Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Później reaguje na pedał gazu w czym problem?


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakies 2 lata temu miałem okazje się przewieźć b6 z kumpla z 2003 r (ten sam silnik co moj) i jak sie okazało auto miało lepsze przyspieszenie niż moje, inaczej mowiac od razu reagowalo na pedal gazu niż moje auto a silniki te same. Pomyslalem sobie moze turbina wiec ja dalem do czyszczenia ale okazalo sie, ze po czyszczeniu dalej jest tak samo. Wiec jedynie co mi do glowy przychodzilo, ze moze kumpel kupil auto z jakims delikatnym chipem i dlatego jest bardziej dynamiczny od mojego. Dałem sobie spokój z tym bo myslalem, że tak powinno być. Tak było do dzisjejszego dnia. Dzis mialem okazje przejechać sie tez b6 z 2001 (równiez 1,9 tdi 130 KM) bo znajomy sobie niedawno kupil i co zauwazylem, ze jego autko również sie lepiej zbiera od mojego (nie to ze moje jest mółowate ale jednak czuc delikatne opoznienie w przyspieszeniu jak wciskam pedal gazu). Wyglada to mniej wiecej tak jak u znajomego wciskam gaz to auto od razu reaguje a u mnie jest tak jakby delikatne opoznienie i pozniej jest ok tak jakby jakas pol sekundowa dziura byla. Turbo mam dobre wiec sobie tak mysle moze cos nie tak mam z zaworem N75 czy jak wymienie to cos mi pomorze czy dać sobie z tym spokoj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz opóźnioną reakcję na wciśnięcie pedału gazu i dzieje się tak przy każdej zmianie biegu na wyższy to jest bardzo prawdopodobne, że masz drobną nieszczelność w układzie podciśnienia i turbo wolniej się budzi. Logi dynamiczne pozwoliłyby na zobrazowanie tego co się dzieje z samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr tez moze byc sprawca :)

kolega ma racje z tym zaworem EGR-u. Ja u siebie miałem podobny problem, więc zaślepiłem zawór EGR i teraz reakcja na wciśniecie pedału gazu jest normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam. Zaślepienie gumowego przewodu dochodzącego do grzybka EGR załatwiła sprawę. Niestety coraz bardziej w tych mrozach brakuje mi sprawnego EGRa. Jeszcze takie pytanie - czy moja usterka jest spowodowana na 100% zpupconym egrem czy może jeszcze być cos z podciśnieniem (wężyki, N75 itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mam problem z zaworem N75 badz z przepływomierzem. Z tego co wiem to kolega nic nie majstrowal przy EGR. Ma w takim samym stanie jak ja EGR bo jemu tez leciutko sie poci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocenie nie jest oznaka sprawności/niesprawności EGRa. Kolega może mieć lejący EGR ale sprawny, ty możesz mieć czyściutki, ale sie będzie przycinał i poopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mam problem z zaworem N75 badz z przepływomierzem. Z tego co wiem to kolega nic nie majstrowal przy EGR. Ma w takim samym stanie jak ja EGR bo jemu tez leciutko sie poci.

w ten sposob mozesz wymienic pol auta. identyczne objawy moze dac szereg usterek. tylko diagnostyka pozwala zawezic lub wskazac przyczyny.

profilaktycznie wymien wezyki podcisnienia. ew. mozesz przekladac podzespoly ze sprawnego i porownywac keidy ustapia...

ew. kupowac i wymieniac do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze zrobić logi dynamiczne (podczas jazdy)?

dynamiczne i statyczne. poczytaj jest literatura w dziale diagnostyka > FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie jak ty ze reaguje z opoznieniem na gaz podczas jazdy,jak odepne EGR to test ok dodam ze EGR wymieniłem i nic to nie dało.Zobaczymy co u ciebie sie okaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy się tym problemem zajme ale jak to zrobie to napewno napisze na forum co i jak aby inni mogli wiedziec gdyby mieli podobny problem.

Ja mam podobnie jak ty ze reaguje z opoznieniem na gaz podczas jazdy,jak odepne EGR to test ok dodam ze EGR wymieniłem i nic to nie dało.Zobaczymy co u ciebie sie okaze.

EGR na nowy wymienialeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy się tym problemem zajme ale jak to zrobie to napewno napisze na forum co i jak aby inni mogli wiedziec gdyby mieli podobny problem.

Ja mam podobnie jak ty ze reaguje z opoznieniem na gaz podczas jazdy,jak odepne EGR to test ok dodam ze EGR wymieniłem i nic to nie dało.Zobaczymy co u ciebie sie okaze.

EGR na nowy wymienialeś?

uzywany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...