Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Aż 35mm? Jesteś pewien? Tarcze b6 maja kolo 32mm głębokości to by wychodziło ze tarcze z passka maja prawie 70

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

No passat ma 63,9mm

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Pany podejdzie do nas zacisk z q5s?

Opublikowano

Zacisk owszem, tarcza juz nie.

Edytowane przez Dev

Opublikowano

szlifowac zwrotnice, podkladki pod jarzmo i bedzie chulalo, w dodatku wiecej felg z wyzszym et wejdzie ;D

Opublikowano

Ktoś przerabiał temat montażu w B6/B7 hamulców pochodzących z Audi A8D2 (94-02r.)?

Pasuje wszystko P&P czy trzeba zrobić jakąś rzeźbę?

Na przodzie w A8 siedzą zaciski dwutłoczkowe i przypadają 4 klocki/tarczę (dla fi=325mm), dla większych tarcz (fi=345/360mm) są już rozwiązania oparte o dwa klocki.

Z tyłu z kolei tarcza ma fi=269/280/310mm - wszystkie wersje są wentylowane!

Pytam, bo ceny zacisków+jarzm i tarcz są znacznie tańsze (mowa o używkach) bo handlarze gdy widzą, że jakaś cześć pochodzi od S-ki to dodają z automatu podatek od prestiżu!!! :facepalm:

Zaciski+jarzma przód 4-ro klockowego:

http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/50/37/45/60/5037456006

Zaciski+jarzma tył:

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/50/47/55/90/5047559095

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano

zaciski pasuja pod warunkiem ze znajdziesz tarcze odpowiadajace srednicom tych z a8 d2, poza tym jest to slaby hebel i nie spodziewaj sie cudu tym bardziej ze widze ze szukasz jak najtaniej... zaciski z a6 c6 jednotlokowe chodza czasem po 80zl sztuka do tego kupujesz tarcze 320mm nowe z klockami i nic lepszego nie znajdziesz w nizszym progu cenowym

poza tym tyl jest juz dawno oklepany, ale do b5, do b6 to nie bedzie zbytnio pasic

i jeszcze - nie bylo tarcz 325 tylko 323mm, pod 345 byl zacisk brembo 4 tloczkowy (ten w zaden sposob nie bedzie nigdzie pasowal) a pod 360 zacisk dwutlokowy dwu klockowy

Edytowane przez pioteros

Opublikowano

Ja to widzę inaczej - to sprzedający wyczuwając, że coś jest towarem chodliwym/deficytowym podnoszą ceny do absurdalnych kwot, czego przykładem są ori hample od S4 B6/B7 :P

Co innego dedykowane zestawy na innych tarczach/klockach... wtedy wyższa cena jest dla mnie zrozumiała.

Obecnie chcę zrobić upgrade tylko tyłu, bo jest na wykończeniu - przód (312mm) na razie nie ruszam, bo w zeszłym roku zrobiłem mu renowację i wymienię na coś lepszego (345mm) dopiero jak się zajedzie.

Z tym tyłem od A8 to jakieś poważne przeróbki są? Zgrają się z ori felgą 17"?

Jaka byłaby ich skuteczność (z tarczą 310mm) w porównaniu do tyłu od S4 B6 (tarcza 300mm)?

PS. W ETCE było napisane, że w A8 D2 tarcza z przodu ma 323mm... :wink:

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano

Odpusc sobie, to tak na wstepie...

Opublikowano

A coś więcej? Dlaczego?

Gorzej hamują czy nie wejdą/za dużo przeróbek (co konkretnie)?

Mowa oczywiście o tyłach... :wink:

Opublikowano

Za duzo cudowania

Opublikowano

duzo przerobek, maly klocek - po co kombinujesz jak masz zestawy pod b6 wlasnie z tarcza 288x12 oraz 300x22 pasujace bez przerobek

Opublikowano

Dokladnie, szybko miło i bez cudaczenia.

jak chcesz to mam gotowy zestaw 288mm

Opublikowano

Chciałbym jak już od razu 300mm wentylowane by przy wymianie w przyszłości przodu na 345mm współgrało to ze sobą i nie było wstydu :wink:

Hmmm, a zaciski przy 288 są takie same co przy 300mm? Wydaje mi się, że nie, ale wolę zapytać fachowców :)

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano

Wszystko jest inne

Opublikowano

nie moga byc takie same bo 288 to tarcza lita a 300 wentylowana

Opublikowano

Rozumiem, a które zestawy hamulcowe byłyby kompatybilne i równie skuteczne co S-kowe?

Czy te z Golfa6 R, Leona Cupry lub Audi S3 dałoby się ożenić z A4?

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano

Żadne w sumie

Opublikowano

Kurde tak szukam i nie mogę dojść od czego idą zaciski pod tarczę 300mm na tył? Będę zmieniał i myślałem nad 288 a tu dopiero obczaiłem że i 300 można...

Tylko jak z dostępnością bo 288 to jak na lekarstwo 0doubledown.gif

Opublikowano

s4 b6/b7

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.