Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Świece żarowe


audi1987

Rekomendowane odpowiedzi

Więc dlaczego moja stara BERU (wybity nr 0 100 226 172) ma 11v a 92mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dlaczego moja stara BERU (wybity nr 0 100 226 172) ma 11v a 92mm?

a skad wiesz dlaczego ktos przed toba zamontowal prawidlowa :cool1:

zadzwon do ASO popros po nrze VIN, nr katalogowy VAG wlasciwej swiecy i na jego podstawie ustalisz wlasciwy typ swiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że te co kupiłem to Meyle 100 020 2022 11v długość91,5 ogólnie są mniejsze od tych zamontowanych.Może ktoś wie co to jest za firma i czy to to warte stówkę za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że te co kupiłem to Meyle 100 020 2022 11v długość 91,5 ogólnie są mniejsze od tych zamontowanych. Może ktoś wie co to jest za firma i czy to to warte stówkę za komplet.

A dlaczego kupujesz takie dziwne swiece...?

Na rynku jest pelno bardzo dobrych i sprawdzonych swiec zarowych. Np. NGK czy BERU

Jak juz pisalam wczesniej komplet mozna kupic za 70-80 zlotych.

Jesli mozesz to oddaj te swiece i kup inne...

Meyle to firma pakowacz, wiec nie wiadomo co naprawde kupiles.

Takie jest moje zdanie, koledzy moga miec inne.

Więc dlaczego moja stara BERU (wybity nr 0 100 226 172) ma 11v a 92mm?

A jak stara jest ta twoja swieca, wiesz moze..?

Bo w katalogu Beru takiego numeru nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że te co kupiłem to Meyle 100 020 2022 11v długość91,5 ogólnie są mniejsze od tych zamontowanych.Może ktoś wie co to jest za firma i czy to to warte stówkę za komplet.

Tu masz linka do oryginalnych świec BERU do AFN-a http://allegro.pl/swieca-zarowa-beru-vw-audi-seat-skoda-passat-tdi-i2098023732.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że te co kupiłem to Meyle 100 020 2022 11v długość 91,5 ogólnie są mniejsze od tych zamontowanych. Może ktoś wie co to jest za firma i czy to to warte stówkę za komplet.

A dlaczego kupujesz takie dziwne swiece...?

Na rynku jest pelno bardzo dobrych i sprawdzonych swiec zarowych. Np. NGK czy BERU

Jak juz pisalam wczesniej komplet mozna kupic za 70-80 zlotych.

Jesli mozesz to oddaj te swiece i kup inne...

Meyle to firma pakowacz, wiec nie wiadomo co naprawde kupiles.

Takie jest moje zdanie, koledzy moga miec inne.

Więc dlaczego moja stara BERU (wybity nr 0 100 226 172) ma 11v a 92mm?

A jak stara jest ta twoja swieca, wiesz moze..?

Bo w katalogu Beru takiego numeru nie ma.

To jakaś gromnica może :polew:

Ja mam auto 5 lat. Nie wymieniałem bo nie było takiej potrzeby. W tą zimę coś zaczął słabo palić- więc do doktora. Ten stwierdził że jedna coś słabo grzeje więc na pokład zawitały nowe BERU GN 855. Ale dalej nie było tak jak trzeba. Okazało się, że coś z prądem na świecach nie tges. Do tego zmieniłem stację i jak narazie jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Zakupiłem BERU GN855. Miałem założone Bosch o identycznych wymiarach. Pasują idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie założyłem te dziwadła co kupiłem,na razie auto przy -15 pali za drugim razem,a auto ma na blacie 340.000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta.

Tydzień temu i ja byłem zmuszony do wymiany świec żarowych w swojej niuni. Mój wybór padł na BERU GN 855 (0 100 226 227) :good:

Przy okazji dodam, że kumpel (w branży motoryzacyjnej od kilku dobrych lat) , który jest właścicielem sklepu motoryzacyjnego, w którym zakupiłem owe świeczki, próbował przekonać mnie do zakupu świec ISKRA. Motywował to tym, że przede wszystkim cena jest atrakcyjna, ma znikomą ilość reklamacji na produkty tej firmy a i pod względem jakości ISKRA sporo się podciągnęła i wypada nie gorzej niż produkty NGK czy BERU.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wyszedł wątek jaki świece . A ja mam fabi i taż chodzą już 2 rok nawet w tych dużych mrozach ,bo czasami nie warto przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbował przekonać mnie do zakupu świec ISKRA. Motywował to tym, że przede wszystkim cena jest atrakcyjna, ma znikomą ilość reklamacji na produkty tej firmy a i pod względem jakości ISKRA sporo się podciągnęła i wypada nie gorzej niż produkty NGK czy BERU.

Napewno ma znikoma ilosc reklamacji... gdyz na tych swiecach malo kto jezdzi...

No moze poza kolega Jakubem.

Ale jak jest zadowolony to OK...

PS.A to ze ISKRA sie podciagnela, i wypada nie gorzej niz NGK i BERU. To chyba tylko w opini tego sprzedawcy.

To tak jakby ktos powiedzial ze np. polski Motul nie jest gorszy od francuskiego.

Pozdrawiam :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=41422

Acha, i jeszcze jedno... jakie swiece Iskry pasuja do AFN-a?

Bo w katalogu nie ma takiego auta.

No i napiecie 11V, a o ile dobrze wiem ma byc 12V

Oraz te same swiece do AFN i do AWX... moze i tak. Ale do AWX podchodza 2 albo i 3 rodzje swiec. Ktore do AFN napewno nie pasuja.

Tak ze radze ostroznosc w zakupie swiec firmy Iskra.

http://www.iskra-kielce.pl/katalog-swiec---swiece-zarowe-,3549.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No i napiecie 11V, a o ile dobrze wiem ma byc 12V.

Na starych świecach BOSCH miałem wybite 11V i z tego co na sklepach widać to BOSCH-a maja po 11V:

http://allegro.pl/swiece-zarowe-audi-vw-seat-skoda-1-9-tdi-bosch-i2107936549.html

;do innych modeli samochodów BOSCH też ma około 11V:

http://www.nokaut.pl/swiece-zarowe/bosch.html?gclid=CPDyrtKNmK4CFcGFDgodXAOpLQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbował przekonać mnie do zakupu świec ISKRA. Motywował to tym, że przede wszystkim cena jest atrakcyjna, ma znikomą ilość reklamacji na produkty tej firmy a i pod względem jakości ISKRA sporo się podciągnęła i wypada nie gorzej niż produkty NGK czy BERU.

Napewno ma znikoma ilosc reklamacji... gdyz na tych swiecach malo kto jezdzi...

No moze poza kolega Jakubem.

Ale jak jest zadowolony to OK...

PS.A to ze ISKRA sie podciagnela, i wypada nie gorzej niz NGK i BERU. To chyba tylko w opini tego sprzedawcy.

To tak jakby ktos powiedzial ze np. polski Motul nie jest gorszy od francuskiego.

Pozdrawiam :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=41422

Acha, i jeszcze jedno... jakie swiece Iskry pasuja do AFN-a?

Bo w katalogu nie ma takiego auta.

No i napiecie 11V, a o ile dobrze wiem ma byc 12V

Oraz te same swiece do AFN i do AWX... moze i tak. Ale do AWX podchodza 2 albo i 3 rodzje swiec. Ktore do AFN napewno nie pasuja.

Tak ze radze ostroznosc w zakupie swiec firmy Iskra.

http://www.iskra-kielce.pl/katalog-swiec---swiece-zarowe-,3549.html

Mało kto jeździ na ISKRACH, gdyż w Polsce ogólnie jest przyjęte, że co Polskie to bee.

To, że ISKRA się podciągnęła jakościowo, to nie tylko opinia mojego kumpla ale w 99% informacje uzyskane przez niego od klientów (i nie tylko).

Radzisz ostrożności w zakupie produktów ISKRA? Miałaś z nimi jakieś złe doświadczenia, czy tylko się sugerujesz tym co przeczytasz na forach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzisz ostrożności w zakupie produktów ISKRA? Miałaś z nimi jakieś złe doświadczenia, czy tylko się sugerujesz tym co przeczytasz na forach?

danu44- widze ze ostatnio baaaardzo duzo udzielasz sie na forum dlatego podlaczam sie do pytania.

szacuneczek:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No i napiecie 11V, a o ile dobrze wiem ma byc 12V.

Na starych świecach BOSCH miałem wybite 11V i z tego co na sklepach widać to BOSCH-a maja po 11V:

http://allegro.pl/swiece-zarowe-audi-vw-seat-skoda-1-9-tdi-bosch-i2107936549.html

;do innych modeli samochodów BOSCH też ma około 11V:

http://www.nokaut.pl/swiece-zarowe/bosch.html?gclid=CPDyrtKNmK4CFcGFDgodXAOpLQ

Boschowskie mają 11 V i jest wszystko cacy. Ja mam 4 Boscha i potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos mi napisze dlaczego w katalogu Iskry nie ma silnika AFN, i dlaczego do AWX pasuje tylko jeden rodzaj swiec, to bedziemy mogli dyskutowac dalej...

Pozdrawiam :)

Radzisz ostrożności w zakupie produktów ISKRA? Miałaś z nimi jakieś złe doświadczenia, czy tylko się sugerujesz tym co przeczytasz na forach?

danu44- widze ze ostatnio baaaardzo duzo udzielasz sie na forum dlatego podlaczam sie do pytania.

szacuneczek:hi:

Przeszkadza moze Tobie to ze jestem na forum, bo mnie Twoja osoba tu nie przeszkadza... :cool1:

A dlaczego radze ostroznosc... bo np. do AWX firma Iskra sprzedaje tylko jeden typ swiecy.

A sa dlugie i krotkie... wiec, jakie to sa swiece, bo dlugosci nie sa do zadnej swiecy podane.

I jeszcze jedno, od tego sa fora samochodowe aby sie nimi kierowac kupujac jakas czesc do samochodu.

A nie isc do sklepu i kupic to, co sprzedawca doradza, gdyz jak latwo sie domyslec, ze to on ma w tym interes, aby cos sprzeda, a nie my, ze kupimy.

Ale jesli ktos z kolegow uwaza ze jest innaczej to po co szuka tu na forum porady.

Przeczytalam dziesiatki forow i setki watkow generalnie ludzie nie polecaja Iskry lecz NGK czy BERU.

Wiec cos w tym chyba jest.

Ale jesli ktos uwaza ze swiece Iskra sa dobre, lub nawet takie same jak NGK, BERU czy BOSCH... to prosze bardzo.

Kazdy ma swoj punk widzenia i to jest tylko jego sprawa co kupi.

ps. I ja nie mowie ze wszystko co Polskie to jest beeeee.....

Ale prosze mi powiedziec dlaczego wszyscy chca jezdzic na francuskim Motulu.

A nie na polskim LOTOS QUAZAR 5W-40...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danu44, coś kiepsko szukałaś tych świec :gwizdanie:

proszę bardzo, z katalogu ISKRY:

A4, Avant 1.9 TDI quattro, 81kW 09.96-09.2001 AFN/AVG CT855 11V

Pozdrawiam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danu44, coś kiepsko szukałaś tych świec :gwizdanie:

proszę bardzo, z katalogu ISKRY:

A4, Avant 1.9 TDI quattro, 81kW 09.96-09.2001 AFN/AVG CT855 11V

Pozdrawiam :wink4:

A znalazles tez te inne do AWX...? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...