Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Spalanie po czipie


meo21

Rekomendowane odpowiedzi

Bez sensu takie pisanie. Pali pewnie tyle ile ma palić. Nie można porównywać spalania dwóch aut jeżeli nie prowadzi ich ta sama osoba w tych samych warunkach. Miasto miastu nie równe, jeden ma miasto w postaci kilkunasto kilometrowej prostej z 2 światłami a inny na 6 km stoi na 12 światłach, do tego korki itd.

Jeden jednorazowo po mieście pokonuje po 15-20 km inny 7 - i tylko to wystarczy żeby powstała różnica w spalaniu sięgająca nawet litra na 100 km. Jeden jedzie jak emeryt, inny często przyspiesza i hamuje i czynników może być milion...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu takie pisanie. Pali pewnie tyle ile ma palić. Nie można porównywać spalania dwóch aut jeżeli nie prowadzi ich ta sama osoba w tych samych warunkach. Miasto miastu nie równe, jeden ma miasto w postaci kilkunasto kilometrowej prostej z 2 światłami a inny na 6 km stoi na 12 światłach, do tego korki itd.

Jeden jednorazowo po mieście pokonuje po 15-20 km inny 7 - i tylko to wystarczy żeby powstała różnica w spalaniu sięgająca nawet litra na 100 km. Jeden jedzie jak emeryt, inny często przyspiesza i hamuje i czynników może być milion...

dokladnie o to chodzi,ale niektorzy nie umieja sobie tego wyobrazic i zastanawiaja sie czemu moj pali 0,5l wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz synchronizację, u mnie po wymianie rozrządu silnik 1,9 BRB spalanie skoczyło do góry o około 2 litry (te same trasy ten sam styl jazdy) mechanik synchronizację ustawił na 0,0 po mojej reklamacji przestawił na -0,2 i spalanie wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po chipie przy spokojnej jeździe pali 1 litr mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wasze samochody chyba nie jeżdżą po mieście a są pchane że wam palą poniżej 7 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wierze, że po mieście poniżej 7. Chyba ze mówimy o nocnej lub wczesno porannej jeżdzie wtedy zgodze się ze moze spalić bardzo mało 5,5-6 l, ruch mały, korków brak, światła często pulsacyjne, nie trzeba ciagle hamować i przyspieszac ale w normalnych godzinach nie da się zejść do sredniej 6 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma 130 koni. i na pewno nie zejde ponizej 7 litrow nawet na trasie max <130km/h> dlatego dziwi mnie jak ktos mowi o 6 litrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój AVF 5,5 trasa miasto 7,5-8,2 tankowanie po korek-dystans-po korek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bardzo dynamicznie jeżdżę po mieście to spokojnie 9,5 pokazuje FIS,a jak normalnie zmieniam biegi koło 2500 obrotów to pali koło 8 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie poniezej 7 powinieneś zejść a nawet poniżej 6.

tak ma 130 koni. i na pewno nie zejde ponizej 7 litrow nawet na trasie max <130km/h> dlatego dziwi mnie jak ktos mowi o 6 litrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem ostatnio sam pustym autkiem Kraków-Lublin,nie spieszyłem się więc chciałem potestować spalanie,jadąc spokojnie 70-80km/h spalanie miałem 5,4 litra, ale nie wytrzymałem takiego karawanienia długo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem ostatnio sam pustym autkiem Kraków-Lublin,nie spieszyłem się więc chciałem potestować spalanie,jadąc spokojnie 70-80km/h spalanie miałem 5,4 litra, ale nie wytrzymałem takiego karawanienia długo:)

identycznie jak u mnie w 2,5 tdi quattro - prędkość 70-80 na 5 biegu 5,5 max 6 litrów. Choć długo tak nie mogę, bić rekordów w jak najmniejszym spalaniu - kur..ca mnie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...