Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ASN] Ciśnienie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

od jakiegoś czasu gdy silnik jest rozgrzany nie zależnie od obrotów zapala się olejarka. zmierzyłem ciśnienie i wynosi przy 2tys 2.2 bar przy 3tys 3 bar na wolnych obrotach 0.5 bara. Jak sądzicie czy to dobre ciśnienie czy jest za niskie? Ma ktoś może jakiś schemat ile powinno wynosić ciśnienie?

Opublikowano

pompa siada, na Twoim miejscu zająłbym sie jak najszybciej

na jakim oleju jezdzisz ?

Opublikowano

silnik pracuje normalnie ?

nic nie stuka, nic nie puka ?

Opublikowano
  • Autor

silnik pracuje poprostu źle na postoju trzęsie co kilkanaście sekund rzuci nim tak mocniej. ogulnie coś w nim gluglota z przodu silnika podejrzewam pompe wspomagania ale nie jestem pewny ta olejarka zapala się bardzo rzadko i z reguły po 3 piknięciach gaśnie

Opublikowano

rozbieraj miske, i ściągaj pompe

bo bedziesz miec problem na pare tysięcy

Opublikowano

rozbieraj miske, i ściągaj pompe

bo bedziesz miec problem na pare tysięcy

kolega tu ma racje rozbieraj puki pora bo potem bedzie płacz i spore koszty.
Opublikowano
  • Autor

panowie jak uważacie czy silnik może z tego powodu pracować tak jak pisałem?

Opublikowano

no tak:) jeszcze trochę i się zatrze:)

Opublikowano

szlakt trafi panewki i nie tylko :hi:

Opublikowano

0.5 bara to praktycznie minimalne cisnienie pracy :shocked: Jeszcze troche i bedzie trzeba szukac nowego silnika na allegro :confused4:

Opublikowano
  • Autor

Dowiedziałem się że jest w pompie taka sprężynka która odpowiada za to ciśnienie oleju jak myślicie czy dało by sie w niej coś przestawić żeby podnieś ciśnienie?

Opublikowano

ta sprezyna jest na kanale przelewowym i nie ma mozliwosci aby sie zawiesiła w pozycji otwartej

Opublikowano
  • Autor

a gdyby coś pod nią podłożył żeby była ciaśniejsza ciśnienie nie było by większe???

Opublikowano

ten zawór jest od nadmiernego cisnienia

Opublikowano
  • Autor

piszesz o tej sprężynce z kulką tak? Za co ona odpowiada? na jakiej zasadzie działa?

Opublikowano

Ma ktoś może jakiś schemat ile powinno wynosić ciśnienie?

cinienieasn.jpg

Opublikowano

w pompie sa dwa kanały, w jednym jest spręzynka z kulką

drugim kanałem idzie olej do filtra

gdy cisnienie przekroczy ustaloną wartośc kulka sie cofa i odsłania drugi kanał

cisnienie wówczas zostanie na okreslonym stałym poziomie

Opublikowano
  • Autor

czyli wchodzi w gre tylko wymiana pompy czy tak? jakie ten silnik powinien miedź ciśnienie na wolnych obrotach? ciśnienie 4bary przy 2tys nie jest zbyt duze?

Opublikowano

0.4 MPa powienien miec przy 2000obr/min

na wolnych 0.14-0.16 MPa

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.