Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Skrzynia basowa tylko która


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu skrzyni basowej tylko nie wiem zbytnio która była by najlepsza.mam swoje typy i czy są one coś warte?:

Magnat pro charger 120 lub 130

Helix Db 12Bp

Alpine sbe-1243bp

Chyba że macie coś lepszego do zaoferowania to piszcie interesuje mnie do 450zł,Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam starszy model tego glosnika.. tylko w zamknietej skrzyni.. i powiem ze daje rade.. jak dla mnie jest :good: co do magnata to jakos ta firma mnie nie przekonuje.. i nic bym nie zamontowac od nich.. ale to moje zdanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych pieniazkach dostaniesz juz uzywki helixa w10 lub p10 (w-starszy model, p-mlodszy) po 300rms kazdy. Lub tez z wiekszym glosnikiem w12/p12 350rms. Jakosciowe, dynamiczne glosniki . Bardziej twardsze punktowe granie (ja takie preferuje). Jezeli szukasz cieplego miekkiego basu, to polcam glosniki ze stajni JL Audio np. 10w0v3-4 juz naprawde fajnie gra. Tylko nie bierz seri nizszej WX, cienizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też polecam jbl :good: używałem i jest git...do czasu aż zasięgniesz po więcej :kox:

ale wzmak to podstawa...bez odpowiedniego wzmaka nic nie zagra tak jak powinno :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z kolega Spartanem. "300-stu?" :) Wzmacniacz to bardzo wazny element z podzespolow CA. W sumie kazdy element jest bardzo wazny i po czesci wplywa na cala istote zestawu. Jesli masz zamiar rozbudowywac swoje granie o glosniki przednie, to warto zainwestowac w jakiegos 4-kanalowca, w ktorym 2 kanaly wykorzystasz na zestawik glosnikowy z przodu a 2 pozostale zmostkujesz i napedzisz suba. W bardziej profesonalnym podejsciu, suba powinno zasilic sie jakims dobrym monoblockiem ale kazdy na pieniazkach nie spi. Z 4-kanalow polecam Phase Evolution RS4 mocny i naprawde daje rade jesli chodzi o jakosc w stosunku do ceny (500-650 zyla na alledrogo) w zaleznosci od stanu czy tez kursu euro:)[br]Dopisany: 17 Luty 2012, 00:03_________________________________________________Rowniez Xetec 4G-600 daje rade:) Wybor jest spory, ale omijajmy psedo piecy z pekinu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie preferuje uzywki z pewnego zrodla. Taniej. Tej JBL ma ino 200W w RMS. Szukaj takiego, ktory bedzie bardziej rozwojowy. Phase evo rs4 ma okolo 325 a xetec 4g-600 ma 360. No i nie o same moce tutaj tez chodzi a takze o wspolczynnik tlumienia (df-damping factor) ktory odpowiada za kontrole glosnika. Wyzej wymienine piece to tylko jedne z nielicznych ale warto sie na nie zaczaic ze wzgleduna stosunek jakosci do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie preferuje uzywki z pewnego zrodla. Taniej. Tej JBL ma ino 200W w RMS. Szukaj takiego, ktory bedzie bardziej rozwojowy. Phase evo rs4 ma okolo 325 a xetec 4g-600 ma 360. No i nie o same moce tutaj tez chodzi a takze o wspolczynnik tlumienia (df-damping factor) ktory odpowiada za kontrole glosnika. Wyzej wymienine piece to tylko jedne z nielicznych ale warto sie na nie zaczaic ze wzgleduna stosunek jakosci do ceny.

wiem ze ten piec to nie jest szczyt techniki :wink4: podrzucilem tylko to co mialem u siebie z ta skrzynka...

ale to bylo dawno... z potrzeby mocniejszych wrazen zmienilem na wiekszy zestaw :gwizdanie: sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie wiezdzalem na Twoj piec, tylko podalem kilka wskazowek jakimi najlepiej sie kierowac. Ot tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim podejmiesz decyzje napisz jakiej muzyki słuchasz, jaka wielkość skrzyni basowej będzie ciebie satysfakcjonować. Nie każdy głośnik nadaje się do danej muzyki. Bardzo ważna jest efektywność i co najważniejsze szybkość głośnika a nie "śmoc" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wszystkiego po trochu.napewno nie bd leciał zaden jazz, rock, i metal.przede wszystkim jakieś takie nowe kawałki i najcześciej techno.wielkość w sumie obojętna bo bagażnik jest obszerny ale chodzi mi na jeden głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam RE audio 12S4 pod hellixem sterowane w 30l, całkiem fajny głosnik :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne, słuchasz muzyki szybszej więc trzeba ci głośnik szybki z dobrym basem. A więc od razu odpadają głośniki 30cm i 20cm, ponieważ 30stka jest z racji wielkości za wolna a 20stka za mała :> - po nim lusterka nie będą latać :kox:. Szukaj 25cm głośnika lub suba z takim głośnikiem. "Szybkie" głośniki to np: Earthquake db10 , hertz es 250 , PB s10 , RE Audio 10s4 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby 30 głośnik był za duży a 20 za mały

Przecież nie ma to nic wspólnego

Skrzynia musi być tylko w tym wypadku zamknięta żeby np jak bedzie słuchać szybkiego techno żeby głośnik wyrabiał a w skrzyni zamkniętej będzie wyrabiać ponieważ podciśnienie wypycha głośnik

Ja śmigam na PB S12 + Carpower hpb-1502 i mogę polecić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D_Y_Z_I_O widzisz, jak człowiek się wielu rzeczy dowiaduje :) - zależy do czego "za duży" , 12' może zagrać wolniej niż 10', ale 12' może zagrać mocniej (basem, stopką itp), ale wszystko zależy od wzamka (a do 12' zazwyczaj trzeba sporego pieca czyt. rms'u). Jeśli słuchasz np. techno to w tym rodzaju muzyki szybkość jest na pierwszym miejscu (a kolega słucha właśnie szybszej muzyki a nie np. "czarnej" wolnej) a wtedy 10' jest idealna (i to też nie każda) bo ma i szybkość i bas.

Piszesz na temat bassreflefu czy tam obudowie zamkniętej - tylko zapomniałeś napisać że każde z tych rodzai zagra inaczej w sedanie a inaczej w kombi i to nie chodzi tylko o muzykę - ale to szczegół :wink4:.

Praktycznie każdy trochę ogarniający temat powie: że w większości przypadków 10' jest szybsza niż 12', nie trzeba aż tak dużego pieca do napędzenia 10' (chyba nie trzeba tu pisać na temat jaka moc wzamka do głośnika - bo to chyba oczywiste że wzmacniacz powinien mieć wiekszą moc rms nż głośnik rms) , a do muzyki "szybkiej" ten rozmiar jest wręcz idealny

Ja stawiam na db10 (chociaż o niego teraz trudno - stary klocek) i RE Audio 10s4 (jak na początek sądzę że ci podpasuje) - nadmieniam że żaden z tych klocków nie da wiejskiego basu w końcu muzyka powinna być dla ciebie (w środku auta) a nie dla innych w otoczeniu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...