Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Wymiana Oleju w skrzyni biegów, pytanie?


pietrek505

Rekomendowane odpowiedzi

witam z tego co czytalem w ksiazce sam naprawiam oleju nie powinno sie wymieniac tylko jesli jest ubytek poprostu dolac.

też słyszałem że w manualnej skrzyni nie ma potrzeby wymiany oleju, trzeba tylko sprawdzac jego stan, jak więc jest naprawdę-wymieniac czy nie? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietajcie ze serwisowki producent tworzy do przebiegu 180.000km, pozniej kupujesz nowe auto.

wg mnie wymiana nie zaszkodzi. ja bym wymienil po 200.000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem napewno po tylu latach i km. stary stracił częś swoich właściwości co nowy to nowy :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście spotkałem się z opinią osoby która pracowała w niemieckim serwisie VW jako mechanik, że olej należy wymienić jak chce się uzytkować dalej skrzynie biegów bezawaryjnie nie sugerując się zapisem, że się go nie wymienia gdyż olej ten też sie starzeje i traci swoje właściwości a ponadto jest to informacja marketingowa. Niemiecki uzytkownik sprzedaje auto i kupuje nowe a problemy ze skrzynia pojawiają się u kolejnych. Osoba ta też radziła mi kupić oryginalny olej w serwisie i nie stosować żadnych zamienników. Litr takiego oleju kosztuje 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy olej MOTUL GEAR 300 75W-90 będzie dobry do tylnego mostu i skrzyni biegów w B5 Q AFN z manualną 5-cio biegową skrzynią?

Z tego co zdążyłem wtczytać do tyłu wchodzi jakieś 1,9l a do skrzyni 2,75l więc bede potrzebował niecałe 5l takiego oleju...

Cy warto zrobić taką wymianę zaraz po zakupie auta (218000km na blacie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...