mocno poprawil jakos produktow jeszcze 2 lata temy nie było tak wesoło dla mnie nr 1 to Ferodo, a jak ktos ma dobre upusty na te produkty to robota nie wychodzi koszmarnie drogo
Opublikowano 20 Lipca 201015 l No i wyjaśniła się przyczyna stukających zacisków. Winne były zbyt mocno odgięte blaszki. Po nadaniu im odpowiedniego kształtu, zwiększył sie docisk zacisku do jarzma i stuki ustały
Opublikowano 22 Lipca 201015 l Posiadam zaciski zaudi a4 3,0 TDI zakupiłem nowy kpl. Tarcze 321 z Brembo klocki ferodo premier (130 zł tak z ciekawości:)) i takie pytanie bo wydaje mi się że z dwóch stron powinny być blaszki, lecz niestety sa tylko od strony tłoczka,poniżej umieszczam zdjęcie klocków z 288 i nowe bez blaszek i czy mogą takie być? w sklepie mówiłem i szukaliśmy i nie było klocków z blaszkami. oraz drugie pytanie jak wyglada sprawa z tą śrubką z zabezpiecznia tarczy, bo w brembo nie ma otworu? z gory dzieki
Opublikowano 22 Lipca 201015 l do tego zacisku montujesz FDB1629 a na zdjeciu jest FDB1323 lub FDB1717 ktore nie pasuja
Opublikowano 24 Lipca 201015 l coś nam temacik zdechł :confused4: :confused4: za kilka dni wrzuce fotki bo bedzie robiony mały swap-ik z 288/245mm na 312/256mm w B5Q jeden z Kolegów z forum wysłał mi już jarzma z zaciskami przód i tył do tego zestawu wejdą: - przednie perforowane tarcze hamulcowe 312/25mm Otto Zimmermann 100.1242.50 - przednie klocki hamulcowe Ferodo DS Performance FDS1323 - tylne wentylowane tarcze hamulcowe 256/22mm TRW DF4210 - tylne klocki hamulcowe Ferodo FDS1083 - płyn hamulcowy Ate Blue Racing - uszczelnienia i prowadnice do przednich zacisków ori Ate - druty zabezpieczające zacisk ori Ate Kolega zastanawia sie jeszcze nad nowymi tłoczkami do zacisku hamulcowego, które mam zrobic ze 100% stali nierdzewnej wszystkie pozostałe komponenty sa juz zakupione :good: koszt części przyprawił mnie o zawrót głowy :polew: :polew: ale cóż, klient nasz... ham, płaci i wymaga przednie zaciski i jarzma sa już wypiaskowane i pomalowane lakierem proszkowym na kolor czarny tylne zaciski sa alu i musze je troche inaczej "obrobic" :wink4: prawdopodobnie beda tez wymieniane przewody hamulcowe, równiez Ferodo :> :> :> podczas montazu "cyknę" pare fotek pod warunkiem ze kogoś tutaj to zainteresuje :polew:
Opublikowano 24 Lipca 201015 l ciekaw jestem jak wypadna te klocki ferodo,zastanawiam sie nad nimi,wczoraj wymienilem plyn na Motul RBF600 i przewody na oplot i jestem calkiem zadowolony ,pzdr
Opublikowano 24 Lipca 201015 l ciekaw jestem jak wypadna te klocki ferodo,zastanawiam sie nad nimi,wczoraj wymienilem plyn na Motul RBF600 i przewody na oplot i jestem calkiem zadowolony ,pzdr Ferodo... jak wypadną....??? jak zawsze, zadowalająco !!!!!!!!!!! :polew: :polew: mam dokładnie taki sam zestaw jaki przymierzam sie zamontowac do auta Kolegi i wszystko jest jak najbardziej ok :good: zestaw na 312/256mm z klockami FDSP niczym nie ustepuje hamulcom 320/255mm :good:
Opublikowano 24 Lipca 201015 l ale jak juz chcesz wrzucac Ferodo to od razu zapodaj FDSP :good: :good: pod warunkiem ze masz zacisk z blachą bo do zacisku z drutem nie ma DS-ów :confused4:
Opublikowano 24 Lipca 201015 l masz zaciski z A6 Allroad, lub z A8 II trochę szkoda :confused4: zamiast Ate zapodaj Bosch-a: 0 986 424 779 :good: :good: :good:
Opublikowano 24 Lipca 201015 l i mowisz ze bedzie dobrze? 246 pln w IC załatwię Ci taniej jak chcesz w poniedziałek rano zajade do IC i zobacze za ile mi to oddadzą zapytaj tez Kolege TOM77, on ma dobre ceny
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto