Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nie kręci.


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę wszystko po kolei. Przez tydzien jezdzilem do pracy autkiem. W piatek zaparkowalem go do garazu i stal sobie az do nastepnej soboty, gdy to podjechalem innym autem po lewarek. Pomyslalem sobie, a odpale go sprawdze jak pali. Ale wsiadam, przekrecam kluczyk a tu nic sie nie dzieje, kontrolki gasna, a samochod nawet nie zakreci rozrusznikiem. Sprobowalem kilka razy i nic, pozniej bylo tylko gorzej, bo az mi fis gasl jak przekrecalem kluczyk. Pomyslalem ze aku padl, nawet zalozylem watek...wiec dzis wzialem aku, przed zabraniem z piwnicy sprawdzilem napiecie, bylo 12,5 V. Wsadzilem do auta, podlaczlem i .... znow nic. Samochod nawet nie zakreci, kontrolki ladnie sie pala, wszystko dziala , ale nawet nie zakreci. Niestety zapomnialem miernika i nie zmierzylem napiecia jakie jest gdy wsadzony jest aku do auta i w momencie przekrecenia kluczyka. I co teraz moge zrobic koledzy ? Bo znajomi mieli tak ze aku nowy a nie ruszy go, dopiero musieli brac do garazu i podgrzewac silnik.... ja niestety pradu w garazu nie mam :( I juz nie mam pomyslow co zrobic, isc i kupic aku nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może już bateryjka poszła swój żywot skończyła to że go ładujesz i ma 12,5V to jest na chwile po odłączeniu od prostownika ale już ma może za małą pojemność jak byś go podłączył i sprawdził to by było wyjaśnione czy to bateria i jeszcze jedno styki nie są zasiarczone przeczyściłeś je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podładowałeś i nawet nie zakręci to pewnie rozrusznik padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki ladnie papierem sciernym przejechalem :( Kurcze nawet mnie nie straszcie ze to rozrusznik :( Ciezko go wogole wymienic ?

Bo juz tej zimy mialem tak, ze odpalilem zaraz mi zgasl i pozniej odpalic nie moglem bo wogole nie krecil i dopiero za ktoryms razem zakrecil i od kopa odpalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostka stacyjki/rozrusznik/masa na rozruszniku(szczotkotrzymacz) - zerwany rozrzad , przyspawane tloki hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podładowałeś i nawet nie zakręci to pewnie rozrusznik padł.

Ja tak kiedyś miałem że właśnie padł mi rozrusznik ale u mnie to nawet po przekręceniu stacyjki absolutnie nic się nie działo, zero jakiegokolwiek odgłosu i reakcji. Po zamontowaniu innego wszystko zaczęło śmigać :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam go wymieniales ? Bo u mnie po przekreceniu kluczyka tez sie nic nie dzieje ;/ [br]Dopisany: 11 Luty 2012, 19:56_________________________________________________Gdzie wogole jest ten rozrusznik ? Od gory patrzac. Czy jesli sie podlaczy vaga to wykaze, ze rozrusznik jest padniety ?[br]Dopisany: 12 Luty 2012, 13:16_________________________________________________upne ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak kanalu nie ma ? Jest on na tyle w dogodnym miejscu, ze wystarczy podniesc na lewarku z jednej strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to byc i tak wina aku ? Bo w lato palil ok, przyszla zima i sie problem zaczal... Wczesniej nie bylo zadnych objawow, zeby rozrusznik padal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobry trop ale moze sprobuj popukac w rozrusznik czyms moze szczotki sie zwiesił lub automat nie wiem jak jest w tych modelach ale w starszych autach czesto sie tak działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam strasznie ciulaty dostep do tego, a nawet nie wiem gdzie dokladnie mam szukac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od góry go nie zauważysz, od dołu masz wszystko jak na dłoni, ja bym wyciągnął rozrusznik rozebrał i zrobił przegląd, ewentualnie przesmarował jak zajdzie taka potrzeba, roboty nie wiele a będziesz wiedział na czym stoisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz mi powiedzie jeszcze, kolo czego go znajde ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh panowie, dziwna sprawa. Dzis mialem wyjac aku i go ladowac z 10 godzin... ale pomyslalem ze sprobuje go odpalic skoro -2 tylko. Wsiadam, przekrecam nic...ale pomyslalem ze zagrzeje go najpierw swiecami, wiec 3 razy zagrzalem swiece , za 4 razem krece i ... odpalil od kopa. Przygazowalem go i zgasilem. Krece, pali od kopa. PRzejechalem sie kilka km, zgasilem auto i teraz za kazdym razem pali od kopa. I coz to moglo byc ?

zmierzone napiecia: odpalone auto: 14,88V , zgaszona : 12,8 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...