Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

sam jeszcze nie wiem co będe wrzucał. Byłem przekonany że Ate ale po tym co się podziało nie wiem czy nie zaryzykuje i spróbuje czegoś innego.

Ori ceny są przerażające a przypuszczam ze jakościowo będzie podobnie.

Ostatnio zebrało mi się troche kosztów i po powrocie z urlopu czeka mnie dużo wydaktów więc mocniejszy hamulec (np. Porsche) na razie odpada. Cieńko z kasą a jak pomyśle żę po powrocie z urlopu czeka mnie wymiana sprzęgła, dwumasa, przegubów, rozrządu i ogólny przegląd to już mi gorąco...

Ceny tarcz i klocków w ASO:

tarcza 8E0615301T: 654.75zł /szt.

klocki 8E0698151C: 697.63zł /kpl.

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Ceny tarcz i klocków w ASO:

tarcza 8E0615301T: 654.75zł /szt.

klocki 8E0698151C: 697.63zł /kpl.

Za taki komplet jak w aso tylko wg. numerków ATE płaciłem 888 zł łącznie z przesyłką :gwizdanie:

tarcza ATE 24.0130-0119.1 - 299 zł / szt

klocek ATE 13.0460-7201.2 - 265 zł / kpl

Opakowania z hologramem więc na 100% oryginały ATE. Cena bdb dlatego się zdecydowałem. Tarcze Zimmermana najtaniej znalazłem za 480 zł/szt :kwasny:.

Opublikowano

Ceny tarcz i klocków w ASO:

tarcza 8E0615301T: 654.75zł /szt.

klocki 8E0698151C: 697.63zł /kpl.

Za taki komplet jak w aso tylko wg. numerków ATE płaciłem 888 zł łącznie z przesyłką :gwizdanie:

tarcza ATE 24.0130-0119.1 - 299 zł / szt

klocek ATE 13.0460-7201.2 - 265 zł / kpl

Opakowania z hologramem więc na 100% oryginały ATE. Cena bdb dlatego się zdecydowałem. Tarcze Zimmermana najtaniej znalazłem za 480 zł/szt :kwasny:.

Nie no ja wiem. Bo ja przecież niecały rok temu kompletowałem zestaw z Ate i za tarcze i klocki płaciłem podobnie. Ale tak jak pisałem wyżej nie wiem czy znowu się zdecyduje na Ate.

Opublikowano

No ja bym wolał Zimmermanny bo na 320 śmigałem na gładkich i jak dla mnie są bardzo ok. Gdybym nie znalazł tych ATE w tej cenie to bym pewnie zakładał Zimmermanny.

Opublikowano

sam jeszcze nie wiem co będe wrzucał. Byłem przekonany że Ate ale po tym co się podziało nie wiem czy nie zaryzykuje i spróbuje czegoś innego.

Ori ceny są przerażające a przypuszczam ze jakościowo będzie podobnie.

Ostatnio zebrało mi się troche kosztów i po powrocie z urlopu czeka mnie dużo wydaktów więc mocniejszy hamulec (np. Porsche) na razie odpada. Cieńko z kasą a jak pomyśle żę po powrocie z urlopu czeka mnie wymiana sprzęgła, dwumasa, przegubów, rozrządu i ogólny przegląd to już mi gorąco...

Ceny tarcz i klocków w ASO:

tarcza 8E0615301T: 654.75zł /szt.

klocki 8E0698151C: 697.63zł /kpl.

Siemian montuj Otto Zimmermanny + FDSP koszt ok 1100 pln całośc

Brembo wyjdzie ok 3000 pln i nie wiadomo jaki podejdzie do tego klocek

jak będzie jakis standardowy to nie warto sobie d....y zawrac, nic na tym nie zyskasz

Opublikowano

Ferodo jest drogie zapodaj Bosch-a z fabryki Pagid

No i nastąpiła lekka zmiana postawy Kolegi względem tego klocka ;)

Opublikowano

juz dawno sie zmienila, Bosch z tego tematu wyciagnal wnioski i bardzo mocno poprawil jakos produktow

jeszcze 2 lata temy nie było tak wesoło

dla mnie nr 1 to Ferodo, a jak ktos ma dobre upusty na te produkty to robota nie wychodzi koszmarnie drogo

Opublikowano

No i wyjaśniła się przyczyna stukających zacisków. Winne były zbyt mocno odgięte blaszki. Po nadaniu im odpowiedniego kształtu, zwiększył sie docisk zacisku do jarzma i stuki ustały :good:

Opublikowano

Posiadam zaciski zaudi a4 3,0 TDI

zakupiłem nowy kpl.

Tarcze 321 z Brembo

klocki ferodo premier (130 zł tak z ciekawości:))

i takie pytanie bo wydaje mi się że z dwóch stron powinny być blaszki, lecz niestety sa tylko od strony tłoczka,poniżej umieszczam zdjęcie klocków z 288 i nowe bez blaszek

i czy mogą takie być? w sklepie mówiłem i szukaliśmy i nie było klocków z blaszkami.

6bafe4de2eea666amed.jpg

3b7c6e389c74c9f1med.jpg

oraz drugie pytanie jak wyglada sprawa z tą śrubką z zabezpiecznia tarczy, bo w brembo nie ma otworu?

z gory dzieki

Opublikowano

do tego zacisku montujesz FDB1629

a na zdjeciu jest FDB1323 lub FDB1717 ktore nie pasuja

Opublikowano

dzieki wielkie to są 1323

Opublikowano

coś nam temacik zdechł :confused4: :confused4: :confused4: :confused4:

za kilka dni wrzuce fotki bo bedzie robiony mały swap-ik z 288/245mm na 312/256mm w B5Q

jeden z Kolegów z forum wysłał mi już jarzma z zaciskami przód i tył

do tego zestawu wejdą:

- przednie perforowane tarcze hamulcowe 312/25mm Otto Zimmermann 100.1242.50

- przednie klocki hamulcowe Ferodo DS Performance FDS1323

- tylne wentylowane tarcze hamulcowe 256/22mm TRW DF4210

- tylne klocki hamulcowe Ferodo FDS1083

- płyn hamulcowy Ate Blue Racing

- uszczelnienia i prowadnice do przednich zacisków ori Ate

- druty zabezpieczające zacisk ori Ate

Kolega zastanawia sie jeszcze nad nowymi tłoczkami do zacisku hamulcowego, które mam zrobic ze 100% stali nierdzewnej

wszystkie pozostałe komponenty sa juz zakupione :good: :good:

koszt części przyprawił mnie o zawrót głowy :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

ale cóż, klient nasz... ham, płaci i wymaga :wink4:

przednie zaciski i jarzma sa już wypiaskowane i pomalowane lakierem proszkowym na kolor czarny

tylne zaciski sa alu i musze je troche inaczej "obrobic" :wink4: :wink4:

prawdopodobnie beda tez wymieniane przewody hamulcowe, równiez Ferodo :> :> :>

podczas montazu "cyknę" pare fotek pod warunkiem ze kogoś tutaj to zainteresuje :polew: :polew: :polew:

Opublikowano

ciekaw jestem jak wypadna te klocki ferodo,zastanawiam sie nad nimi,wczoraj wymienilem plyn na Motul RBF600 i przewody na oplot i jestem calkiem zadowolony :good:,pzdr

Opublikowano

ciekaw jestem jak wypadna te klocki ferodo,zastanawiam sie nad nimi,wczoraj wymienilem plyn na Motul RBF600 i przewody na oplot i jestem calkiem zadowolony :good:,pzdr

Ferodo... jak wypadną....???

jak zawsze, zadowalająco !!!!!!!!!!! :polew: :polew: :polew: :polew:

mam dokładnie taki sam zestaw jaki przymierzam sie zamontowac do auta Kolegi

i wszystko jest jak najbardziej ok :good: :good: :good:

zestaw na 312/256mm z klockami FDSP niczym nie ustepuje hamulcom 320/255mm :good: :good: :good:

Opublikowano

no to w takim razie na swoje 320 wrzuce ferodo :good:a wyp...le ATE

Opublikowano

ale jak juz chcesz wrzucac Ferodo to od razu zapodaj FDSP :good: :good: :good: :good:

pod warunkiem ze masz zacisk z blachą bo do zacisku z drutem nie ma DS-ów :confused4: :confused4: :confused4:

Opublikowano

no to ja mam z drutem :(

Opublikowano

masz zaciski z A6 Allroad, lub z A8 II

trochę szkoda :confused4: :confused4: :confused4:

zamiast Ate zapodaj Bosch-a: 0 986 424 779 :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Opublikowano

i mowisz ze bedzie dobrze? 246 pln w IC

Opublikowano

i mowisz ze bedzie dobrze? 246 pln w IC

załatwię Ci taniej jak chcesz

w poniedziałek rano zajade do IC i zobacze za ile mi to oddadzą

zapytaj tez Kolege TOM77, on ma dobre ceny

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.