Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz ściągnąć zderzak. Po wymianie sterownika musi być przeprowadzona kalibracja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Niestety ale nie moge dojść do ładu z tym asystentem. sprawdziłem całą wiązkę od sterownika do wtyczki w bagażniku, wszystko okej, kupiłem drugi sterownik slave i dalej ten sam błąd o jego usterce ... czy jest taka możliwość aby Master był uwalony i po prostu dawał taki błąd, mimo że slave sprawny? Po odłączeniu Mastera VCDS wogóle nie widzi tego sterownika, a po odłączeniu Slave wyskakuje błąd ale inny niż wcześniej. Jeszcze jakieś rady? Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączysz master to normalne, że komputer nie widzi slave, bo slave komunikuje się tylko z master i mają własną szynę can. Slave nie ma bezpośredniej komunikacji z autem. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zgadza się, jest tak jak mówisz, po prostu zastanawia mnie ciągły błąd sterownika SLAVE. Nie sądzę by ( już na ten moment 3 sterowniki ) były uszkodzone w ten sam sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę sprawdziłem, jest okej. Zastanawia mnie jedna rzecz. Wdg. shematów włączenie kontrolek/lampek w lusterkach inicjuje właśnie sterownik SLAVE, z niego wychodzi sygnał na lusterka, włączyłem test VCDS'em i lampki normalnie sie zapalają, wdg mnie gdyby nie było zasilania na ten sterownik i ogólnie był walnięty to nie byłoby możliwości zapalenia lampek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AudiA4B827 napisał:

Wiązkę sprawdziłem, jest okej. Zastanawia mnie jedna rzecz. Wdg. shematów włączenie kontrolek/lampek w lusterkach inicjuje właśnie sterownik SLAVE, z niego wychodzi sygnał na lusterka, włączyłem test VCDS'em i lampki normalnie sie zapalają, wdg mnie gdyby nie było zasilania na ten sterownik i ogólnie był walnięty to nie byłoby możliwości zapalenia lampek? 

Tak samo ciekawi mnie czy nie mógł paść sterownik GATEWAY ? Wdg. schematów : J770 ( slave ) łączy się 2 przewodami z j769, następnie 2 kabelki idą na wtyczke z tyłu w bagażniku a następnie na sterownik gateway. Może jego szlak trafił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2021 o 12:21, AudiA4B827 napisał:

Tak samo ciekawi mnie czy nie mógł paść sterownik GATEWAY ? Wdg. schematów : J770 ( slave ) łączy się 2 przewodami z j769, następnie 2 kabelki idą na wtyczke z tyłu w bagażniku a następnie na sterownik gateway. Może jego szlak trafił?

@@@ 
Może komuś przyda się ta informacja. Wiązka u mnie sprawdzona pod każdym możliwym względem. Jest ok. Podmieniłem jeszcze raz każdy z 3 sterowników SLAVE i zauważyłem jedną różnice. Błąd ten sam, na dwóch jest możliwość przeprowadzenia testów elementów wykonawczych... Na trzecim nie, mimo że błąd ten sam. Wynika, że jeden błąd oznacza ogólną usterkę sterownika ...  a wszystkie 3 to złom :( :facepalm: ... Zaciekawiony zasadą działania rozłożyłem 1 sterownik w którym jest możliwość sprawdznia lampek w lusterkach, oraz ten w którym tej możliwości nie było. 

Elektryka w sterowniku składa się jakby z dwóch części. Na wierzchu po "wycięciu" plastikowej osłony jest czujnik który czyta obiekt w okolcy, jest on przylutowany do układu scalonego który prawdopodobnie tym steruje ... Całość jest przylutowana na bodajże 9 pinów. Stwierdziłem, że stworzę z dwóch jeden ... i o dziwo zadziałało :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dooobry :) Panowie założyłem asystenta zmiany świateł,który jest w lusterku wstecznym.Przy tym modzie w końcu pociągnąłem przewód od fotochromu pin 3,do modułu komfortu pin 14. Pierwsze co zauważyłem,to wyłącznie się system side assist po wrzuceniu wstecznego. 

Czy to jest prawidłowe działanie? 

Aaa. Po odcięciu tego kabelka system po wrzuceniu wstecznego nie wyłącza się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2014 o 18:16, wrclaguna napisał:

Wszystko sie zgadza :) ten przewod mozemy jeszcze złapać w tapicerce drzwi ( to jest tzw. iluminacja "podswietlenie" )

Taaak:mysli: A gdzie dokładnie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2021 o 13:32, kamilch-1984 napisał:

Dlaczego podłączając iluminację przycisku od side assist do wtyki 20-pinowej pin 17 w MCE,po zablokowaniu auta podświetlenie przygasa,lecz nie wyłącza całkowicie?

Sam sobie odpowiem :grin: Bo jest błąd w podłączeniu. Prawidłowo powinno być "T32 pin 17 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem kobitce A4 B8 z uszkodzonym lekko tyłem ( blacha cała ).  Zderzak jak i sterowniki Asystenta do wymiany, popękane po montażu błędy. 

Oryginalnie są sterowniki 8k0907566A oraz 8k0907568A ( wersje białe ). Czy zamiennie mogę zastosować komplet o oznaczeniu 8k0907566/8 B lub z inną literką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wersja softu/oprogramowania nie jest ważna (oznaczone na niebiesko).

a508dbff35eb.jpg

Ja dość długo szukam z takim softem i nie można znaleźć-mam padnięty właśnie taki ze zdjęcia SLAVE. Można coś innego, zamiennie ?!

WRCLaguna, a może masz taki jak ze zdjęcia to bym odkupił ?!

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pare błędów po zamontowaniu moda. 
samochód to Sq5 3G+, sterowniki fabrycznie nowe. Po zamontowaniu i zakodowaniu wyskoczyło coś takiego. 
pomoże ktoś?

C328C903-753D-49B9-8E57-7D325D61EFA8.jpeg

72A51F91-E972-4832-B7A9-1AC950FD56BA.jpeg

0BEAAEBD-C342-4CB5-824C-7E7DC11724DD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czwura napisał:

Witam

Mam pare błędów po zamontowaniu moda. 
samochód to Sq5 3G+, sterowniki fabrycznie nowe. Po zamontowaniu i zakodowaniu wyskoczyło coś takiego. 
pomoże ktoś?

C328C903-753D-49B9-8E57-7D325D61EFA8.jpeg

72A51F91-E972-4832-B7A9-1AC950FD56BA.jpeg

0BEAAEBD-C342-4CB5-824C-7E7DC11724DD.jpeg

Kalibracja potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...