Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Niepokojący dźwięk-buczenie podczas zdejmowania nogi z gazu (spadku obrotów...)


dymian1

Rekomendowane odpowiedzi

kolego, sprawdź poduszkę przy skrzyni a dokładniej śrubę którą przykrecona jest skrzynia, potrafi czasami się odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, sprawdź poduszkę przy skrzyni a dokładniej śrubę którą przykrecona jest skrzynia, potrafi czasami się odkręcić.

juz to sprawdzilem przedwczoraj.

Była lekko poluzowana. Dokręcilem i myslałem ze rozwiąże to problem.

Może tak być że przez to odkręcenie tej śruby to poduszka nie spełnia już swej funkcji ? (czyli jest do wymiany)[br]Dopisany: 19 Luty 2012, 09:56_________________________________________________A co byście powiedzieli na uszkodzone łożyska (łożysko) w skrzyni biegów ?????[br]Dopisany: 21 Luty 2012, 16:07_________________________________________________jaki jest koszt całkowitego remontu skrzyni biegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest koszt całkowitego remontu skrzyni biegów ?

ja bym nie naprawiał tylko szukał jakiejś używanej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest koszt całkowitego remontu skrzyni biegów ?

ja bym nie naprawiał tylko szukał jakiejś używanej...

ma ktoś jakąś używkę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wydech trochę :co:

na razie wszystko wskazuje na dwumas :kwasny:

dwumas w czasie zwalniania nie jest obciazony.[br]Dopisany: 23 Luty 2012, 20:40_________________________________________________

A co byście powiedzieli na uszkodzone łożyska (łożysko) w skrzyni biegów ?????

podczas zwalniania skrzynia biegow nie jest obciazona. wiec nie ma jak byc przyczyna takich dzwiekow.

podepnij VAGa i sprawdz stan DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę gdybam, ale czy to nie turbinę tak słychać :mysli:

turbina gwizdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też podczas zdejmowania nogi z gazu (zmiana biegów) słychać, ale takie szuranie...\

postaram się nagrać ten dźwięk. ale nie wiem czy mi się uda. Trudno go też zlokalizować skąd dobiega napewno z silnika, ale podczas jazdy trudno wystawić łep pod maskę ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też podczas zdejmowania nogi z gazu (zmiana biegów) słychać, ale takie szuranie...\

postaram się nagrać ten dźwięk. ale nie wiem czy mi się uda. Trudno go też zlokalizować skąd dobiega napewno z silnika, ale podczas jazdy trudno wystawić łep pod maskę ;P

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=17053.0;highlight=niepokoj%B1cy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też podczas zdejmowania nogi z gazu (zmiana biegów) słychać, ale takie szuranie...\

postaram się nagrać ten dźwięk. ale nie wiem czy mi się uda. Trudno go też zlokalizować skąd dobiega napewno z silnika, ale podczas jazdy trudno wystawić łep pod maskę ;P

to szuranie to tez turbina.[br]Dopisany: 23 Luty 2012, 23:45_________________________________________________w sumie, przy deformacji wirnika turbiny, odglosy moga byc przerozne, rowniez buczenie, jak opisane w watku i na filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też podczas zdejmowania nogi z gazu (zmiana biegów) słychać, ale takie szuranie...\

postaram się nagrać ten dźwięk. ale nie wiem czy mi się uda. Trudno go też zlokalizować skąd dobiega napewno z silnika, ale podczas jazdy trudno wystawić łep pod maskę ;P

przeczytałeś wątek, który pokazałem ? Tam jest kompendium wiedzy o SZURANKU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oledzy ja mam problem w B7 1.9 116KM , niedawno kupiłem i mam zastrzeżenia do pracy silnika i układu wydechowego ,pojechałem do dość dobrego warsztatu (Premio ;-) ) chłopak sprawdził wszystkie tlumiki ,złaczki ,elementy takie jak siatki i nic nie widzać , dzwięk dochodzi jakby z turbo lub IC ,słyszany najczęciej przy zmianie biegu ,dzwięk basowy może lekko metaliczny ( ciężko jest coś takiego opisać ) ktoś ma pomysł co to może być ? niby nic się nie dzieje ale coś jest nie tak , czy kultura pracy tego silnika jest taka, czy jest to jakaś usterka ,poprzednie bmw e39 tds wydaje się być lepiej wyciszone

może jest gdzieś podobny temat lub ktoś kto ma wiedze coś podpowie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...