Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.6] Moja AUDI A4 B5 1995r 1.6


lipex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... :hi:

Jestem tutaj nowy i między innymi właśnie tak chciałem się przywitać...

Zakupiłem ostatnio AUDI A4 B5 z 1995 roku z 101 konnym silnikiem 1.6...

Przebieg to 220 000 km... Od 2007 roku w kraju...

Zawieszenie wzorowe, hamulce w stanie zadowalającym...

Niestety bez klimatyzacji...

Ciemno niebieski lakier, lampy przednie: soczewki, atrapa siatkowa...

Alufelgi, mała lotka na tylnej klapie...

Elektryczne lusterka, szyby przednie, dwie poduszki powietrzne...

Wymieniłem już:

Wycieraczki - bez przegubowe,

Płyn chłodzący - DYNAGEL 2000,

Olej - Castrol Magnatek 10W40,

Zostały jeszcze paski...

Jestem również w trakcie instalowania AUDIO...

Niestety w tylnej półce są dziury więc jestem zmuszony wsadzić w nie głośniki...

Tam będą dwa, plus dwa tweetery no i do tego jeszcze dwa tweetery na przód...

W bagażniku zaczynam robić zabudowę pod sobwoofer i wzmacniacz...

Będzie to skromna zabudowa po lewej stronie bagażnika: głośnik + wzmacniacz...

Doradźcie koledzy co jeszcze zrobić by długo cieszyć się bezawaryjną

i bezproblemową eksploatacją tego już nie nowego, jednak dobrego samochodu...

Mam nadzieje, że będzie nam się dobrze tutaj wspólnie współpracowało...

Jeszcze raz witam i pozdrawiam: LIPEX

audi%20(2).jpg

audi%20(3).jpg

audi%20(001).jpg

audi%20(4).jpg

audi%20(5).jpg

audi%20(6).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz

Zmienic na oryginalny gril

Lampy tyl poliftowe zalozyc

felgi 16" lopaty zalozyc

Wsadzic gaz :decayed:

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dzwonie ?

poduszka pasażera coś nieciekawie wyglada :no:

Witam !

Nie chcę być nie uprzejmy na sam początek ale kolego Kuba może mieć racje. Auto mogło być tłuczone , poduszka od strony pasażera wygląda jakby już wystrzeliła , do tego ktoś wstawił przednie lampy poliftowe ( stare mogły sie już nie nadawać) , w modelach jakie ja oglądałem to było pierwszą oznaką , że gdzieś jest szpachla ( Aczkolwiek nie koniecznie , bo ktoś mógł zmienić je ze względu na wygląd ) . Radziłbym sprawdzić czy nie ma śladów pasty polerskiej w szczelinach pod maską , i jak masz okazje możesz sprawdzić lakier czujnikiem .

Ogólnie auto ładne , a co do spojlerów to strasznie one szpecą A4-rki .

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dzwonie ?

poduszka pasażera coś nieciekawie wyglada :no:

Nie koniecznie, w przedliftach ta poducha lubi się odklejać i to daje właśnie podobny efekt :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dzwonie ?

poduszka pasażera coś nieciekawie wyglada :no:

Nie koniecznie, w przedliftach ta poducha lubi się odklejać i to daje właśnie podobny efekt :thumbdown:

U siebie miałem podobnie deska co nieco odstawała ale dzwona jako tako samochód nie miał :) (podobno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam przedlifta lampy mam założone poliftowe poduszka też mi tak się odkleja.i co też mam po dzwonie auto?? co powiecie specjaliści??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam przedlifta lampy mam założone poliftowe poduszka też mi tak się odkleja.i co też mam po dzwonie auto?? co powiecie specjaliści??

Kolega modzi pewnie a deska sama z siebie odstaje :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam przedlifta i nie mam żadnych problemów z odstającą poduszką.

Tutaj zaślepka się rozłazi a nie odstaje :thumbdown: Wygląda to "trochę" niepokojąco.

Wystarczy odkręcić schowek i można sprawdzić czy poduszka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fajne dziwne, że jeszcze nikt nie powiedział, że motor padaka :) Bo tu taka tendencja jest, że 1.6 nikt nie trawi he.

Z doświadczenia z tym silnikiem wiem (na Twoje pytanie co zrobić aby dobrze jeździł) zwróć szczególną uwagę na sonde lambda (jest jedna) i na przepustnice - w tym silniku tylko to pada, nic innego nie ma prawa :)

Wizualnie tak jak moi przedmówcy, lotka i grill nie pasują, lampy eleganckie. Felga wedle Twojego uznania, ja do 1.6 (avant) wrzuciłem kiedyś 17stke na niskim profilu i dość szeroką to niestety 1.6 daje się wtedy we znaki. Optymalna moim zdaniem do tego silnika do jakaś nie za szeroka 16, ja latam na 15stkach i to chyba najlepsze koło pod 1.6 :) :)

Co on takie obroty trzyma na jałowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrz kolego na tą poduszke bo tak niektóre maja audiki właśnie weż zerknij od mnie na profil też kupiłem seryjną i coś tam pomodziłem sobie :) aktualnie mam felgi na sprzedaż te co na zdjęciach 17 :kox::cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fajne dziwne, że jeszcze nikt nie powiedział, że motor padaka :) Bo tu taka tendencja jest, że 1.6 nikt nie trawi he.

Z doświadczenia z tym silnikiem wiem (na Twoje pytanie co zrobić aby dobrze jeździł) zwróć szczególną uwagę na sonde lambda (jest jedna) i na przepustnice - w tym silniku tylko to pada, nic innego nie ma prawa :)

Wizualnie tak jak moi przedmówcy, lotka i grill nie pasują, lampy eleganckie. Felga wedle Twojego uznania, ja do 1.6 (avant) wrzuciłem kiedyś 17stke na niskim profilu i dość szeroką to niestety 1.6 daje się wtedy we znaki. Optymalna moim zdaniem do tego silnika do jakaś nie za szeroka 16, ja latam na 15stkach i to chyba najlepsze koło pod 1.6 :) :)

Co on takie obroty trzyma na jałowym ?

mam taki sam silnik i sobie chwale.. może prócz spalania ale i to ujdzie bo wynagradza mi bezawaryjnością.. obroty takie bo ssanie się włączylo, pewnie zdjecie robil podczas mrozów. za 3 minuty były by juz normalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...