Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z Fisem, ogromne spalanie na postoju pomocy.


Befree4free

Rekomendowane odpowiedzi

a co sie dzialo z turbina?

Najpierw pojawiły się czarne tzw bąki podczas mocnego dodawania gazu, podczas przegazowywania strasznie wyła przy spadku obrotów... Potem doszedł ubytek oleju no i spadek mocy objawiał się w tzw jeździe zwłaszcza na biegach 1-4 i nieraz sama turbina wchodziła dziwnie na obrotu co ostatecznie zmusiło mnie aby odstawić pojazd do mechanika... W sumie wymieniono wszystko uszczelki przewody itd nowy intercooler, sama turbina też przeszła całą operacje.

Niby wszystko jest ok, autko chodzi jak zegareczek niestety na horyzoncie pojawił się kolejny problemik ale to może na inny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjrzyj sie, zapewne to 300m. :wink4:

Co 30 m :)

Podczas postoju pokazuje ostatnią wartość.

Czy istnieje możliwość zmiany sposobu wyświetlania przez FIS na l/godz? ZTCW to na VAG'u widać w l/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post dopisany at 00:12 ---------- Poprzedni post napisany at 00:10 ----------

[/color]

FIS nie pokazuje spalania na postoju.

Wynosi 0,6L/h. dokladnie mozna sprawdzic VAG-iem.

wartosc spalania chwilowego pokazywana przez FIS to wartosc srednia z ostatnich przejechanych 300m. Tak wiec jest odświeżana co 300m.

7,5L/100km to w zimowych warunkach, w meiscie wartosc w normie.

znaczy sie jak mi pokazuje na postoju np. 2 , 2.8 to wcale nie znaczy ze tak mi pali na postoju, wiem ze w pasacie b5 u szwagra pokazuje 0.5 0.7.

jesli tak to spokojna rozczochrana,a w sumie to krótkosierstna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbije do tematu w mojej b6 był ograniczony fis, została wymieniona manetka i odblokowany pełen fis, operacja odbyła sie jakies 2 latka temu wszystko łądnie pokazuje lecz mam zastrzeżenia poniewaz zaraz po odpaleniu fis pokazuje spalanie 0,0 po paru chwilach wskakuje na 15L gdy rusze dochodzi do 20L i zaczyna spadac miarodajność uzyskuje po ok 15km, nie ma tez opcji ze na postoju jednostką jest L/H da sie to jakos ogarnąć ??? jesli tak prosze o opis jak to ogarnąć vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam ten problem fis na postoju pokazuje spalanie 18,0l i zasięg kilometrów do pokonania spada a auto stoi w miejscu. Co może byc tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci wyraźnie napisałem ze takie sprawdzanie nie bedzie dokładnie czyli nie zweryfikujesz w ten sposób wskaźnika fisu.

szkoda pieniedzy na paliwo. jedyny sposób dokładnego sprawdzenia faktycznego spalania i sprawdzenia wskaźników fisu to wypalenie dokładnie całej zawartości baku.

To nie jest laboratorium i zabawa w pipetki, menzurki i inne ustrojstwa. Dokładność metody opisanej przez twojego oponenta jest dalece bardziej niż wystarczająca do oceny zużycia paliwa na zadanym dystansie. Można oczywiście robić tak jak ty proponujesz, ale niczego szczególnego to w pomiar nie wniesie. Dokładność pomiaru jakoś drastycznie nie wzrośnie.

Tego typu pomiary robimy kiedy podejrzewamy jakis problem, więc do ocen wystarczy sprawdzenie czy auto pali 6 czy też może 8-9 litrów w zadanych warunkach. A do tego metoda z dolwaniem po 100 czy 200 km zupełnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powiecie na moj przypadek, komp pokazuje w miare dobrze ale wskaxnik paliwa odpierdziela szopki dziala jak chce, czasem sa tez dni ze dziala tak jak trzeba, bywa tak ze nawet na zgaszonym silniku wskazowka zostaje np na połowie baku wchodze odpalam czasem sie troche ruszy do przodu czasem przekroczy skale i stoji cyda na kiju co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...